SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyere velünk egy nagy utazásra!

Családinet [cikkei] - 2007-11-20
Talán gyermekként még te is azt képzelted, hogy az élet a születéssel kezdődik! Mire felnőttél, ugye te is tudtad, hogy bizony egész más az élet kezdete...

csodalatos_utazasAki tudatosan készül a gyermekvállalásra, biztosan az első perctől izgatottan figyeli, mi is zajlik a leendő anya testében. A mai kismamáknak, leendő szülőknek már rengeteg információ áll rendelkezésére. Már mindenki sokat tudhat a várva várt gyermek fejlődéséről, ám minden láthatatlan, csak egy-egy ultrahang vizsgálatkor van lehetőség bekukucskálni a pocaklakóhoz. Pedig ugye milyen jó lenne látni lépésről-lépésre, hogy hogyan alakul pici gyermekünk!

Erre most itt a fantasztikus lehetőség! Nyomon követheted azt a nagy utat, amit gyermeked az anya-méhben tesz meg a 9 hónap alatt, a fogantatástól a születésig. Az IMIX-Hungary Kft gondozásában megjelent „Csodálatos utazás: a fogantatástól a születésig” című gyönyörű könyvkonyvajanlo kalauzol minket állomásról állomásra.

Két aprócska sejt találkozásából mi is fejlődik? Hogy már a 21-23. napon dobog az aprócska szív? Pedig a legtöbb kismama ekkorra még csak sejti, hogy várandós. Ekkor azonban megkezdődik a pocakban a legfeltűnőbb változások sorozata. Alig néhány hét alatt kialakulnak a létfontosságú szervek, és emberi alakot ölt a magzat!

56 napja kezdődött az élet!



MÉRFÖLDKŐ

Minden a helyén van: Bár tetőtől talpig mindössze 3 cm a hossza, a súlya is csupán 1 gramm, mégis az embrió csaknem teljesen kész van. A test minden rendszere a helyére került, és minden részletében kidolgozott. A szervezet - szerkezetileg - többé-kevésbé konyvkiteljesedett. A szájban már az ízlelőbimbók fejlődnek, és megjelenik a szívet és a tüdőt a belektől elválasztó rekeszizom is. Bár a magzat szívének energiatermelése csupán egyötöde a felnőtt szívének, feladatát máris tökéletesen ellátja. A tüdőnek lebenyei vannak, amelyeket ezerfelé ágazó csőrendszer sző át sűrűn.

A szervezet hosszú és csodálatos utat járt be, amíg ide eljutott. A test milliárdnyi apróbb és nagyobb alkatrésze - sejtek, szövetek, szervek, rendszerek - mind kialakultak. Mostantól majd azon dolgoznak, hogy egymással szorosan összefüggő, integrált egészet - egy életre kelő emberi magzatot alkossanak.

Hogy hogyan folytatódik a nagy utazás, nézzétek meg magatok is a könyvben! Csodálatos (korábban soha nem látott) fényképek mellett, rendkívül olvasmányos, humoros kísérőszöveggel találkozhattok! Mindent megtudhattok a kismamák méhében fejlődő magzatokról!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja