SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Edzés a vízben

Kókai Kata [cikkei] - 2006-01-03
A várandósság kilenc hónapja nagy mértékben megterheli a kismama szervezetét, azonban mozgásra ekkor is szükség van.

A kismamák szervezetének teljesen más igénye és lehetősége van a mozgásra. Fontos, hogy a baba védelme mellett a várandós nő szervezete sem károsodhat. A legtöbb tornagyakorlat, a megerőltető edzések erősen igénybe vehetik a gerincet, az egyébként is nagy megterhelésnek kitett derék- és hátrészt, így ezek védelmére is ügyelni kell.

Ma már többféle gyakorlat –jóga, kismama tréning, baba-mama edzés- nyújt segítséget a várandós nők, illetve az apró babájuk mellett mozgásra vágyó nők számára. Az aquafitnesz, vagyis a vízben végzett torna is egy ezek közül. A jógával ellentétben nem tartalmaz bonyolult mozgássorokat, ugyanakkor a vizes környezetnek köszönhetően nem teszi ki nagy megterhelésnek a gerincet, s az izületeket.

Más vízi sportokkal ellentétben még úszástudást sem igényel, hiszen a derékra csatolt lebegtető öv nem csak a gerinc támasztéka, de a víz felszínén is tart. Szülés után, s a várandósság idején egyaránt ideális mozgáslehetőséget biztosít.

Az aquafitnesz eredete

Glenn McWalters, egy amerikai tengerészgyalogos súlyos sérülést szenvedett a Vietnámi háborúban. Az orvosok nem láttak reményt sérült lábai megmentésére, ő azonban nem adta fel a küzdelmet. Tisztában volt vele, hogy a vízben a testsúly könnyebbnek tűnik, így az izületek sem esnek olyan nagy megterhelés alá, mint normál környezetben.

Hamarosan nekilátott az addig nem ismert módszer kialakításának, s végül teljesen rendbe hozta lábait. Módszere azonban nem maradt rejtve a nagyvilág előtt; sikert sikerre halmozott. Kezdetben híres táncosok vették igénybe segítségét, akik gyakori izomsérüléseik miatt rehabilitációra kényszerültek.

Később már erőnléti edzésként, s a jó közérzet javítására is alkalmazták. Hamarosan az egészségügy is felfigyelt McWalters tevékenységére, s egyre több helyen alkalmazták rehabilitációra a vadonatúj módszert, s szinte minden esetben teljes volt a siker.

A vízben történő edzés gyógyhatása

Szülés után sok kismamában felmerül a kérdés, mikor kezdhet el újra sportolni. A szervezetet megterhelő nagy esemény után minden esetben lassan, fokozatosan kell elkezdeni a sportot, ezért a megterhelő gyakorlatok kezdetben nem ajánlottak. A vízben történő foglalkozások kevésbé terhelik meg az izületeket, s a gerincoszlopot, így az úszás, s az aquafitnesz ideális szülés utáni edzésforma.

Az auafitnesz az úszással szemben nem csak egyes izomcsoportokat mozgat meg. A néhány gyakorlatból álló edzés a test teljes izomzatát egyenletesen, megerőltetés nélkül erősíti, emellett az általános közérzetet is javítja.

Az aquafitnesz jótékony hatása:

Reumás panaszok kezelésére alkalmas
Gerinc- és izületi problémákra segítséget nyújt
Javítja a vérkeringést, az emésztést
Javítja az általános közérzetet
Segít a helyes testtartás elsajátításában
Erősíti a szervezetet, javítja az állóképességet

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A tavaszi UV-sugárzás elleni védekezés fontossága

A tavasz beköszöntével az éghajlat változása mellett a napsugarak intenzitása is fokozatosan növekszik. Bár sokan a nyári hónapokkal társítják az erős napfényt és a lehetséges bőrkárosodást, már a tavasz elején is jelentős UV-sugárzási értékek érhetők el. E blogbejegyzés célja, hogy részletesen ismertesse az UV-sugárzás tudományos hátterét, annak hatását a bőrre és a szemre, valamint bemutassa a megelőző intézkedéseket, amelyekkel elkerülhetjük a hosszú távú károsodásokat.

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

Azt mondták neki, sosem lehet anya - Egy nő, aki dacolt minden előítélettel

Tonje Grønbeck története inspiráló bizonyítéka annak, hogy az igazi szeretet és kitartás felülírhat minden akadályt. A spinalis muszkuláris atrófiával (SMA) élő nőnek orvosai azt mondták, sosem lehet anya. De ő és párja, Morten, nem hagyták, hogy mások véleménye befolyásolja az életüket. Ma pedig két gyönyörű lány boldog édesanyja.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja