El kell felejteni a hasfájós sírás koncepcióját Dr. Harvey Karp, los angelesi gyermekorvos és kutató szerint. Számos elmélet vizsgálata és saját tapasztalatai alapján nincs valódi magyarázat a kólikára, mert megválaszolatlanul maradnak olyan fontos kérdések, mint például az, hogy egyes kultúrákban teljesen ismeretlen a jelenség, hogy esténként erősebben jelentkezik, vagy az, hogy simogatással, ringatással enyhíthető. Ezen az elgondoláson alapulva egy olyan módszert alakított ki, mely valóban kétségessé teszi a hasfájós sírás létezését.
Minden szülő találkozott valamilyen formában a hasfájós sírással vagy ismer olyan szülőket, akiknek „kólikás” a babája. Rengeteg módszer és szer áll a megzavarodott új szülők rendelkezésére, hogy megpróbáljanak enyhíteni a látszólagos fájdalmakon, ezek nagy része azonban nem igazán segít. Ami a leginkább beválik, az a ringatás, ölbe vétel, hordozás – Dr. Harvey Karp szerint nem véletlenül.
Szerinte a vígasztalhatatlan, rendszeres sírásnak az igazi oka a hiányzó negyedik trimeszter. Ez azt jelenti, hogy a babák három hónappal korábban jönnek világra, mint azt az érettségük megindokolná. A fejük mérete ugyanis annyira nagy, hogy később már sokkal nehezebb és veszélyesebb lenne előbújniuk. Ezért az évezredek során ehhez alkalmazkodva korábban születnek meg, amikor még nem nőnek túl nagyra. Ennek viszont az a hátránya, hogy valójában még nem készültek fel az anyjuk testén kívüli életre és a kapcsolat hirtelen meglazulására. Lényegében tehát nehezen viselik, hogy megszűnik az a szoros, meleg ölelés és a folyamatos táplálás, amit odabent megszoktak.
Dr. Karp ennek alapján kidolgozott egy öt lépésből álló módszert, melynek köszönhetően az anyák és az apák is másodpercek alatt meg tudják nyugtatni a babákat, míg azok el nem érnek egy érettebb kort, illetve amíg igénylik ezt a fajta törődést. A könnyen elsajátítható technikákat egy könyvben foglalta össze, melynek magyar fordítása nemrég jelent meg „A legboldogabb baba” címmel. Benne részletes magyarázatokat találnak a szülők a kólikára, negyedik trimeszterre és a megnyugatás lehetséges módjaira vonatkozóan.
A közeljövőben a könyv második része is megjelenik magyarul, melyben a kisgyerekek nevelésére vonatkozóan ad tanácsokat Dr. Harvey Karp.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik. Az öt lépésről röviden Dr. Karp módszere, mellyel a megnyugtatási reflexet kiváltja, a következő:
A technika nagyon egyszerűen elsajátítható és a kutató mindent elmagyaráz, ami az egyes lépések hátterében húzódik. |
A szerzőről
Dr. Harvey Karp huszonöt éve praktizál gyermekorvosként és gyermekfejlődés-specialistaként. Kutatásai és tapasztalatai alapján dolgozta ki a síró babák megnyugtatására irányuló új megközelítési módszerét. Dr. Karp 1981-ben elnyerte a tekintélyes Ehrmann-ösztöndíjat, a sírás és a kólika tanulmányozássára. Dr. Karp a Kaliforniai Los Angeles Egyetem (UCLA) Orvosi Fakultásán a gyermekgyógyászat adjunktusa, akinek Santa Monicában magánpraxisa is van. Országosan ismert gyermek-egészségügyi és környezeti szakértő, és szaktekintély szoptatási kérdésekben. Feleségével és lányával Kaliforniában él.
Adatok a könyvről:
Szerző: Dr. Harvey Karp
Cím: A legboldogabb baba
Kötés: ragasztókötött
Oldal: 288 oldal
ISBN: 978-963-12-2001-8
Tartalom: A világhírű bestseller egy hatékony és minden szülő, gondozó számára könnyen elsajátítható módszert kínál a síró kisbabák megnyugtatására.
Ár: 3740 Ft
NYEREMÉNYJÁTÉK!
Ha szeretnéd megnyerni ezt a szuper könyvet, nincs más dolgod, mint válaszolni a feltett kérdésekre november 9. éjfélig, és mi másnap (november 10-én) kisorsoljuk azt a két szerencsés nyertest, akik megkapják tőlünk a könyvet. A nyertesek nevét kiírjuk a cikk aljára és e-mailben is értesítjük őket.