Tények és tévhitek a teherbeeséssel kapcsolatban
Mindenki tudja, milyen következményekkel járhat a védekezés nélküli szexuális együttlét. Sokan azonban azzal már nincsenek tisztában, hogy számos meglepő módon is teherbe lehet esni. Rengeteg tévhit kering azzal kapcsolatban, hogy hogyan kerülhetjük el biztosan a gyermekáldást. Nem árt tisztában lenni ezekkel, és jó, ha tudja a kamaszunk is, hogy teherbe esni így is lehet…
Meglepő, de így is teherbe lehet esni:
1. Anális úton
A sperma könnyen eljuthat a hüvelyig, így ha az anális közösülés védekezés nélkül történik, akkor van esély a teherbeesésre.
2. Menstruáció alatt
Tévhit, hogy csak középidőben eshet teherbe a nő. Menstruáció alatti közösülés esetén is van esély a megtermékenyítésre, ugyanis a spermiumok több napon át életképesek maradhatnak a nő szervezetében - ezért is fontos, hogy minden esetben védekezzünk a nem kívánt terhesség elkerülése végett.
3. Előjáték alatt
Azt hinnénk, hogy teljes védelemben vagyunk akkor, ha fehérneműben hancúrozunk, pedig ez tévhit. Ha ugyanis a férfi túlságosan is élvezi az összebújást, és ejakulál vagy előváladék kerül a fehérneműre, akkor a sperma a ruhán keresztül is átjuthat.
De veszélyes lehet az is, ha a férfi ujjára sperma kerül, majd benyúl a nő hüvelyébe. Ilyenkor kérjük meg inkább, hogy mosson kezet!
4. Lejárt óvszer használatakor
Óvatosnak kell lenni az óvszerrel, használat előtt mindenképp nézzük meg, hogy sérülésmentes-e, és ellenőrizzük a lejárati idejét. Hiába szeretnénk ugyanis védekezni, ha a gumi anyaga már nem véd teljesen.
5. A csomagolás megsérülésekor
Az óvszer felbontáskor érdemes mellőzni a macsós trükköket, ha ugyanis a fiú a fogával nyitja ki, könnyen megsérülhet az anyag, ezzel növelve a teherbeesés kockázatát.
6. Rosszul felhelyezett óvszerrel
Meg kell tanítani a fiúkat arra, hogyan helyezzék fel az óvszert. Ha ugyanis a végében nem marad hely, akkor a sperma oldalt könnyen kifolyhat.
7. Óvszer használata síkosító mellett
Az olajos síkosítótól az óvszer szintén megsérülhet, ezért fontos, hogy ha óvszerrel védekezik a pár, akkor vizes alapú síkosítót használjon.
8. Szoptatás alatt
Nem csak a kamaszokat érheti meglepetés a teherbeesés kapcsán: egy tévhit a kisbabás anyukákat is érinti. Tévhit ugyanis, hogy a szoptatás időszakában nem eshetünk teherbe, ezért akkor is érdemes védekezni, ha még nem állt vissza a menstruációnk a szülés után.
Olvasd el ezt is: Nem korai még…? Mikor bújhat először ágyba a kamasz gyerekünk?
Indexkép: Pixabay fotója a Pexels oldaláról
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)