SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátia kismamáknak

Kókai Kata [cikkei] - 2007-03-26
A várandósság idején számtalan probléma előfordulhat, melyekre nem feltétlenül lehet, vagy érdemes gyógyszert szedni.
Homeopátia kismamáknak

Ilyen problémákra nyújthatnak megoldást a homeopátiás szerek, melyek nem okoznak kárt a magzatban, ráadásul mellékhatással sem rendelkeznek. Bár több évszázados múltra visszatekintő gyógymódról van szó, hazánkban csupán néhány éve terjedt el a homeopátiás szerek használata.

Fontos tudni

A homeopátiás szerek az immunrendszert stimulálják, tehát a saját védekező rendszer aktivizálása által érnek el javulást. Éppen ezért egyre népszerűbbek, s ma már a gyermekgyógyászatban, illetve a várandósság alatt felmerülő problémák kezelésében is fontos szerepet kapnak.

A homeopátiás szereket televíziótól, mikrohullámú sütőtől távol kell tartani, mivel ezek csökkenthetik, de akár meg is szüntethetik azok hatását. A szer alkalmazása előtt és után fél órán át tilos enni és inni, hogy a száj nyálkahártyája minél tisztább legyen, s így segítse a szer felszívódását. Kerülni kell a menthol illetve a kámfor használatát (kékrém, fogkrém stb.), illetve a kávé fogyasztását. A golyócskákat nem szabad szétrágni, vagy lenyelni; minden esetben helyezzük a nyelv alá, s lassan szopogassuk el.

Émelygés ellen

Tünet: túlérzékenység szagokra, verejtékezés, ételre rá sem tud nézni

Szer: Colchicum D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Tünet: állandó intenzív hányinger, ismétlődő hányás, esetleg hasmenés

Szer: Ipecacunha D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Gyomorégés ellen

Tünet: erős nyálfolyás, gyomorégés, a tünet nem állandó, hanem periodikusan jelentkezik

Szer: Iris D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Visszér

Tünet: sötétkék, érintésre érzékeny visszerek, melyek kimondottan sérülékenyek

Szer: Hamamelis D6

Adagolás: 3-4-szer 5 golyócska naponta

Ne feledjük el, hogy a homeopátiás készítmények bár nagyszerű kiegészítők, az orvosi vizsgálatot és a gyógyszereket nem helyettesítik.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja