SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A kisfiamat akarom! - szakértői vélemény 2.

Gazdag Enikő [cikkei] - 2011-07-13
A gyerek számára a legfontosabb - válás esetében -, hogy biztonságban érezhesse magát annál, akinél véglegesen marad. A cikkben szereplő édesanya ideiglenesen a gyerek apjához helyezte a kisfiát, pedig valószínűleg az édesanyjával mostoha körülmények ellenére is jól érezhette volna magát.

Egyszülős családban akkor éri a legkisebb trauma a gyereket, ha az őt nevelő szülő jól érzi magát a bőrében, és megteremti számára, számukra a biztonságot. A gyerek számára a biztonságot a kiszámíthatóság jelenti: tudja mikor mi fog történni vele, mikor látja anyát és mikor apát.

A cikkben szereplő édesanyának fontos lenne, hogy csakis saját magára hallgasson. Úgy érezte, hogy jobb lenne, ha vele maradna a gyerek, ennek ellenére befolyásolták a szülei és a volt párja. Felnőtt, érett identitás esetében az illető tisztában van az értékeivel, attitűdjével, és bárhogyan is dönt, nem törődik mások véleményével, hisz abban, hogy jól dönt, bármilyen következmények is lesznek.

A kisfiú az édesapjánál szokott meg, és mikor az édesanyja el akarta hozni, az édesapa magánál szerette volna tartani a gyereket. Ilyen esetben az édesapa kérheti pszichológus szakértői véleményét a bíróságon, ahol a szülőpárt és a gyereket is megvizsgálják, hogy melyikük alkalmas a gyerek nevelésére. Ennek ellenére a jog általában az édesanya pártján van, így jó esélyekkel indul az anya a perben. Minden egyéb körülményt is megvizsgálhat a bíróság, hosszadalmas lehet a procedúra.



A gyereknek az lenne a legjobb, ha meg tudnának a szülők egyezni egymás között, és letisztáznák azt, hogy ki hogyan láthatja a gyereket, és melyikük lesz a gyerek gondviselője. Ezeknek a kérdéseknek a letisztázásában, és a megegyezésben tud segíteni a párterápia (erre a célra kifejlesztett változata), akár nálam is.

Fotó: Anyblue: Ich erzähl Dir was...

A kisfiamat akarom!
A kisfiamat akarom! - szakértői vélemény 1.
A kisfiamat akarom! - szakértői vélemény 3.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja