Az asztmás beteg családtagjai, a rokonok, iskola- és munkatársak számára sok esetben ijesztő lehet egy roham szemtanújává válni. A kétségbeesés helyett azonban nagyon is sokat tehetünk annak érdekében, hogy a beteg állapotán javítsunk.
Az asztma a légutak gyulladásos megbetegedése. Az asztma során a hörgőcskék beszűkülnek, melynek következtében a levegő áramlása akadályozottá válik.
Asztmás roham bármilyen életkorban bekövetkezhet. A zihálással, nehéz, sípoló légzéssel járó tüneteket számtalan tényező okozhatja. Ilyen inger lehet például a hideg levegő, a testmozgás, a por, vagy pollen.
Első és legfontosabb tennivalónk, hogy megpróbálunk higgadtak maradni. Segítséget csak józan fejjel leszünk képesek nyújtani. A nyugalomra különösen szükségünk lesz, ha a roham elszenvedője kisgyermek.
Második lépésben keressük meg a roham kezeléséhez szükséges gyógyszereket. A tünetek rendszerint javulnak albuterol-inhaláció hatására.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik.
Tájékozódjunk, milyen egyéb intézkedéseket javasolt a kezelőorvos asztmás roham esetére. Ez többnyire peak-flow meter, vagyis levegő áramlás mérő berendezés használatát is jelenti, melynek segítségével fel tudjuk mérni a roham súlyossági fokát. Az így kapott eredmény alapján folytatható a szakorvos által korábban rohamok esetére előírt gyógyszeres kezelés.
Kérdezzük a beteget, ismeri-e a roham kiváltó okát. Az előidéző ingerek elkerülése végett válasszunk zárt teret, egy légkondicionált szobát, vagy autót, melyek különösen pollenallergia esetén allergénmentes környezetet biztosítanak.
A roham megszűnéséig, illetve a szakszerű segítség megérkeztéig semmi esetre se hagyjuk magára a beteget
www.orvostkeresek.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)