SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Étrend-kiegészítés holisztikus szemlélettel

Családinet [cikkei] - 2011-12-02
Ember legyen a talpán, aki eligazodik a hatalmas étrend-kiegészítő piacon, ahol szinte minden elérhető. De vajon melyek a legfontosabb szabályai az étrend kiegészítésének, és hogyan készíthetjük fel a szervezetünket a hasznos anyagok befogadására? A kérdésről az Oxygen Medical táplálék-kiegészítés specialistája, dr. Bakanek György beszélt.

A kiegészítés nem helyettesítés

- Az emberek leginkább úgy szeretnék megoldani a problémáikat, hogy ne kelljen változtatniuk a szokásaikon. Félünk a változástól, holott ez az egyetlen, ami állandó. Inkább képesek vagyunk hatalmas összegeket kifizetni fogyókúrás csodaszerekért, csak, hogy ne kelljen étrendet változtatnunk és mozognunk. Multivitamin tablettákkal igyekszünk kompenzálni a nem megfelelő táplálkozást. Immunerősítőket szedünk, holott bizonyos túlműködéses állapotok kapcsán inkább gyengítőkre lenne szükség. - ismerteti dr. Bakanek György, az Oxygen Medical táplálék-kiegészítés specialistája.

Az étrend kiegészítést nem lenne szabad végiggondolatlanul alkalmazni: a szakértő szerint kell, hogy legyen mögötte egy cél, egy filozófia. Hiszen ezek a készítmények nem helyettesíthetik, csupán kiegészíthetik az étrendet. Hiába szedünk például fogyási céllal egy drága tablettát életmódváltás helyett: az csupán gyorsítani képes az anyagcserét, de nem teszi semmissé a bevitt hatalmas mennyiséget.

5 döntő életmód tényező

Az egészséget öt tényező képes aláásni: a túlsúly, a mozgáshiány, a stressz nem megfelelő kezelése, a dohányzás és a rossz minőségű alkoholfogyasztás. Ha ezeket meg tudnánk változtatni, nagy valószínűséggel egészségesek maradhatnánk.



Amennyiben ezeken a lépéseken túl vagyunk, vagy legalábbis szándékunkban áll változtatni rajtuk, következhet a szervezet egységének visszaállítása. Dr. Bakanek szerint az étrend kiegészítésnek is van egy négyes filozófiája:

  1. salaktalanítás
  2. folyamatos méregtelenítés miatt a fő méregtelenítő szervet, a májat meg kell védeni
  3. lúgosítás
  4. a bélflóra helyreállítása probiotikumokkal

Ha ez a négy lépés megvan, a szervezet alkalmassá válik arra, hogy befogadja a tápanyagot, hiszen fel kell tudni szívódnia, feldolgozódnia, hasznosulnia. Ezek után már célzottan történhet a táplálék-kiegészítés. A sportolóknál például teljesítményfokozás céljából, a fogyókúrázóknak zsírégetésre, a vashiányosoknak a hiányállapot megszüntetésére, vagyis mindig az adott személy céljainak, szükségleteinek megfelelően.

Szakértő segítséggel

Dr. Bakanek György szerint az étrend-kiegészítés hatékonysága abban rejlik, hogy szakszerűen, célzottan kell eljárni, mindenkinek személyre szabott tanácsadással. Ez azért is fontos, mert a mai hatalmas táplálék-kiegészítő piacon egy laikus szinte sehogyan sem képes tájékozódni, hiszen például probiotikumot lehet kapni pár ezer forinttól több tízezer forintig.

Ugyanakkor nem szabad kizárólag ezektől az anyagoktól várni, hogy elérjük a célunkat. Az életmód legfontosabb elemei: a mozgás, a táplálkozás optimalizálása, a dohányzás és a túlzott alkoholfogyasztás elhagyása. Ezek nélkül nem érhetünk el tartós eredményt.  

Forrás: www.oxygenmedical.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja