Hogyan készítsük fel a babysittert?
Családinet [cikkei] - 2010-06-11
Kövesd tanácsainkat, és babysittered mindent tudni fog, amire szüksége lehet, míg gyermekedre vigyáz.
A ház
- Vezesd körbe a házban! Kérd meg a babysittert, hogy érkezzen előbb, így lehetőséged lesz neki megmutatni a ház minden egyes szobáját. Eközben olyan olyan fontos dolgok is beugorhatnak majd, amiket eszedbe se jutott volna leírni. Mutasd meg neki, hogy működik minden, az elektromos biztosíték, a mosogatógép, a riasztó és a többi.
- Legyen egy központ a házban! Csinálj egy kis helyet a konyhában, ahol a babysittered az iskolai értesítőket, leveleket, naptárt, telefonüzeneteket tárolhatja. Akaszd fel ide a környék térképét, amelyen bejelölöd a fontos helyeket. A „bázis” a lakásban arra is tökéletes hely, hogy a házi szabályokat kifüggeszd (nincs tévé, ha nincs kész a lecke, a kutya nem mehet fel a díványra, stb..).
- Hagyj valakinél kulcsot! A nyugalmad megőrzése céljából adj valamelyik szomszédodnak kulcsot a házhoz, így nem fogsz egyfolytában azon aggódni, vajon bezártad-e a bejárati ajtót.
Étkezések
- Használd ki az étkezéseket! Mindannyian tudjuk: az étel a fegyelmezés remek eszköze. Gondolkozz el azon, hogy lazítasz a szabályokon és megengeded például, hogy gyorséttermi ételt egyenek, ha ezzel megszerettetheted a gyerekekkel a babysittert és viszont. Az is jó ötlet, ha első este ő készít a gyerekeknek valamit, amit nagyon szeretnek és utána egy különleges desszertet.
- Tervezd meg az étkezések rendjét! Legyen a lehető legegyszerűbb. Menj el bevásárolni előre és szigorúan szabd meg, kinek mit kell ennie vacsorára. Írd le a gyerekek kedvenc ételeit (és a recepteket), rágcsálnivalókat, amiket megengedsz, továbbá olyan éttermek telefonszámait, ahonnan rendelhetnek. Ha valamelyik gyerek ételallergiában szenved, ezt sose felejtsd el közölni a babysitterrel. Ha kisbabád vagy kisgyermeked van, ez a tájékoztató a lehető legrészletesebb legyen (maradhat a kenyérhéj, vagy le kell vágni). Írj le olyan speciális jól bevált trükköket, amivel rá lehet venni őket az evésre. Ha a kis trónörökös csak akkor eszi meg a zöldséget, ha énekelnek neki, ezt ne felejtsd el mondani a dadusnak.
Fürdés és lefekvés
- Fő a rendszeresség! Nagyon fontos ragaszkodni a szabályokhoz, akár kicsi a gyerek akár nagyobbacska – ezáltal a gyerek kiegyensúlyozott lesz. Ha a dadus tudja, hogy mi azoknak a bizonyos eseményeknek sorrendje, amelyek megelőzik a lefekvést (fürdés, fogmosás, babázás, két esti mese, majd lámpaoltás), akkor nem lesz hisztérikus az este. És ha a gyerekek jól alszanak, növekszik az esély arra, hogy szót fogadjanak a dadusnak. A nagyobb gyermekek esetében pontosítsd, hogy a lefekvés azt jelenti: lámpaoltás, vagy ébren maradhatnak még olvasni egy kicsit.
- Engedd, hogy néha megszegjék a szabályokat! A Te távolléted a gyerekek számára is legyen egy kis „nyaralás”. Engedd, hogy sátorozzanak a nappaliban, a nagy fürdőszobában fürödjenek vagy ott aludjon egy barátjuk.
Iskolai- és egyéb teendők
- Szervezd meg, ki menjen a gyerekért! Ha te nem tudsz menni, szervezd meg, hogy amíg távol vagy, egy osztálytárs édesanyja/édesapja, esetleg a nagyszülő vigye a gyerekeket iskolába és haza. A babysittert így nagy tehertől szabadítod meg. (A szülőnek köszönd meg bonbonnal a szívességet!)
- Maradj mindig elérhető! Kérd meg a tanítónénit, vagy egy osztálytárs anyukáját, hogy tartsa a kapcsolatot a babysitterrel és értesítse a fontos iskolai dolgokról.
- Foglald le a gyerekeket! Csinálj a gyerekeknek annyi programot, hogy ne legyen energiájuk a bajkeverésre. Írd be a napirendbe az összes iskola utáni teendőt (ha nem az iskolában kerül rájuk sor, jelöld be helyüket a térképen), a dolgozatokat és beadandó házi feladatok határidejét. Ha attól tartasz, hogy a dadus tévét fog nézetni velük, hagyj elöl néhány könyvet, ami érdekli a gyerekeket!
Minden más
- Néha el kell menned otthonról a gyerekek nélkül is. Akár üzleti ügyben utazol, akár nyaralni, te és a dadus is nyugodtabb leszel, ha ezeket betartod, és listát írsz a feladatokról.
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Kérdések idősödő szüleinkhez
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: