Egy példa a sok közül:
„Panaszom tárgya …. lakos kutyatartó és kutyatenyésztő tevékenysége, annak embert, állatot és minden vonatkozó hatályos jogszabályi előírás egyaránt sértő módja.
49m²-es, 5. emeleti lakás nem alkalmas a kutyatenyésztésre. Különösen úgy, hogy az egyedül élő tulajdonos reggel magára hagyja a – jelenleg – négy felnőtt és két kölyökkutyából álló falkát.
Én 2006 júliusában voltam először a lakásban. Akkor a három felnőtt és három kölyökkutya osztozott a légtéren egy hörcsöggel, egy macskával és két vadászgörénnyel. A szagok, a lakásban uralkodó állapotok elviselhetetlenek voltak. Többször felhívtam …-t a helyzet tarthatatlanságára, állataival szembeni kötelezettségeire. Ígéretet tett arra, hogy rövidesen kertes házba költözik, mert a ház lakói is folyamatosan panaszkodnak a bűz, a zaj és a vizelet miatt.
Legjobb belátásom ellenére megvásároltam az akkori alom egy kiskutyáját, aki ma 18 hónapos, tenyésztésre, fedeztetésre alkalmatlan.
A tenyésztő valamennyi kutyájával iszonyatosan brutálisan bánik, rendszeren üti, veri, rúgja, földhöz veri őket…”
A felelős állattartásnak 7 aranyszabálya van (lenne):
1. Felelősség - A felelősség egyfelől arra vonatkozik, hogy az állat jóllétéről gondoskodjunk, tartalmas és boldog életet biztosítsunk számára, másfelől arra is, hogy állatunk ne okozzon kellemetlenséget sem embertársainknak, sem más állatoknak.
2. Szeretet - Ha állatot tartunk, hiába gondoskodunk róla, ha nem kap szeretetet, boldogtalan lesz.
3. Táplálás - Az állatnak is táplálékra van szüksége az életben maradáshoz, energiára a mozgáshoz, ezért fontos számára a jó megfelelő mennyiségű és minőségű élelem biztosítása. Nem feledkezhetünk meg a vízről sem!
4. Mozgásigény - Minden állatnak van valamilyen mozgásigénye, egyiknek kevesebb, másiknak több. Mindenképp biztosítani kell számára ezt. Nem hanyagolhatjuk el egyetlen napra sem a sétát, futtatást, játékot.
5. Egészség - Sajnos állataink is ki vannak téve különféle betegségeknek. Legfontosabb dolgunk a megelőzésben rejlik, védőoltások, vitaminok, féregtelenítés… Ha mégis megbetegszik az állat, szakemberhez kell fordulni vele minél előbb, mert a betegség korai stádiumban sokkal könnyebben, hamarabb és kevesebbért gyógyítható.
6. Utódok - Állatunk utódjáról is ugyanúgy gondoskodnunk kell, a szocializáció, nevelés, táplálás és megfelelő higiéniás körülmények biztosításával.
7. Környezet - Csak a lehetőségeinkhez mérten tartsunk állatot. Olyan körülmények között, ahol az ember és az állat is jól érezheti magát.
A MEOE 2008. 10. 3-5 között rendezi meg Bp.-en az "Europa Dog Show" -t, amelynek fő mottója: "A felelős állattartás".
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértőnk, vagy ha egyszerűen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)