Azóta sok víz folyt le a Dunán, médiaforradalom zajlott le, hiszen egy gombnyomásra a világ négy tájáról információdömpinget zúdít ránk a két főbűnös a TV, majd egyre inkább a számítógép, minden jó és rossz tulajdonságával együtt leszoktatva az embereket az olvasásról.
Sokaknak szociális helyzetük miatt kenyérre is alig telik, egyre inkább fenyeget funkcionális analfabétizmus (statisztikai adatok szerint az általános iskolát végzettek 40% nem tud írni, olvasni.)
Akiben, még talán buzog egy kis tudásvágy vagy egyszerűen csak olvasni szeretne az a megfizethetetlen árú könyvek miatt kénytelen kívül rekedni,vagy esetleg könyvtárba járni.
Szerintem ma, ha az ember esetleg egy unokát is fülön fogva elbandukol az írott tudományok templomába, hogy a helyzethez illő áhítattal válogasson a kikölcsönözhető, vagy az értéke miatt csak a helyszínen olvasható könyvek között. Talán eszébe jut, hogy a könyvtár nem mai találmány, hiszen évezredek előtt is voltak már könyvtárak (pl: az alexandrai) talán unokákban is fel lehet kelteni az érdeklődést, hogy a playstationon kívül más is van a világon. Vagy, ha ez annyira érdekli a drága gyermeket esetleg utána is olvashat, hogy mi is a kedvenc játéka.
Természetesen a könyvtárak is haladnak a korral és pl: értékes, vagy ódonsága miatt ki nem kölcsönözhető ritkaságokhoz számítógépes (mikrofilmes) hozzáférést tesznek lehetővé.
Különböző programokat is szerveznek az érdeklődőknek.
Egyes nagyobb , könyvtárakban létezik egy nemrég indult szolgáltatás, hogy kívánságra a megrendelő által megadott időpontról elkészítik az aznapi sajtóban megjelent híreket Ajándéknak is értékes kuriózum!
Remélem, hogy nyugdíjas társaimban, de egyáltalán bárkiben is fel keltettem az érdeklődést a könyvek újbóli megismerésére És azt a sokat hirdetett áligazságot, hogy lustaság fél egészség, leküzdve kibírnak kászálódni a kényelmes fotelból és veszik maguknak a fáradságot, hogy hosszú idő után elmenjenek egy könyvtárba.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)