SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Mégis kinek a gyereke? - a Nagymama története

- 2011-06-15
Én vagyok a vidéki "anyós", tehát az apai nagyszülő. A kezdet-kezdetén arra kértem a fiamat, ne adja fel az egyetemet, hanem majd diplomával a zsebében próbálják megvalósítani "kamaszos" álmukat, gyerek nélkül. Ez süket fülekre talált és jött az egyre borzalmasabb életmódjuk. De ennek végre VÉGE!

Én anya vagyok. Két fiam az életem, a két unokám ajándék számomra, akiknek édesanyjuk Betti. Tehát egyenes út a boldog megbocsátás, ismét egymásra találás, hisz nincs nagyobb öröm a világban, mint szeretetet adni és kapni.

Már életmódjuk, életcéljuk megfelelő és elérhető. Ebben természetesen segíteni kell nekünk, szülőknek minden téren (lelki, anyagi), hiszen egy nagy kanyart leírtak. (Mindenki csinál marhaságot az életben, ki kisebbet, ki nagyobbat.)

Most gyerekek nélkül élnek, ami számukra nagyon nehéz. Gyerekeik voltak és ma is gyerekeik az életük értelme. Nagy baj nem is lenne, ha Betti szülei (ők a gyerekek gyámjai) rugalmasan kezelnék ezt az ügyet.

Anyára nagyon nagy szükségük van a piciknek, nincs joguk elzárni a gyerekeket legalább az édesanyjuk elől. Már kétszer is megtörtént, hogy csak kéthetente egy délelőtt találkozhattak vele. Ha elalszik a 15 hónapos kisfiú, akkor édesapja kezéből kitépni...

Ha betegnek ítélik meg lányukat és vejüket, akkor is a gyerekek érdeke a szülőkkel fönntartott minél szorosabb kapcsolat. (De nem betegek, teljesen egészségesek.) A gyerekeket a nagyszülők kihozhatnák a szülők lakására, hogy meggyőződjenek emberi körülményeikről. A gyámhivatal a papírok alapján döntött tévesen, nem vették figyelembe a picik érdekét. A nagy gond az, hogy a nagyszülők nem törekednek a picik és szüleik közti kapcsolat erősítésére, ellenkezőleg: elzárják saját szüleik elől és fokozatosan le akarják választani tőlük. Mostanában az én nagyszülői látogatásaimat is ritkásra szabják (5 hetente).

A nagyszülők
lesújtó véleményüket hirdetik unokáim szüleiről. (Rövid ott-tartózkodásuk alatt a Gépész-tanyán egy ízben jártam, akkor nem volt "disznóól", mint a nagyszülők például állítják.)


Így hogyan lehet egészséges lelkületben nevelni a két kisfiút? Fiamék egyébként is egészséges életszemléletben és környezetben élnek már, miért kell a két kiskorút büntetni???

A cikksorozat további részei:

Mégis kinek a gyereke?
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 1. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 2. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 3. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 4. rész
Mégis kinek a gyereke? - több nézőpontból
Mégis kinek a gyereke? - az Apuka írása
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Letartóztatták a holtan talált berekfürdői kisfiú anyját

Elrendelte a bíróság szerdán a holtan talált berekfürdői kisfiú német állampolgárságú anyjának letartóztatását - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség az MTI-vel.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

Közeledik a tavasz, gyakoribb a migrén?

A migrénesek pontosan tudják, melyek azok a triggerek, amelyek kiváltják náluk a görcsös fájást. Leggyakrabban bizonyos ételeket, fényt, hangokat, stresszt szokás emlegetni, de sokan vannak, akiket az időjárásváltozás visel meg. Dr. Para Szabolcs, a Neurológiai Központ neurológusa a közeledő tavaszi frontok kapcsán beszélt a migrén kezelési lehetőségeiről.

Tragédia az arizonai tavon: négy hónapos csecsemő hunyt el az extrém hőség miatt

Egy családi hajókirándulás tragédiába torkollott Arizonában, amikor a négy hónapos Tanna Rae Wroblewski életét vesztette a szélsőséges hőmérséklet következtében. Az eset rávilágít a hőség veszélyeire és a megelőzés fontosságára.

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja