SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Bökényi Beáta és férje:

Dr. Vereczkey Attila [cikkei] - 2011-12-13
Bökényi Beáta szőke hajú mosolygós fiatal nő, aki három éve él házasságban férjével...
Bökényi Beáta és férje:

„Szerelmi kapcsolat volt a miénk, így hamar össze is házasodtunk, ráadásul természetes úton meg is fogantam. Úgy tűnt, hogy minden rendben van, a vizsgálati eredményeim is erre utaltak. Aztán a hatodik hónapban hirtelen elvetéltem. Minden nagyon gyorsan történt, semmi sem utalt arra, hogy bármilyen baj van, hiszen két héttel előtte jártam kivizsgáláson, ahol mindent rendben találtak, nem fájt semmi, és még vérzés sem lépett fel. Mentővel kerültem kórházba, de már menthetetlen volt a terhességem. Az orvosok azzal magyarázták a történteket, hogy kinyílhatott a méhszáj, de utána olvastam a szakirodalomban, és nem vagyok róla meggyőződve, hogy tényleg ez volt a vetélés fő oka. Különösen rossz volt számomra, hogy még azt se mondták meg, hogy élt-e a baba akkor, amikor megszületett. Gyorsan túl akartam tenni magam a történteken, ami igen nehezen ment, de mindenképp szerettünk volna minél hamarabb újra próbálkozni, ezért muszáj volt továbblépni. Így újra nekivágtunk a férjemmel a gyermekvállalási projectnek.

A korom miatt egyáltalán nem aggódtam, ami inkább gondot okozott, hogy 1,5 év próbálkozás után sem jártunk sikerrel. Nem volt könnyű a következő időszak sem. A telefonos érdeklődésünk alapján kiderült, hogy a magánorvosoknál és az állami intézetekben egyaránt nagyon vontatottan mentek volna a dolgok, akár hetek, sőt hónapok is eltelhettek volna anélkül, hogy előrébb léptünk volna. Egy idő után úgy éreztem, hogy betelt a pohár, így azt javasoltam a férjemnek, hogy keressünk egy más megoldás. Elsőként olyan meddőségi intézeteket kerestünk fel, ahol állami finanszírozást is igénybe vehettünk volna, de ott nagyon hosszú lett volna a várólista, nekünk pedig már elfogyott a türelmünk. Az interneten egy cikk kapcsán találkoztunk Dr. Vereczkey Attila meddőségi és endoszkópos specialista nevével, így kerültünk a Versys Clinics Humán Reprodukciós Intézetbe. A klinikán a kezeléseket nagyon alapos kivizsgálás előzte meg, amelyen nemcsak én, hanem a férjem is részt vett, és rövid időn belül már az összes eredmény a kezünkben volt. A lehetőségek ismertetése után a lombikbébi programot indítottuk el, a beültetés meg is történt június 1- jén (napra pontosan a vetélésem utáni 2. évben).

Hatalmas örömünkre azonnal sikerrel jártunk, és azóta is a terhességgel minden a legnagyobb rendben van. Ehhez az is hozzá tartozik, hogy biztonságban érzem magam ennek a csapatnak a kezei között, mert úgy érzem, hogy odafigyelnek rám, ráadásul a szokásosnál gyakrabban nézik meg, hogy minden rendben van-e, hogy időben tudjanak segíteni, ha bármi probléma adódna. Én is igyekszem odafigyelni magamra, a beültetés előtti időszakban például kerültem az állati fehérjét, cukrot, lisztet, és főként lúgosító ételeket ettem, és elmentünk a férjemmel nyaralni, hogy kipihenten kezdjük meg a beavatkozásokat. Bár nem tartom magam vallásosnak, de a kikkói kolostorban én is megsimogattam a híres Szűz-Mária- dombormű kezét, hiszen a hiedelem szerint, aki közben valamit kíván, az valósággá válik.”



Bökény Beáta orvosának, Dr. Vereczkey Attilának szakvéleménye:

Nagyon örülünk, hogy Beátáék elsőre sikerrel jártak, hiszen ez mindenképpen közös munka eredménye. A klinika megadhatja ugyan a technikai feltételeket és a szükséges kezeléseket, de egyáltalán nem mindegy, hogy a páciens milyen életvitelt folytat a kezeléseket megelőzően. Vannak azonban sajnos olyan dolgok, amelyek helyes életvitellel sem korrigálhatóak, az egyik ilyen nagyon fontos tényező pedig a páciens életkora. Egy 35 éves nő petesejtjeinek akár a fele is kóros lehet, tehát statisztikailag valószínű, hogy akár fél éven keresztül nem egészséges petesejtek termelődnek, ami hatalmas időveszteséget jelent. Beáta esetében az is fontos szempont volt, hogy volt már egy vetélése, azt azonban nem lehetett tudni, hogy mi volt ennek az oka. Azt azonban a szakirodalomból tudjuk, hogy a vetélések 60-75%-a genetikai okokra vezethető vissza, így könnyen lehet, hogy Beátáék esetében is ez játszott szerepet. A kivizsgálások során ráadásul arra is fény derült, hogy Beátánál egy olyan génhiba mutatható ki, amelyet multivitamin és folsav bevitelével korrigálni lehet. Emellett a családban sajnálatos módon trombózishajlam is kimutatható volt, ezért a lombikbébi során vérhígítóval segítettük a terhesség fenntartását. Beáta férjénél szintén voltak olyan eltérések, amelyeket úgynevezett ICSI eljárással tudtunk korrigálni. Voltak emellett még a laboratóriumi leletekben más eltérések is, azonban ezeket szerencsére mind kezelni tudtuk, és a lombikbébi kezelés során optimálisnak mondható 15 petesejtet tudtunk kinyerni. Két embrió került visszahelyezésre, és legnagyobb örömünkre ebből az egyik meg is tapadt, és a baba is szépen fejlődik.

Azt hiszem Beáta esetében a legnagyobb tanulság, hogy alapos kivizsgálás nélkül éveket lehet veszíteni, amely során a petesejtek sajnos folyamatosan öregszenek, és a minőségük is romlik. A WHO hivatalos állásfoglalása alapján egy év után már fennáll a meddőség diagnózisa, így ilyen esetben érdemes egy meddőségi specialistát felkeresni.  Mindenképpen érdemes egy olyan intézetet választani, ahol a meddőséggel kapcsolatba hozható összes szakterület megtalálható, hiszen személyre szabott segítség szükséges a meddő pároknak ahhoz, hogy sikerrel indulhassanak el a gyermekhez vezető úton.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

"Sosem főznek és nem engedik az unokámnak, hogy csokit egyen": Bele lehet-e szólni a fiatalok életébe? - Juci néni gondolatai

Ha nem esznek csokit, hát nem esznek. Ha rendelik az ebédet, hát rendelik. Látom, hogy a mai fiatalok másképp nevelik a gyerekeiket. Egyes dolgokban szigorúbbak és más dolgokban meg engedékenyebbek, mint amilyen én voltam. Néha persze jólesne ezt megmondani nekik, hogy én mit csinálnék másképp, de megtanultam, hogy okosabb dolog, ha csendben maradok. 
Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Kisebb fájdalom, gyorsabb felépülés - Ilyen az egynapos sebészet

Napjainkban számos sebészeti beavatkozás egynapos sebészeti ellátás keretén belül is elvégezhető. Ehhez hozzájárult a technikai fejlődés, a minimal invazív technika térhódítása. A korszerű eljárás számos előnnyel bír a nyitott műtéttípushoz képest.
A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

A cukorbetegség egyik gyakori szövődménye, amiről csak kevesen tudnak - A diabétesz és a húgyúti fertőzések összefüggései

- A húgyúti fertőzés a leggyakoribb bakteriális fertőzések közé tartozik, amely évente 150 millió embert érint világszerte.1 - A nők 50-60 százaléka élete során legalább egyszer találkozik a betegséggel.2 - A húgyúti fertőzés egyben a cukorbetegség egyik leggyakoribb hosszú távú szövődménye, amely súlyosabb lefolyású és rosszabb kimenetelű a 2-es típusú diabéteszben szenvedő betegek esetében.3 - A 2-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált emberek 9,4 százalékának volt már húgyúti fertőzése, míg a cukorbetegségben nem szenvedők esetében az előfordulási arány csak 5,7 százalék.4
Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Új típusú dohány- és nikotintartalmú termékek: kevésbé káros alternatíva?

Miközben az utóbbi körülbelül két évtizedben világszerte érzékelhető volt a cigarettázás visszaszorulása (2007-ben 23% volt a dohányzók aránya, míg 2021-re 17%-ra csökkent), az új típusú, füstmentesként aposztrofált hevített dohánytermékek és elektronikus cigaretták forgalma növekszik. Az elmúlt években sok dohányos szokott át ezekre a termékekre és egyre nagyobb számban az addig nem dohányzó fiatalok is beleesnek általuk a nikotinfüggőség csapdájába. Hogyan működnek ezek az új termékek, és mit tudunk jelenleg az egészségügyi hatásaikról? Tekinthetők-e kevésbé káros alternatívának, illetve a leszokás eszközének? Dr. Cselkó Zsuzsát, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Országos Dohányzás Leszokást Támogató Módszertani Központjának vezetőjét kérdeztük minderről.
Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

Semmelweis: a szaglásterápia segíthet a depressziós betegek egy csoportján

A szaglás és a szervezet védekező rendszerének depresszióval való kapcsolatát mutatták ki a Semmelweis Egyetem kutatói, eredményeiket nemrég a Translational Psychiatry nevű szaklapban publikálták. Évente több mint 700 ezer depressziós követ el öngyilkosságot világszerte, ezért egyre fontosabbá válik a betegség okainak feltárása. A brit UK Biobank adatait felhasználva most több mint 300 ezer, depressziós és egészséges férfi és nő profilját elemezve arra keresték a választ, mely csoportoknál lehet magasabb a depresszió kialakulásának kockázata, és ez mely génvariánsokkal hozható összefüggésbe.
A szerkesztő ajánlja