Hogyan készítsük fel a babysittert?
Családinet [cikkei] - 2010-06-11
Kövesd tanácsainkat, és babysittered mindent tudni fog, amire szüksége lehet, míg gyermekedre vigyáz.
A ház
- Vezesd körbe a házban! Kérd meg a babysittert, hogy érkezzen előbb, így lehetőséged lesz neki megmutatni a ház minden egyes szobáját. Eközben olyan olyan fontos dolgok is beugorhatnak majd, amiket eszedbe se jutott volna leírni. Mutasd meg neki, hogy működik minden, az elektromos biztosíték, a mosogatógép, a riasztó és a többi.
- Legyen egy központ a házban! Csinálj egy kis helyet a konyhában, ahol a babysittered az iskolai értesítőket, leveleket, naptárt, telefonüzeneteket tárolhatja. Akaszd fel ide a környék térképét, amelyen bejelölöd a fontos helyeket. A „bázis” a lakásban arra is tökéletes hely, hogy a házi szabályokat kifüggeszd (nincs tévé, ha nincs kész a lecke, a kutya nem mehet fel a díványra, stb..).
- Hagyj valakinél kulcsot! A nyugalmad megőrzése céljából adj valamelyik szomszédodnak kulcsot a házhoz, így nem fogsz egyfolytában azon aggódni, vajon bezártad-e a bejárati ajtót.
Étkezések
- Használd ki az étkezéseket! Mindannyian tudjuk: az étel a fegyelmezés remek eszköze. Gondolkozz el azon, hogy lazítasz a szabályokon és megengeded például, hogy gyorséttermi ételt egyenek, ha ezzel megszerettetheted a gyerekekkel a babysittert és viszont. Az is jó ötlet, ha első este ő készít a gyerekeknek valamit, amit nagyon szeretnek és utána egy különleges desszertet.
- Tervezd meg az étkezések rendjét! Legyen a lehető legegyszerűbb. Menj el bevásárolni előre és szigorúan szabd meg, kinek mit kell ennie vacsorára. Írd le a gyerekek kedvenc ételeit (és a recepteket), rágcsálnivalókat, amiket megengedsz, továbbá olyan éttermek telefonszámait, ahonnan rendelhetnek. Ha valamelyik gyerek ételallergiában szenved, ezt sose felejtsd el közölni a babysitterrel. Ha kisbabád vagy kisgyermeked van, ez a tájékoztató a lehető legrészletesebb legyen (maradhat a kenyérhéj, vagy le kell vágni). Írj le olyan speciális jól bevált trükköket, amivel rá lehet venni őket az evésre. Ha a kis trónörökös csak akkor eszi meg a zöldséget, ha énekelnek neki, ezt ne felejtsd el mondani a dadusnak.
Fürdés és lefekvés
- Fő a rendszeresség! Nagyon fontos ragaszkodni a szabályokhoz, akár kicsi a gyerek akár nagyobbacska – ezáltal a gyerek kiegyensúlyozott lesz. Ha a dadus tudja, hogy mi azoknak a bizonyos eseményeknek sorrendje, amelyek megelőzik a lefekvést (fürdés, fogmosás, babázás, két esti mese, majd lámpaoltás), akkor nem lesz hisztérikus az este. És ha a gyerekek jól alszanak, növekszik az esély arra, hogy szót fogadjanak a dadusnak. A nagyobb gyermekek esetében pontosítsd, hogy a lefekvés azt jelenti: lámpaoltás, vagy ébren maradhatnak még olvasni egy kicsit.
- Engedd, hogy néha megszegjék a szabályokat! A Te távolléted a gyerekek számára is legyen egy kis „nyaralás”. Engedd, hogy sátorozzanak a nappaliban, a nagy fürdőszobában fürödjenek vagy ott aludjon egy barátjuk.
Iskolai- és egyéb teendők
- Szervezd meg, ki menjen a gyerekért! Ha te nem tudsz menni, szervezd meg, hogy amíg távol vagy, egy osztálytárs édesanyja/édesapja, esetleg a nagyszülő vigye a gyerekeket iskolába és haza. A babysittert így nagy tehertől szabadítod meg. (A szülőnek köszönd meg bonbonnal a szívességet!)
- Maradj mindig elérhető! Kérd meg a tanítónénit, vagy egy osztálytárs anyukáját, hogy tartsa a kapcsolatot a babysitterrel és értesítse a fontos iskolai dolgokról.
- Foglald le a gyerekeket! Csinálj a gyerekeknek annyi programot, hogy ne legyen energiájuk a bajkeverésre. Írd be a napirendbe az összes iskola utáni teendőt (ha nem az iskolában kerül rájuk sor, jelöld be helyüket a térképen), a dolgozatokat és beadandó házi feladatok határidejét. Ha attól tartasz, hogy a dadus tévét fog nézetni velük, hagyj elöl néhány könyvet, ami érdekli a gyerekeket!
Minden más
- Néha el kell menned otthonról a gyerekek nélkül is. Akár üzleti ügyben utazol, akár nyaralni, te és a dadus is nyugodtabb leszel, ha ezeket betartod, és listát írsz a feladatokról.
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Kérdések idősödő szüleinkhez
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: