SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT
Héjja Edit


Héjja Edit
Gyógypedagógus

A nevelés titkaira és érdekes beszélgetésre vágyó szülőket a mama klubjaimban, az ügyesedni vágyó gyerekeket pedig képesség-fejlesztő csoportjaimba várom.

Elérhetőségeim:
E-mail: ehejja@freemail.hu
Honlap: http://www.szuperszulo.hu/
A szakértőnk jelenleg nem fogad kérdéseket, ezért csak az eddig neki feltett kérdéseket és az ezekre adott válaszokat tudod megtekinteni!

Témakörök

összes téma      agresszió     alvási probléma     alvászavar     anya gyerek kapcsolati zavar     asperger szindróma     asperger szindroma     autizmus     barátság     beszédfejlõdés     beszédfejlõdés 1 éves kor alatt     beszokás az óvodába     dackorszak     éjszakai felébredés     elvált szülõk     epilepszia     érzelmi nevelés     étkezési probléma     fegyelmezés     fejlõdési zavar     figyelemzavar     gerincferdülés     grafomotoros probléma     gyermekagresszivitás     gyermekbarátság     gyermekfejlõdés     gyermekkori szorongás     hisztizés     integráció     iskolaérettség     iskolai magatartásproblémák     kamaszkor     kapcsolati zavar     kétnyelvûség     koordinációs probléma     körömrágás     megkésett beszédfejlõdés     mozgásfejlesztés     önállóság     önállóság-szabályok     óvodába járás     raccsolás     sajátos nevelési igény     szakértõi vélemény     székrekedés     szenzomotoros integrációs terápia     szobatisztaság     szociális képességek fejlõdése     szókincs     szorongás     tanulási zavar     testvér születés     többnyelvûség     trauma feldolgozása     ujjszopás     válás     vegyes óvodai csoport     viselkedés zavar     viselkedési probléma     viselkedészavar  

Kérdezz-felelek

Kérdezni a gomb megnyomásával tudsz, amennyiben a napi kérdések száma még nem haladta meg a napi limitet.
Kedves Edit!
Egy éves gyermekem viselkedésével kapcsolatban kérem a tanácsát. Kisfiam nagyon kiegyensúlyozott és boldog egy évet tudhat maga mögött. Most azonban rengeteg változáson megy keresztül, melyeket láthatóan rosszul visel. Az édesapja külföldre ment és még fog is rendszeresen. Az édesapja hiánya abban nyilvánult meg legfőképpen, hogy minden férfi ismerősre szinte csimpaszkodik, ami érthető.
Nekem közben vissza kell mennem dolgozni is, ami sajnálatos módon lakhelyünk megváltoztatásával is jár. Azt sikerült elérnem, hogy egy dada velünk költözzön és lakjon, így a változás talán egy kicsit könnyebb lesz számára is. A viselkedésében, ahogy közeledik a költési időpontja és nyilván valóan a feszültség - a rengeteg tennivaló miatt - bennem is egyre nagyobb, egyre több és komolyabb változást fedeztem fel.
Ma éppen harmadik napja nem hajlandó a fürdőkádjába beülni és fürödni. Ha bele akarom tenni, akkor azonnal hiszti rohamot kap, egyik nap csak úgy tudtam fürdetni, hogy csimpaszkodott a nyakamba én meg finoman és lassan lemostam. Ma úgy tudtam megfürdetni, hogy együtt a kád mellé ültünk és elkezdtem a vizet apránként a lábacskájára locsolni és simogatni és valahogy az egyik játék után kapva hirtelen mégis csak lett kedve fürödni.
Mostanában elkezdett agresszívan az arcomba vagy a dadája arcába marni (3 napja van még vele, tehát még össze kell szokniuk). Ha rászólok, hogy nem szabad megsértődik és ha lehet még rátesz egy lapáttal. Korábban is csinált már ilyet, de inkább akkor, ha valamit nem kapott meg, vagy tehetetlenségében nem tudott magával hirtelen mit kezdeni, de ez a szándékos ütögetés és marás egyáltalán nem volt rá jellemző.
A harmadik jelenség, amit megfigyeltem, hogy nehezebben, nyűgösebben alszik el és hamar fel is ébred. Korábban, ha letettem aludni fél nyolcnál előbb nem ébredt, mostanában már 5 órakor is felsír néha. Először arra gondoltam, hogy talán nem evett tartalmasat, de a többi jelet figyelembe véve nem hiszem, hogy ez lenne a gond. (Az étrendjét ismerve - nagyon jó étvágyú, ebben egyenlőre nincs változás - nem is lehet gond.)
A kérdéseim a következők:
- Normális életkori sajátosságokat mutat a viselkedése, amit én a változás miatti szorongásnak tudok be, vagy valóban lehet ez az oka ennek a viselkedésváltozásnak?
- Hogyan tehetem könnyebbé számára, hogy átvészelje ezt az időszakot? Ui.: Örlődöm azon,hogy minél több időt legyen a dadával, hogy összeszokjanak, de szeretnék én is vele minél többet lenni, mert hamarosan már nem leszek vele. Hogyan csináljam, hogy a lehető legjobb legyen neki?
Kíváncsi vagyok a véleményére és várom tanácsait.
Üdvözlettel: Edina
Kedves Edina!
Nagyon jól látja a dolgokat, hiszen belátta, hogy a sok változás miatt lehet problémásabb a gyerkőc viselkedése, hiszen önt is megviseli a sok történés. Próbáljon minél hamarabb megnyugtató helyzetet biztosítani a családnak. Tehát legyen végleges a lakhely, a szoba, ahol a gyermek alszik, a személyek, akik körülveszik. S lassan majd Ön is és gyermeke is hozzá fog szokni a sok új dologhoz. A viselkedése kilengéseit kezelje megértéssel, amint a környezet körülötte megnyugszik, megszűnnek a változások, akkor a viselkedése is javulni fog. Amint Ön is megnyugszik, akkor a gyermeknek is könnyebb lesz. Annyi időt töltsön gyermekével, amennyit minőségileg el tudnak tölteni. Figyeljen arra, hogy fel tudjon töltődni energiával.
Amennyiben a tünetek nem enyhülnek, vagy csak megváltoznak és nem szűnnek pár hónap múltán, akkor kérjen újból segítséget.
Addig is szívesen látom weboldalamon
www.szuperszulo.hu
Üdv


Héjja Edit
2010-09-20 09:18:08
Olvasói értékelés: nincs még értékelés
© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja