SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

34 éves magyar kismama hunyt el koronavírusban

Németh Noémi [cikkei] - 2021-11-04
A várandósságot alapbetegségként tüntették fel.
34 éves magyar kismama hunyt el koronavírusban

A koronavirus.gov.hu oldalán naponta frissülő statisztikai adatokat láthatunk többek között az új megbetegedések, a gyógyultak és a kórházban kezeltek számáról is, ahogy az elhunytak életkorát és alapbetegségeit is átnézhetjük.

A mai napon 107 új halálos áldozat adatai kerültek fel a honlapra, akiknek átlagéletkora 72,95 év - azonban 30-as és 40-es éveikben járó személyek is szerepelnek az elhunytak listáján.

A legmeglepőbb egy 34 éves nő, aki esetében a várandósságot alapbetegségként tüntették fel. Amennyiben az elhunytnál nem áll fenn semmilyen betegség, úgy ebben a mezőben "nem ismert alapbetegség" szokott megjelenni.

Várandósság a koronavírus-járvány idején

Hogy a várandósok esetében nagyon kockázattal jár-e a megfertőződés, illetve hogyan befolyásolhatja a vírus a magzat fejlődését, arról egyelőre kevés adat áll rendelkezésre. 

"Beszámoltak már néhány olyan esetről, ahol igazolt COVID-19 vírusfertőzött várandós, egészséges, vírusfertőzéstől mentes újszülöttet hozott világra, de ismert olyan eset is, melyben méhen belüli magzati fertőzés került leírásra. A COVID-19 vírus méhlepényen keresztüli, magzatra történő átvitele azonban egyelőre nem bizonyított.

A jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján úgy tűnik, hogy igazolt COVID-19 vírusfertőzött várandósok esetében, nagyobb gyakorisággal fordulhat elő idő előtti burokrepedés, illetve koraszülés" - olvasható a semmelweis.hu oldalán. 

A vírus tehát úgy tűnik, befolyásolhatja a magzat állapotát és korai burokrepedést vagy koraszülést is okozhat - arról azonban, hogy magukra a várandós nőkre hogyan hat, egyelőre kevés az információ. Egy francia tanulmány szerint a terhes nők esetében 62%-kal nagyobb annak a valószínűsége, hogy állapotuk olyan súlyossá válik, hogy intenzív orvosi ellátásra szoruljanak.
Annak az esélye pedig, hogy lélegeztetésre lesz szükségük, 88%-kal nagyobb - olvasható a webbeteg.hu-n.

Kérdéseinket elküldtük a koronavirus.gov.hu sajtóosztályának, amint válaszolnak, frissítjük a cikket.

Indexkép: webandi / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja