SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Piercing nagy pocakkal

Családinet [cikkei] - 2011-10-19
A következő információk segítségedre lesznek a már meglévő piercingjeid kezelésében és a jövendő piecingjeidet illető jól megalapozott döntés meghozatalában.
Piercing nagy pocakkal

Figyelmeztetés: A nők számára nem javasolt a köldök-, mellbimbó- vagy nemi szerv- piercingek felhelyezése a terhesség alatt vagy a próbálkozások alatt, mivel ebben az időszakban fizikai változásokon esik át a test. Ahogy a mellek és a has növekszik, a lyukak nem gyógyulnak be teljesen, sőt gyakran nagyobbak lesznek és a fertőzések veszélye is megnő.

A kényelem a legfontosabb! Ha már van olyan piercinged, ami teljesen begyógyult és kényelmes, akkor semmi egészségügyi oka sincs az ékszer eltávolításának. Ahogy azonban a hasad és a melleid növekednek, az ékszer beleakadhat a ruhákba és más anyagokba, ami zavarhatja a bőrödet. Ilyenkor nyugodtan kiveheted!

Kérd el a lyukasztást végző szakember elérhetőségét a következő esetek miatt:

  • Ha tanácsokat szeretnél kapni a lyuk kezelését, a piercing kitépésének megelőzését vagy fertőzés megelőzését illetően.
  • Ha változásokat észlelsz a piercingjeidnél.

Milyen útmutatások érvényesek egy piercing-stúdióra?

  • Engedélyekkel rendelkezik.
  • Új, steril kesztyűt használnak minden beavatkozáskor.
  • Rendelkeznek a felszerelések sterilizálására szolgáló eszközzel.
  • Minden padló és egyéb felület tiszta.
  • Egyszer használatos, eldobható tűket használnak.
  • Minden védőruha sterilen csomagolt és bontatlan.
  • Minden ékszer steril és bontatlan csomagolásban van.
  • A behelyezést végző személy az első 24 órán belül bármikor elérhető.

Győződj meg arról, hogy követik és betartják ezeket az útmutatásokat.

Mikor távolítsam el az ékszert?

Az ékszert javasolt eltávolítani, ha:

  • A piercinged nem gyógyult be megfelelően (újra berakathatod szülés után).
  • A lyuk gyulladt, piros vagy irritál.
  • Ha mellbimbó-piercinged van és szoptatsz - ez fulladásveszéllyel és a fertőzések megnövekedett kockázatával jár.

Vannak egészségügyi kockázatai a piercingeknek?

Igen, vannak. A fertőzések gyakoriak a piercing nem megfelelő kezelésének esetén. Előfordulhat Hepatitisz B vagy C és HIV/AIDS fertőzés, ha az eszközök nem voltak sterilek.


Fotó: helmutli: Glück 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja