SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csodaszer: az anyatej 12 meglepő felhasználási módja

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2018-05-24
Mindenki tudja - még az is, akinek (egyelőre) esze ágában nincsen gyereket vállalni -, hogy az anyatej a természet egyik legnagyszerűbb találmánya. Tökéletes, kiegyensúlyozott táplálék a baba életének első hónapjaiban, és egyéb élelmiszerekkel kiegészítve még a csecsemőkoron túl is jót tesz a kisgyermek fejlődésének. Arra azonban kevesen gondolunk, hogy milyen egyéb felhasználási módjai léteznek.
Csodaszer: az anyatej 12 meglepő felhasználási módja

Pedig úgy tűnik, az anyatej nem csak elfogyasztva fejti ki jótékony hatását.

Vannak olyan kellemetlen tünetek, amelyek könnyen és természetesen orvosolhatóak egy kis anyatej felhasználásával.

  • Pelenkakiütés: Néhány csepp tej a baba kipirosodott popsijára, majd a terület rövid levegőztetése, mielőtt visszatesszük rá a pelenkát, csodákra képes.
  • Szúnyogcsípés: Egy kevés anyatej bármelyik kereskedelmi forgalomban kapható kenőcsnél gyorsabban hűsíti az ártalmatlan rovarcsípéseket.
  • Sminklemosó: Ez utóbbi tippel inkább az anyukák járnak jól. A megszokott módon cseppentsünk pár csepp tejet egy vattapamacsra vagy közvetlenül az arcbőrre, így garantáltan adalékanyag-mentesen távolíthatjuk el a sminkünket a nap végén.
  • Kirepedezett mellbimbó: Sok anya életét keseríti meg a szoptatás első néhány hetében a fájdalmasan felrepedezett mellbimbó. Néhány csepp anyatej azonban ilyenkor is hatékonyabb bármilyen kenőcsnél.
  • Aknés bőr: Nem egy csecsemő küzd az ártalmatlan, de nem túl szép, pattanásokhoz hasonlító aknékkal. A kiütések anyatejjel való kenegetése erre is hatékony megoldást nyújthat.
  • Napégés: Az ilyenkor megjelenő enyhe bőrpírra is kiváló hűsítő szer az anyatej, de ha lehet, inkább előzd meg a bajt, és használj naptejet.
  • Szemölcs: Naponta kétszer cseppents az érintett felületre egy kis anyatejet (vagy szedjetek a patakparton vérehulló fecskefüvet, az is ugyanilyen hatékony, és jobb, mint bármilyen kenőcs).
  • Orrdugulás: Idősebb gyerekek és felnőttek orrcsepp gyanánt használhatják a tejet. Olvasd el a védőnő tanácsait: Hogyan hat az anyatej a baba orrába és szemébe csöppentve? - A védőnő válaszol 
  • Kötőhártyagyulladás: ilyenkor a kötőhártya kissé megduzzad, váladékozik, beragad. Nem minden esetben vírus vagy baktérium okozza a tüneteket. Érdemes elsőnek anyatejet cseppenteni a szemzugba – nem fontos, hogy a baba szeme nyitva legyen, mert a csepp a résen át bekerül a szemhez, ahol kifejti jótékony hatását. Alkalmi megkötés itt sincs, mivel nem gyógyszert kap a baba. Ha ez a kezelés nem lesz eredményes 3-6 napig, érdemes szemészeten megmutatni - mondja Makay Zsuzsa védőnő szakértőnk.
  • Tejpótló: Ha a családban valaki nem tud tejet fogyasztani, anyatejjel is elkészíthető bármilyen élelmiszer. A néhány évvel idősebb nagy testvérek pedig nyugodtan fogyaszthatják bögréből a lefejt tejet, akár kakaóval vagy egyéb módon ízesítve is.
  • Koszmó: Cseppents egy kis tejet a baba fejbőrére, majd a szokásos módon finoman dörzsöld le.
  • Száraz ajkak: Az anyatej természetes hidratáló képességének köszönhetően hatékony a felrepedezett ajkak kezelésében is.

Indexkép: pixabayPublicDomainPictures

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"A halloween a sátánisták ünnepe!" - egy szigetszentmiklósi óvoda hosszan írt arról, miért nem szabad részt venni benne

"Hallooween nagyon veszélyes mindenkire nézve. Nem kell átvegyünk semmilyen idegen néptől pogány ünnepeket, szokásokat! Ennek a megemlékezése az méltó a keresztyén emberekhez" - írták egy hosszú posztjuk végén.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
A szerkesztő ajánlja