(A kép csak illusztráció)
A gyermek először nagyjából 12 emelet magasságban látható a felvételen, ahogyan csupán az ujjai segítségével tartja magát, később pedig ugyanilyen magasan a tetőről csimpaszkodik át egy rozsdás korlátra. A hajmeresztő videót a gyerek négy évvel idősebb barátja rögzítette és töltötte fel az internetre. Nézőiket arra kérték, nyomjanak egy like-gombot, ha tetszett nekik a produkció.
Balszerencséjükre az elismerő netezők mellett a rendőrség figyelmét is sikerült felkelteniük, akik most elsősorban a szüleiken kérik számon, hogyan volt lehetősége a két fiatal gyereknek ilyesmire. Az idősebbik fiú mindenesetre erősen bizonygatja, hogy nem ő vette rá barátját a mutatványra.
A kommentelők sem feltétlenül a gyerekek által elvárt reakciót mutatták. Egyikük egyszerűen csak idiótának nevezte őket, más szerint a szüleiknek ugrókötéllel kéne elfenekelni őket.
Bár az alsó tagozatosok még viszonylag ritkán választják a lájkvadászat eme formáját – nem kis részben azért, mert tizenhárom éves korukig elvileg nem is regisztrálhatnának a Facebookra -, a kockázatos helyzetekben készült szelfik feltöltésének szokása virágkorát éli a nagykamaszok és a fiatal felnőttek körében. Ennek egyik formája a veszélyes vadállatokkal való fényképezkedés: van, aki oroszlán, más hiéna vagy cápa mellett lő egy képet. Volt olyan is, aki feltétlenül szükségesnek látta megörökíteni azt, ahogyan feldühödött bikák elől menekül.
Mások azt tartják különösen jópofának, ha az orosz fiúhoz hasonlóan szédítő magasságokban szelfiznek. A homokvihar vagy a tűz elől való menekülés, esetleg az aktív vulkán közvetlen közelében lőtt kép is bizonyára hozott jó pár lájkot a készítőinek.
Az orosz gyermeknek szerencséje volt, nem érte baleset a vakmerő produkció közben, de ezt sajnos nem mondhatja el magáról minden hasonló kalandor. Egy amerikai nő több mint 18 métert zuhant, amikor Kalifornia legmagasabb hídjának egy, a korláton túli részéről fotózkodott. Szinte a csodával határos módon élte túl, de súlyos sérüléseket szenvedett – számolt be róla nemrég az Intependent című lap.
Bár a kortársak elismeréséért való túlzott vagánykodás mindig is jelen volt a fiatalok között, a közösségi oldalak térnyerésével minden eddiginél szélesebb platform nyílt a hasonló vakmerő előadások számára. Pszichológusok már régóta figyelmeztetnek, hogy a kisebbségi érzéssel küzdő tizenévesek gyakorlatilag bármire hajlandóak lehetnek néhány Facebook-lájkért. Márpedig manapság több életet követel a felelőtlen szelfizés, mint a cápatámadás vagy a villámcsapás. Ne hagyjuk, hogy a pillanatnyi népszerűség hajszolása az életükbe kerüljön!
Fotó: Alexas_Fotos/pixabay
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)