SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mégis kinek a gyereke? - a Nagymama története

- 2011-06-15
Én vagyok a vidéki "anyós", tehát az apai nagyszülő. A kezdet-kezdetén arra kértem a fiamat, ne adja fel az egyetemet, hanem majd diplomával a zsebében próbálják megvalósítani "kamaszos" álmukat, gyerek nélkül. Ez süket fülekre talált és jött az egyre borzalmasabb életmódjuk. De ennek végre VÉGE!

Én anya vagyok. Két fiam az életem, a két unokám ajándék számomra, akiknek édesanyjuk Betti. Tehát egyenes út a boldog megbocsátás, ismét egymásra találás, hisz nincs nagyobb öröm a világban, mint szeretetet adni és kapni.

Már életmódjuk, életcéljuk megfelelő és elérhető. Ebben természetesen segíteni kell nekünk, szülőknek minden téren (lelki, anyagi), hiszen egy nagy kanyart leírtak. (Mindenki csinál marhaságot az életben, ki kisebbet, ki nagyobbat.)

Most gyerekek nélkül élnek, ami számukra nagyon nehéz. Gyerekeik voltak és ma is gyerekeik az életük értelme. Nagy baj nem is lenne, ha Betti szülei (ők a gyerekek gyámjai) rugalmasan kezelnék ezt az ügyet.

Anyára nagyon nagy szükségük van a piciknek, nincs joguk elzárni a gyerekeket legalább az édesanyjuk elől. Már kétszer is megtörtént, hogy csak kéthetente egy délelőtt találkozhattak vele. Ha elalszik a 15 hónapos kisfiú, akkor édesapja kezéből kitépni...

Ha betegnek ítélik meg lányukat és vejüket, akkor is a gyerekek érdeke a szülőkkel fönntartott minél szorosabb kapcsolat. (De nem betegek, teljesen egészségesek.) A gyerekeket a nagyszülők kihozhatnák a szülők lakására, hogy meggyőződjenek emberi körülményeikről. A gyámhivatal a papírok alapján döntött tévesen, nem vették figyelembe a picik érdekét. A nagy gond az, hogy a nagyszülők nem törekednek a picik és szüleik közti kapcsolat erősítésére, ellenkezőleg: elzárják saját szüleik elől és fokozatosan le akarják választani tőlük. Mostanában az én nagyszülői látogatásaimat is ritkásra szabják (5 hetente).

A nagyszülők
lesújtó véleményüket hirdetik unokáim szüleiről. (Rövid ott-tartózkodásuk alatt a Gépész-tanyán egy ízben jártam, akkor nem volt "disznóól", mint a nagyszülők például állítják.)


Így hogyan lehet egészséges lelkületben nevelni a két kisfiút? Fiamék egyébként is egészséges életszemléletben és környezetben élnek már, miért kell a két kiskorút büntetni???

A cikksorozat további részei:

Mégis kinek a gyereke?
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 1. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 2. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 3. rész
Mégis kinek a gyereke? - szakértői szemmel - 4. rész
Mégis kinek a gyereke? - több nézőpontból
Mégis kinek a gyereke? - az Apuka írása
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja