SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Méregtelenítsd a lelked is!

Családinet [cikkei] - 2010-02-16
Kedvetlen és levert vagy? Rágódsz a múltban történt dolgokon, amelyek még ma is megkeserítik az életedet? Állandóan fáradtnak érzed magad, de nem tudod, hogy miért? Különös betegségek kínoznak, amelyeknek nem találják az okát?

Ezeket a tüneteket gyakran a fel nem dolgozott lelki problémák okozzák, és orvoslásuk ugyan olyan fontos, mint a testi panaszok kezelése. Dr. Borbényi Erika a Napsugár Életház orvosa az alábbiakban bemutatja nekünk az erre legalkalmasabb módszerek egyikét.

„A testi-lelki problémák megszüntetésének, a feltöltődésnek és megújulásnak egyik leghatásosabb módszere a léböjtkúra. A kúra során a méreganyagok nem csak a testünkből távoznak, hanem a lelkünk is megtisztul a régi sérelmektől, a fájó dolgoktól, amelyek - különféle fizikai tüneteket okozva - a tudtunkon kívül beárnyékolták mindennapjainkat” - mondta a doktornő.

A lelki megtisztuláshoz elengedhetetlen a teljes nyugalom, ezért a kúra elvégzéséhez válasszunk egy olyan helyet, ahol lehetőségünk van magunkra figyelni és kizárni a külvilágot. A léböjt során végbemenő lelki folyamatokra ugyanolyan figyelmet kell fordítani, mint a testi tünetekre. Ahhoz, hogy a felszínre törő, sokszor régi, valósnak vélt sérelmeinket meg tudjuk bocsátani, hatalmas akaraterőre van szükség. Minden gondolattal, érzelemmel és álommal foglalkozzunk: osszuk meg ezeket a társainkkal és utána engedjük el. Nagyon fontos, hogy folyamatosan jelen legyen egy szakértő, akivel a felmerülő problémáinkat meg tudjuk beszélni, és aki választ adhat a kérdéseinkre.


„A pozitív érzések és élmények csak úgy jutnak el hozzánk, ha kiűzzük a negatív gondolatokat, és befogadóak leszünk. Ez nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a böjt előtt kitűzött céljainkat elérjük, és testileg-lelkileg egyaránt feltöltődjünk. Például kreatív, kézműves foglalkozással nyissuk meg lelkünket, és ne féljünk gondolatainkat megosztani másokkal. Éljük meg a böjt minden percét és szívjunk magunkba minden új élményt, amellyel többé válhatunk” - tette hozzá a doktornő.

A léböjt alapszabályai


Morpho Communications
 

Kép: www.foter.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja