SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

35 hetes (8 hónapos) baba fejlődése

Családinet [cikkei] - 2014-03-10
Kisbabánk fejlődése során számos kérdés vetődhet fel bennünk, ezekre szeretnénk szakértő választ adni. A leírtak általános útmutatásként értendők. Ha gyermekünk koraszülött volt, ajánlott az eredetileg meghatározott születési időpontot tekinteni kiindulási alapnak, mikor a kisbaba fejlődését követjük.

35 hetes baba fejlődése


Testi fejlődés

Észrevehetjük, hogy a kisbaba máshogy fogja meg a tárgyakat. Most már ún. átkaroló fogást alkalmaz, összehangolja a hüvelyk és mutatóujját, mindez sokkal jobb készügyességet tesz lehetővé. A készség fejlesztése érdekében egyszerre csak egy tárgyat fog meg (esetleg vele együtt mászik), majd a másik kezével is megvizsgálja. Emellett azt is gyakorolja, hogyan kell egyik kézből a másikba átadni a tárgyakat, valamint leejteni és eldobni azokat. Ahogy egyre profibb lesz, nagyobb önbizalommal választja ki a kisebb tárgyakat, illetve markolja meg a nagyobbakat.
 

Szociális fejlődés

Az apróság új mottót talált magának: „Ne korlátozzatok!” A járóka, amelyben korábban olyan fantasztikusan érezte magát, mostanra már sokkal inkább emlékezteti a fogdára. Ezért csak akkor vegyük elő, mikor arra van szükség, hogy a biztonsága érdekében (rövid ideig) korlátozva legyen, ezzel együtt gyakran cserélgessük a játékokat a járókában, így nem unja meg a helyzetet. Ha ellenkezik, rakjunk be néhány „különleges” játékszert, úgymint edényeket, vagy kupak nélküli műanyag palackokat. Továbbá, vegyük ki a nagyobb tárgyakat (óriás plüss állatokat és minden ehhez hasonlót) - különben velük együtt próbál kitörni a börtönből.
Ha egyhuzamban 5-15 percél tovább kell bent tartani a gyermeket, érdemes beszerezni egy összecsukható, kerítés jellegű „karámot”, olyat, amit a „Fecsegő tipegők” amerikai rajzfilmsorozatban is láthattunk. Többfajta árkategóriában kínálnak termékeket, így legalább négyszer annyi helye lesz kitombolni magát.
 

Intellektuális fejlődés

A kisbaba mostanában kezd különféle tárgyakat összegyűjteni és szortírozni. Tanulja a mennyiség fogalmát, egymás után teszi bele a csészébe az apróságokat, vagy különböző kupacokba rak mindent. Minkét kezével külön felkap 1-1 kockát, a szájába veszi egyesével, majd megismétli a folyamatot most már két kézzel egyszerre, mintha a szájával számolná meg a tárgyakat. Evésnél egyik kezével felveszi a kukoricapehely darabokat, míg a másikkal gyümölcsdarabkákat gyűjt, majd mindkettőt a szájába veszi, pont úgy, mintha a kettő közötti különbséget akarná megízlelni.

Szeretnél minden újdonságról elsőként értesülni és egy jó közösség része lenni? Kövess minket Facebookon is!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja