SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Homeopátia kismamáknak

Kókai Kata [cikkei] - 2007-03-26
A várandósság idején számtalan probléma előfordulhat, melyekre nem feltétlenül lehet, vagy érdemes gyógyszert szedni.

Ilyen problémákra nyújthatnak megoldást a homeopátiás szerek, melyek nem okoznak kárt a magzatban, ráadásul mellékhatással sem rendelkeznek. Bár több évszázados múltra visszatekintő gyógymódról van szó, hazánkban csupán néhány éve terjedt el a homeopátiás szerek használata.

Fontos tudni

A homeopátiás szerek az immunrendszert stimulálják, tehát a saját védekező rendszer aktivizálása által érnek el javulást. Éppen ezért egyre népszerűbbek, s ma már a gyermekgyógyászatban, illetve a várandósság alatt felmerülő problémák kezelésében is fontos szerepet kapnak.

A homeopátiás szereket televíziótól, mikrohullámú sütőtől távol kell tartani, mivel ezek csökkenthetik, de akár meg is szüntethetik azok hatását. A szer alkalmazása előtt és után fél órán át tilos enni és inni, hogy a száj nyálkahártyája minél tisztább legyen, s így segítse a szer felszívódását. Kerülni kell a menthol illetve a kámfor használatát (kékrém, fogkrém stb.), illetve a kávé fogyasztását. A golyócskákat nem szabad szétrágni, vagy lenyelni; minden esetben helyezzük a nyelv alá, s lassan szopogassuk el.

Émelygés ellen

Tünet: túlérzékenység szagokra, verejtékezés, ételre rá sem tud nézni

Szer: Colchicum D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Tünet: állandó intenzív hányinger, ismétlődő hányás, esetleg hasmenés

Szer: Ipecacunha D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Gyomorégés ellen

Tünet: erős nyálfolyás, gyomorégés, a tünet nem állandó, hanem periodikusan jelentkezik

Szer: Iris D6

Adagolás: naponta 2-3-szor 1 adag

Visszér

Tünet: sötétkék, érintésre érzékeny visszerek, melyek kimondottan sérülékenyek

Szer: Hamamelis D6

Adagolás: 3-4-szer 5 golyócska naponta

Ne feledjük el, hogy a homeopátiás készítmények bár nagyszerű kiegészítők, az orvosi vizsgálatot és a gyógyszereket nem helyettesítik.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja