Jónás-módszer
A huszadik század közepe óta ismert az Eugen Jonas által kidolgozott holdfázis-elmélet. Abból indul ki, hogy a szervezetben a Hold uralma alá tartozik a gyomor, az anyaméh, az emlők, a test folyadékháztartása, az agyállomány, a likvor (agyvíz), nőknél a jobb, férfiaknál a bal szem. A Hold befolyásolja a sejtek gyarapodását, a test növekedését, s általában minden periodikus működést. A Hold huszonnyolc napos ritmusát követi a női menzesz ciklusa is. Fontos szerepe van a fogamzásban is. Napjainkra a gyakorlat bebizonyította, hogy a fogamzások nagy része valóban akkor következik be, amikor aktuálisan a Hold és a Nap távolsága, valamint egymáshoz való viszonya azonos a női radix Nap-Hold fázisával. Ennek segítségével meghatározható nemcsak a fogamzás legvalószínűbb időpontja, hanem a leendő gyermek neme, alaposabb vizsgálat esetén a szülés kimenetele, az utód életesélyei is – írja le egy szakértő a metódus lényegét.
Felkészülés minden téren
Az is vitathatatlan, hogy azoknak a pároknak (tehát a leendő apáknak is!), akik gyermeket szeretnének, fel kell készülniük testileg-lelkileg a fogantatásra. Akármilyen is a módszer, az mindenképp hasznos a baba szempontjából, ha áttekintjük életmódunkat. Hagyjuk el a dohányzást, az alkoholt (a drogról nem is beszélve), mindketten táplálkozzanak vitamindúsan, kiegyensúlyozottan, uralják testsúlyukat (a kórosan alacsony testsúly sem jó!) Mozogjanak rendszeresen! Nem árt egy általános szűrővizsgálat, és törődjünk a fokozott folsav-bevitellel!
Ügyeljünk a fejlődő magzatra potenciálisan veszélyes gyógyszerek szedésére. A káros anyagok hónapokig az anya szervezetében maradnak, így mindenképpen szükséges jóval a tervezett fogantatás előtt tudatosan felhagyni ezekkel a káros szokásokkal.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)