SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mégis kinek a gyereke? - az Apuka írása

- 2011-06-22
Történetünk a Felnőtté Válás.

Szerintem az emberi életnek négy fő mozzanata van. Az első az, amikor az Apa és az Anya szeretete megteremti az embert. A második az, amit születésnek hívunk. Amikor a védett anyaméhből a szülőcsatorna küzdelmei után meglátjuk a napvilágot a boldog gyerekkorba érkezve. Csodálatosan szép a világ és hiszünk álmaink valóságában. Majd észrevesszük, hogy álmaink ebben a világban nem megvalósíthatók.

Vagy mi nem férünk bele ebbe a világba?
Más világra vágyunk, aztán rájövünk, hogy a világ állandó. Álmunk nem férhet bele teljesen. S vágykötegünk egyre merészebben cikázik ide-oda, majd egy óvatlan pillanatban leszakad rólunk. Kihúzódik a nagy gyom, ami egészen eddig elnyomta igazi belsőnk szándékát. Ekkor nem egészen tudjuk még, mik vagyunk. Még két érzésünk van, amiben énünket keressük, de hamarosan a helytelen végleg elszárad, s felszabadult, magára talált lelkünkben már csak egy köldökszerű csonk emlékeztet az egykori végtag leválására.

Ez a harmadik, talán legfőbb születésünk. Ekkor fordulunk vissza Istenhez. Elkövetjük a "halálos jót", ettől kezdve akarva-akaratlanul isteni utunkat követjük, figyelmeztet erre a régi seb. Istenünk fölkarol, és új emberként járjuk életünket.

Aztán eljön negyedik megszületésünk, amit földi szempontból halálnak hívunk, mikor a sok-sok fájdalmas szülőcsatorna után megérkezünk a végtelenbe.

Én már háromszor születtem meg.
Én már megtaláltam énemet.
Anya és Apa megteremtettek.
Megszülettem Keszthelyen.
Szentbékkállán belekezdtem a megvalósíthatatlan vágyba.


Öttömösön kerestem igazi lelkem szándékát intenzíven vergődve a régi és az új között.
Erdőkertesen magamra találtam és harmadszorra is megszülettem.
Felülről Isten segített, alulról gyermekeim adtak erőt: ők álmaim realitásai.
Én ne lennék felelős felnőtt???

A cikksorozat további részei:

Mégis kinek a gyereke?
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 1. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 2. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 3. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 4. rész
Mégis kinek a gyereke? - a Nagymama története
Mégis kinek a gyereke? - több nézőpontból
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja