SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes antihisztaminokkal az allergia ellen?

Családinet [cikkei] - 2016-04-01
Az utóbbi években több kutatás is igazolta, hogy bizonyos zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények antihisztaminként viselkednek, így képesek csökkenteni a pollenallergia tüneteit. Keresztallergia esetén viszont nem árt, ha óvatosan bánunk például az alma, vagy meggy fogyasztásával.

Csalán

Az Alternative Medicine Review egy korábbi számában közölt kutatás kiemelten foglalkozott a szénanáthás tünetek kezelésének természetes módjaival. A vizsgálatból megtudhatjuk, hogy az elsősorban vértisztító hatásáról ismert csalánt allergiásoknak is érdemes fogyasztaniuk. A résztvevők 58 százaléka szerint a csalán rendszeres – a vizsgálatban ez napi 300mg fagyasztott-szárított csalánt jelent - fogyasztása enyhítette a tüneteiket, 48 százalékuk szerint pedig hatása a korábban használt gyógyszereikkel közel azonos, vagy még jobb volt.


Bromelain

Szintén a már említett kutatásban szerepel az ananász kivonat, a bromelain hatását méltató közlemény is. A természetes formában és táplálékkiegészítőkben kivonatként is elérhető bromelain gyulladáscsökkentő hatásánál fogva segíti a szénanáthás tünetek enyhülését. A kutatók szerint ehhez naponta háromszor, 400-500 mg-ot szükséges fogyasztani.


Quercetin

A flavonoidokról tudjuk, hogy erős antioxidánsok, és komoly szerepük van a rákbetegségek megelőzésében. Az Inflammation Research folyóiratban közölt kutatásban japán orvosok azt is megállapították, hogy hatására csökkent a gyulladásos válasz a légutakban. A quercetin a flavonoidok széles családjának egyik kiemelkedően értékes tagja, amely sok gyümölcsben is megtalálható: az almában, szőlőben, fekete cseresznyében és sötét bogyósokban - mint a szeder vagy az áfonya - valamint számos zöldlevelű zöldségben is jelen van.


C-vitamin

Erős antioxidáns, és a legegyszerűbben beszerezhető. Természetes formában számos zöldség és gyümölcs tartalmazza, de szedhetjük táplálékkiegészítő formájában is. Kutatók szerint a szénanáthás tünetek eredményes csökkentéséhez napi 2g C-vitaminra van szükségünk.


Tüsszögés ellen turmixoljunk!

A Daily Mail online kiadásában jelent meg korábban egy turmix recept, ami a készítők szerint kiválóan alkalmas a szénanáthás tünetek csökkentésére. Az antihisztamin és gyulladásgátló hatóanyagokat ötvöző koktél egy brit cég találmánya, ám otthon is könnyen elkészíthető. Ehhez nem kell mást tenni, mint 1 hüvelykujj méretű gyömbérdarabot, fél citromot, 1 kb. 4 cm-es ananászdarabot és 1 almát összeturmixolni, és tetszés szerint akár jéggel keverve elfogyasztani.


Keresztallergiásoknak nem ajánlott!

Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa szerint lényeges, hogy mielőtt bármilyen terápiába kezdenénk, azt beszéljük meg kezelőorvosunkkal. Ez különösen a keresztallergiásoknál fontos, ők azok, akiknél bizonyos zöldségek, vagy gyümölcsök fogyasztása szájüregi tüneteket okoz. „Ha valaki allergiás például a parlagfűre, annál a görögdinnye fogyasztása erős viszketést, torokkaparást, a szájban égő érzést, viszketést, ajak- és nyelvduzzanatot, hasi görcsöket is okozhat. A keresztallergia a nyírfapollenre allergiásoknál a leggyakoribb, aki észleli magán a tüneteket, semmiképp se tegye a receptben javasolt almát a koktélba és ne fogyassza a flavonoidokban egyébként valóban gazdag meggyet, vagy cseresznyét.”
 

Korszerű gyógyszerek, személyre szabott kezelés

A főorvosnő szerint a betegek többsége érdeklődik az allergia természetes gyógymódjai iránt. Sokan idegenkednek ugyanis a gyógyszerek tartós szedésétől, annak ellenére, hogy a mai korszerű antihisztamin készítmények jelentősen javítják az életminőséget és már nem okoznak az elődeikhez hasonló erős fáradtság érzést sem. „Az allergia kezelésében nagyon fontos a személyre szabott dózis beállítása, így tudjuk a tünetmentességet elérni. Egy gyümölcskoktél esetében azonban nehéz meghatározni az adott betegnél javasolható dózist, ezért ezt inkább a hagyományos gyógykezelés kiegészítéseként, a kezelőorvossal egyeztetve alkalmazzuk” – tanácsolja a főorvosnő.


Kevesebb gyógyszer allergén immunterápiával

Mivel az antihisztaminok csak az allergia tüneteit csillapítják, így annak, aki szeretné elkerülni az évről-évre, pollenszezonban ismétlődő gyógyszerszedést, dr. Balogh Katalin az allergén immunterápiát ajánlja. Az OEP által nem finanszírozott, 3-5 éven át tartó kezelés költségei ugyan magasabbak a tüneti kezelésekhez képest, de mivel az allergén immunterápia ezt követően 10-12 évre megszünteti az allergiás tüneteket, így hosszútávon jóval kedvezőbb választás. „Az allergén immunterápiát a gyógyszerszedéstől idegenkedőknek is javaslom, mert a kezelés során a beteg csak azt az allergént kapja szigorúan ellenőrzött, tisztított formában, amire allergiás. További kedvező hatása, hogy az egyéb tüneti szerek – antihisztamin, orrcsepp – használata már a kezelés első évében is jelentősen csökkenthető.”

Forrás: http://www.allergiakozpont.hu
Fotó: blickpixel/pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja