SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

27 hetes (6 hónapos) baba fejlődése

Családinet [cikkei] - 2014-03-10
Kisbabánk fejlődése során számos kérdés vetődhet fel bennünk, ezekre szeretnénk szakértő választ adni. A leírtak általános útmutatásként értendők. Ha gyermekünk koraszülött volt, ajánlott az eredetileg meghatározott születési időpontot tekinteni kiindulási alapnak, mikor a kisbaba fejlődését követjük.

27 hetes baba fejlődése


Testi fejlődés

Ki hitte volna, hogy a felülés ekkora kihívást jelent? Bár az apróság segítséggel már hetek óta megül, mostanra egyre kevésbé veszi igénybe a karját (vagy a miénket), hogy egyensúlyát megtartsa. Mikor felszabadulnak a kezek, képes lesz hátrafordulni, kinyújtózni, illetve tárgyakat felvenni. Azt is megtanulja, hogyan üljön fel egyből hasra vagy hanyatt fordulásból, illetve, hogyan nyomja fel magát valamelyik oldalról. Ne lepődjünk meg, ha óvatosan ülőhelyzetbe helyezkedik, majd hirtelen hátra esik, és az egészet puszta élvezetből megismétli.
 

Szociális fejlődés

A kisbaba a következő hónap során valamikor lehet, hogy kiválasztja első különleges kisbarátját - egy plédet, egy mackót, vagy valamilyen más játékot, amely az elkövetkező években nagy kedvence lesz. Ezeket mind átmeneti tárgyaknak nevezzük, mivel a gyermeket átvezetik a függésből az önállóságba. A közvélekedéssel ellentétben a kisbaba takarója vagy macija nem a bizonytalanság vagy gyengeség jele. Valójában biztosítja azt a fajta érzelmi támaszt, amely ahhoz kell, hogy teljesen biztonságban érezze magát. Segít neki aludni, megnyugtatja, mikor egyedül van vagy fél.
Segíthetünk mi is kiválasztani a kisbabának ezt a különleges tárgyat - lehetőleg valami puhát és dédelgethetőt, aminek otthoni illata van. Ha tudunk, vásároljunk két ugyanolyan darabot az adott tárgyból, hogy ki lehessen mosni anélkül, hogy az apróságot megfosztanánk a kisbarátjától. Illesszük be a tárgyat az esti menetrendbe, fektessük le őt is a gyerekkel együtt.
 

Intellektuális fejlődés

Most a gyermek etetőszéke jelenti az osztálytermet, ahol értékes leckéket sajátít el saját kis világáról. Megtanulhatja, például, hogy a csúszós ételeket bár nehezebb megfogni, de az ízük jobb, mint a morzsálódóké, és ha ledobja oldalra a csészéjét, valaki végül biztosan felveszi neki, valamint, hogy a kanállal remekül meg lehet vakarni a fejünket, ütögetni lehet vele, sőt még evésre is alkalmas.

Szeretnél minden újdonságról elsőként értesülni és egy jó közösség része lenni? Kövess minket Facebookon is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja