Sürgős helyzetek
Vagy ha leforrázza magát?
Kell-e félni a bölcsőhaláltól?
Az utóbbi időben szemléletváltást tapasztalhatunk a sürgős egészségügyi helyzetek megítélésében. Ezt a szemléletváltást az a felismerés katalizálta, hogy ha ezekben a helyzetekben a laikusok hatékonyan avatkoznak közbe, akkor a túlélés esélye ugrásszerűen megnő.
Fokozottan igaz ez gyermekkorban. A gyermekek heveny, életveszélyes helyzeteinek nagy része légzési eredetű. Ezek a helyzetek csak akkor oldhatók meg, ha az első észlelő, tehát a szülő, gyorsan, határozottan, és hatékonyan avatkozik közbe.
A Léghajó Programot azért hoztuk létre, hogy ezeket az ismereteket megosszuk a szülőkkel. Megmutatjuk, hogyan lehet felismerni ezeket a helyzeteket, hogyan lehet gyors döntéseket hozni, és mit kell ilyenkor tenni. Részletesen beszélünk, pl. a lázról, a hasmenésről, a kruppról, vagy a bölcsőhalálról. Fontosnak tartjuk, hogy arról is beszéljünk, hogyan lehet elkerülni a gyógyszermérgezést, vagy a forrázást. A kurzus végén a gyakorlatban, speciális babákon tanítjuk az újraélesztés technikáját. Egy tanfolyam kb. 4 órás.
Kurzusainkat tíz hónapja tartjuk. Számos olyan visszajelzésünk van, amikor használták a szülők a Léghajón megszerzett tudást, egy-egy esetben pedig túlzás nélkül állíthatjuk, hogy életet mentett.
A Léghajó Programról részletesen honlapunkon lehet olvasni: www.leghajo.hu
Közösségi hozzászólások: