SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan keressünk állást?

Gazdag Enikő [cikkei] - 2008-12-01
Napjaink gazdasági helyzete sokakat rákényszerít arra, hogy állást változtasson, keressen vagy alapvetően újraértékelje azt, hogy mihez is szeretne kezdeni.... Ebben láthatunk lehetőséget, kihívást is arra, hogy váltsunk, új vizekre tereljük az életünket, és azt csinálhassuk, amit szeretünk.

Elkeserítő, ha egyik napról a másikra elveszítjük a munkahelyünket, és úgymond a "Sors" rákényszerít minket arra, hogy újradefiniáljuk a pályánkat, céljainkat. Ebből a krízisből kikerülhetünk pozitívan is, ha meglátjuk benne azokat a lehetőségeket, amelyek előrébb visznek minket, és fejlődhetünk is általa.

Ebben a megváltozott élethelyzetben nagyon sok kérdés merülhet fel bennünk, amelyek megválaszolása egyrészt önismereti munkát igényel, másrészt szakember (pszichológus, pálya-, karrier tanácsadó) segítségével is átdolgozható.
Mik is ezek a kérdések (vagy lépések)?

"Merre menjek?"
Ez a kérdés a legfontosabb, hogy tisztában legyünk avval, hogy mit is szeretnénk csinálni, mik az erősségeink, milyen területek keltenek érdeklődést bennünk. Az előző munkahely(ek) tapasztalataiból sok hasznos információ leszűrhető, hogy pl. mely feladatok, mely területek motiváltak, kötöttek le minket. Másrészt a hobbink, a szabadidős tevékenységek is hasznos útmutatóul szolgálhatnak. Minden emberben van egy "irány", amely felé szívesen indulna, vagy egy érdeklődési terület, amely aktiválja az energiáit. Ha erre az útra rátalálunk, már csak el kell indulnunk rajta.

Hogyan írjunk önéletrajzot?


Az első, és legfontosabb tennivaló az, hogy egy önéletrajzi sablonba "beletegyük" a pályánkat, másrészt, hogy azt egyedivé is tudjuk varázsolni. Nagyon divatosak napjainkban az EU -s önéletrajz formulák, érdemes ezt használni (www.europass.hu) sablonnak. A munkafeladatok felsorolásánál minél több feladatot, felelősséget érdemes megemlíteni, mert minél több dolgot tárunk fel magunkról, annál színesebb egyéniség rajzolódik ki a munkaadó számára.


Mit csináljunk az állásinterjún?
Amikor arra kerül a sor, hogy behívnak egy állásinterjúra, sokunkat elfog a szorongás. Ez természetesen egy ilyen helyzetben, ahol fél - egy óra alatt szeretnénk "sűrítetten" megmutatni magunkat, és ezt a lehető legpozitívabban tennénk. Ilyen szituációkra léteznek technikák, amelyek erősítik az önbizalmat, az asszertivitást. A szorongás pozitív irányba visz minket, sarkall a kihívással való megküzdésre.

Ezek a kérdéskörök csak ízelítőt adnak azokból a problémákból, kérdéskörökből, amelyekkel az álláskeresők kénytelenek megküzdeni.

Mindenképpen érdemes szakember segítségét is igénybe venni, hogy ebben a folyamatban támogassa az álláskeresőt, mellette álljon, és szakmailag kísérve pozitív irányba terelje a változást. Irodánk ezekben a módszerekben több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik, már több ezer álláskereső útját támogattuk sikeresen. Bármilyen kérdés esetén szívesen állok az Olvasók rendelkezésére.

Indexkép: depositphotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja