SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tanulj böjtölni!

Családinet [cikkei] - 2010-02-10
Nap, mint nap rengeteg méreganyagot juttatunk szervezetünkbe, amelyek gyengítik immunrendszerünket, ezáltal könnyebben megbetegszünk.
Tanulj böjtölni!

A levegőben található ólom, a kevésbé tápláló, ám annál egészségtelenebb gyorséttermi ételek, a kozmetikumokban fellehető rengeteg méreganyag, valamint az élelmiszerekben megtalálható tartósítószerek, mindennapi mérgeink csupán töredékét teszik ki. Gondolnád, hogy egy tisztálkodás vagy sminkelés folyamán allergiás reakciót vagy akár súlyosabb betegséget okozó alumíniumot, butánt, kaolint és egyéb káros anyagokat juttatsz a szervezetedbe? Éppen ezért nagyon fontos, hogy időnként - mint ahogy a lakásodat - takarítsd ki, azaz tisztítsd meg a méreganyagoktól! Erre nagyon jó megoldást jelenthet a böjt.

„A betegségeket legtöbbször a testünkben felhalmozódott mindennapi méreganyagok okozzák, amelyeket időnként száműznünk kell szervezetünkből” - mondja Dr. Borbényi Erika, a Napsugár Életház orvosa. Mielőtt nekilátnál, tudnod kell, hogy több módszer közül választhatsz. Fontos, hogy a böjt számodra örömöt, megtisztulást és feltöltődést, nem pedig büntetést jelentsen, ezért kezdd apróbb lépésekben!” - tanácsolja a doktornő, akinek segítéségével megtudhatod, hogyan kezdj hozzá a „nagytakarításhoz”, és tulajdonképpen mi is történik ilyenkor a szervezetedben.

Kezdetben próbálkozz gyümölcsnappal, így nem kell koplalnod, de szervezeted mégis megkönnyebbül. Sikerélményed lett? Felfrissültél? Akkor a következő alkalommal légy bátrabb és folytasd víznappal, de fogyaszthatsz egész nap akár gyógyteákat is! Ezek a rövid kúrák is elegendőek ahhoz, hogy szervezeted fellélegezzen. Nagyobb lépés lehet a 3 napos léböjt, amelyhez olyan helyet válassz, ahová elvonulhatsz a mindennapok nyüzsgésétől, és csak magadra figyelsz! Ha elhatároztad magad, informálódj a lehetőségekről! Célszerű a barátokra, ismerősökre hallgatni, hiszen szolgáltatás és szolgáltatás között jelentős minőségbeli különbségek adódhatnak, és egy rossz tapasztalat örökre elveheti a kedved! A gyakorló böjtölőknek ajánlott a 7 napos léböjtkúra, vagy akár a nagyobb próbatételek is.

A léböjt a szilárd ételek elhagyását, és kizárólag gyógyteák, zöldség- és gyümölcslevek, vagy friss forrásvíz fogyasztását jelenti, melynek elsődleges célja, hogy a szervezetünket megtisztítsuk a káros méreganyagoktól. A táplálék megvonásával szervezetünk az elraktározott tartalékokat hasznosítja, a méreganyagok, a gyulladást és allergiát kiváltó anyagok nagy része pedig kiürül. A káros anyagok távozásával az anyagcsere folyamatok felgyorsulnak, az erek falára rakódott zsír lebomlik, bőrünk feszesebb és üdébb lesz, immunrendszerünk megerősödik, és szervezetünk újra feltöltődik. Az, hogy javul közérzetünk, és a kúra során néhány kilótól is megszabadulhatunk, csupán kellemes mellékhatások.

„A léböjtkúra szervezetünk megtisztításának leghatékonyabb módja, mivel testünktől teljes mértékben megvonjuk a szilárd táplálékot, a felesleges méreganyagok lebomlanak és kiürülnek, így teljes lehet a testi és a lelki megtisztulás” - tette hozzá a doktornő.

A léböjt alabszabályai

  1. A léböjt több mint egyszerű ivókúra.
  2. Kizárólag szakértői felügyelettel, böjtben jártas orvossal történt előzetes konzultáció után kezdjünk böjtölni!
  3. A léböjt élettani hatása mellett a lélektani hatásoknak is legalább akkora szerepük van és ugyanolyan odafigyelést kívánnak, mint a fizikai tünetek. A testi megtisztulás mellett kiemelten fontos a testi-lelki-szellemi egység visszaállítása.
  4. A teljes értékű léböjthöz váltsunk környezetet! Keressünk stresszmentes helyszínt, a kúra időtartama alatt igyekezzünk magunkra figyelni. Ismerjük meg önmagunkat televízió, mobiltelefon, internet, munkatársaink és családtagjaink valamint hétköznapi rutinfeladataink nélkül!
  5. A biztonságos böjthöz és a kívánt eredmény eléréséhez elengedhetetlen a megfelelő felvezető és levezető diéta.
  6. Törődjünk a böjt alatt felszabaduló gondolatokkal, álmokkal és érzelmekkel, keressünk partnereket ezek feldolgozásához. Végezzünk kreatív, kézműves tevékenységet, hogy segítsük a szellem megnyílását.
  7. A böjt alatt engedjünk el minden feleslegesen felhalmozott anyagot, gondolatot, negatív érzelmeket (sérelmeket, haragot, dühöt), múltbéli emlékeket! Engedjük meg magunknak a pozitív érzelmeket, megbocsátást, hálát, szeretetet. Éljük meg a böjtöt, találjuk meg benne azt, amitől többé válunk általa!
  8. Végezzünk mélyre ható mozgásokat - ilyen pl. a jóga, a streching, a pilates és a gyaloglás - és meditáljunk, melyek mindegyike fokozza a böjt salaktalanító hatását és segít az elmélyülésben!
  9. Engedjük meg magunknak a hosszú, pihentető mély alvásokat, akár délután is!
  10. A böjt kiváló alkalom az életmódváltásra is. Ápoljuk tovább a böjt során megtisztult testet, lelket és szellemet a kúra után is. Tudatosan figyeljünk rá, hogy minél tovább tiszta maradjon!



Morpho Communications

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja