SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Elfogadott a bántalmazás? - Egy anya küzdelme gyermekeiért

Penk Tímea [cikkei] - 2019-07-02
Tőlem elvették a gyerekeimet, pedig mindig megpróbáltam őket átadni kapcsolattarásra; a volt férjem viszont többször kijelentette, hogy nem biztosítja számomra a bíróság által szabályozott láthatást, de ezzel nem foglalkoznak a hivatalos szervek - állítja Csilla. Úgy gondolja, a története tipikus, csak a neveket, dátumokat, helyszíneket kell megváltoztatni, az esetek lényegében egyformák.

A fiatalasszony hét-, kilenc- és tizenegy éves gyermekét több mint fél éve az édesapjuk neveli. A gyermekelhelyezés megváltoztatásának a fő indoka az volt a bírósági döntés szerint, hogy Csilla akadályozta az apai kapcsolattartást. Tavaly november óta azonban az édesanya nem tud megfelelően kapcsolatot tartani a gyermekeivel, de az apa ellen nem indultak el ugyanazok az eljárások.

- Amíg nálam voltak a gyerekek, mindig elvittem őket a kapcsolattartás helyszínére a megfelelő időpontban. Velük voltak a szükséges holmik, elköszöntem tőlük, de nem voltak hajlandók elmenni az édesapjukkal. Minden ilyen esemény után eljárás indult ellenem, és a gyámhivatal megbírságolt, valamint feljelentést tett ellenem kapcsolattartás akadályozása miatt. Azzal azonban nem foglalkoznak, hogy apuka nyíltan kijelenti, hogy egyáltalán nem hajlandó átadni a gyerekeket – meséli Csilla. Egyik héten három hétköznap délután, másik héten szombat-vasárnapra vihetné el a gyerekeket, de még a telefonos kapcsolattartás sem működik. Novemberben egyáltalán nem látta a kicsiket, decemberben is csak rendőri közreműködéssel sikerült magával vinnie a két nagyobb gyereket.

- Amikor a szombati munkanap az én hétvégémre esett, az iskolába mentem a gyermekeimért. A tanárok azonban nem akarták átadni őket, és a volt férjem élettársa sem, aki aznap ment értük. A délután kettőkor kezdődő vita este kilenc után ért véget a rendőrségen, így a két nagyobb gyermeket elhozhattam, de az óvodás kicsit nem adták át. A szabályozás szerinti időben, pontosan vittem vissza őket. Ekkor szerettem volna a legkisebbet is megölelni, de hiába sírt utánam, nem tudott kiszállni a bezárt autóból – számol be az asszony. Ezt követően kétszer tudott a szabályozás szerint találkozni a gyermekeivel, majd a téli szünetre ismét rendőri közreműködéssel tudta elvinni őket.

- Az idén eltelt húsz hét alatt kétszer voltak itthon hétvégén, és kétszer hétköznap; két hónapja egyáltalán nem láttam őket. A volt férjem azzal indokolja a láthatás megtagadását, hogy veszélyeztetem a gyerekeket; érdekes azonban, hogy pont akkor kaptuk meg a gyámhivatal által kirendelt igazságügyi pszichológus szakértő szakvéleményét. Ez arról szól, hogy a gyerekeket a jelenlegi környezetük veszélyezteti, és haladéktalanul ki kell emelni őket. A szakvélemény kézhezvétele után már kapcsolattartásra sem kaptam meg a kicsiket, és a gyámhivatal szerint ez így teljesen rendben van – véli Csilla. Már decemberben kért ideiglenes hatályú elhelyezést annak érdekében, hogy hozzá, vagy a családtagjaihoz helyezzék vissza a kicsiket, de azóta sem sikerült a soron kívüli döntést meghozni. Apukát egyetlenegyszer sem bírságolták meg, habár a novemberi elmaradt kapcsolattartásban a gyámhivatal megállapította a felelősségét, és pótlást rendelt el.

Csilla keserűen összegzi tapasztalatait. Úgy látja, sem a gyámhivatalok, sem az igazságszolgáltatás nem a gyermekek érdekei mentén jár el. Az asszony szerint olyan társadalomban élünk, ahol teljesen elfogadott a férfiak által elkövetett bántalmazás, és a döntéshozók felismerni sem képesek a kapcsolati, családon belüli erőszakot, nemhogy megfelelően kezelnék azt.

- Tipikus az ilyen történtekben, hogy azoknak az apáknak, akik végig tudják vinni akaratukat, jó anyagi háttérrel rendelkeznek, sikeresek a szakmájukban és nagy befolyással bírnak, bedőlnek a hivatalok. Tényleg csak a neveket és a dátumokat kell kicserélni, és minden sztori egyforma – mondja Csilla.

Az asszonynak számos más problémával is szembe kellett néznie. Nemcsak rágalmazási perek indultak ellene, mert el merte mondani a véleményét, hanem letöltendő börtönbüntetést kértek rá kapcsolattartás akadályozása és kiskorú veszélyeztetése miatt, gyakorlatilag alkalmatlanná akarják nyilváníttatni az anyaságra. Ez azzal járna, hogy a három hónapos babáját is elvennék tőle. Az édesapja családi vállalkozásának átvételéhez elvégzett egy technikumot, de itt is feljelentések érkeztek ellene, miszerint hamis orvosi igazolást nyújtott be, nem tette le a vizsgákat, és vásárolta a bizonyítványát. A szülei ellen is indultak rágalmazási perek, de közmű-szolgáltatási, építéshatósági feljelentések is érkeztek ellenük, illetve Csilla testvére ellen is. Ezek azonban nem bizonyultak megalapozottnak.

- Évek óta különféle zaklatásnak van kitéve a családom, de nekem nincs időm, pénzem és energiám arra, hogy eljárásokat indítsak. A volt férjem ellen egyszer tettem feljelentést, amikor a gyermekpszichológus szexuális abúzust állapított meg, de nem hittek nekünk. Sajnos ez is tipikusnak mondható – állapítja meg Csilla. Elmeséli, milyen csodálatos élete volt a gyerekeinek, néptáncoltak, lovagoltak, zenéltek, sportoltak. A legkisebb már négyéves korától hegedűművésznek készült, és ha most nem kap lehetőséget a fejlődésre, akkor ez az álom örökre elveszik.

- Meg akarom menteni a gyerekeimet, és harcolok értük minden eszközzel. Nincs is más választásom, mert ha feladnám, akkor senki nem lenne, aki megmentené őket – mondja az asszony. A legkisebb gyermeke még csak egynapos volt, amikor kapcsolattartásra ment a nagyokért, de akkor sem kapta meg őket. A gyerekek egy héttel később találkozattak egymással először, mindössze öt percre az iskolában és az óvodában, pedig nagyon várták a kistestvérük születését.

- Nagyon fel kell vérteznie magát az embernek, hogy ezt kibírja, és még beszélni is tudjon róla. El kellett fogadnom a helyzetet, a Jóisten tudta, hogy ezt miért mérte rám, hogy túl fogom éli, és ezzel feladatot is adott nekem. Ez a tudat ad némi lelki nyugalmat. Sok mindent megtanultam az elmúlt hónapok és évek alatt, és a tudásomat tovább szeretném majd adni – számol be. Csilla nem akar nagy szavakat használni, de szinte küldetésként éli meg, hogy ne csak a saját gyermekeit mentse meg, hanem hogy másokat is segítsen az ilyen helyzetek túlélésében és a megoldásban.

Kép: goodinteractive / Pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja