SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Családon belüli erőszak - Ellenzed, vagy...?

Családinet [cikkei] - 2010-06-21
Segíts Te is, hogy Magyarországon is legyen önálló büntetőjogi törvényi tényállása a családon belüli erőszaknak!

A családon belüli erőszak Magyarországon legalább egy millió nőt és a hozzájuk tartozó gyermekeket érinti. Mégis általában elhallgatás és tagadás veszi körül.

Formái:

  • Fizikai bántalmazás
  • Lelki, érzelmi erőszak, érzelmi zsarolás, megfélemlítés
  • Szexuális erőszak
  • Gazdasági erőszak, pénzügyi, anyagi függőségben tartás
  • Elhanyagolás, elszigetelés

Áldozatai, sértettjei:

  • Házastársak, intim partnerek
  • Gyermekek
  • Családban élő idős személy

Nem a bántalmazott szégyene az, ha bántották, megalázták, hanem azé, aki elkövette! Fontos, hogy a bántalmazottak, veszélyhelyzetben lévők ne szigetelődjenek el, merjenek segítséget kérni, beszélni a problémáikról, szakemberhez fordulni.

Ha Neked van olyan ismerősöd, aki áldozat és segíteni szeretnél rajta, akkor most megteheted! Itt a lehetőség!
Hiszen ha minden héten meghal egy nő, és minden hónapban egy gyerek családon belüli erőszak áldozataként, akkor valószínűleg az Te környezetedben is van olyan ember, aki a segítségedre vár.

Soha nem tudhatod, hogy esetleg Te kerülsz-e ilyen kiszolgáltatott helyzetbe. És ekkor ki véd meg Téged?

Kinek az érdeke, hogy mind a mai napig az ENSZ kérése ellenére nincs önálló törvényi tényállás a családon belüli erőszak ellen Magyarországon?
Itt olvashatod
az ENSZ CEDAW bizottságának 2005-ben a Magyar Köztársasághoz intézett levelét, melyben ezen dokumentum széles körű nyilvánosságra hozatalára szólítja fel az illetékeseket.

Miért van szükség önálló törvényi tényállásra a családon belüli erőszak ellen?
ITT MEGTUDHATOD!

Ha Te is egyetértesz vele, hogy legyen önálló törvényi tényállás a családon belüli erőszak ellen, akkor kérünk, hogy aláírásoddal segítsd a kezdeményezést! Amennyiben szerepet vállalnál a szükséges 50 000 aláírás határidőre (2010. augusztus 5.) történő összegyűjtésében, nagy örömmel fogadnánk segítséged.

Az aláírásgyűjtéshez szükséges dokumentumok letölthetőek INNEN.

A kinyomtatott és aláírt gyűjtőíveket a következő címre lehet beküldeni:
Balázsné Halász Pálma, 1583 Budapest, Pf.: 76.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja