SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Meghalt a kislányunk...

Családinet [cikkei] - 2005-07-03
Tegnap éjjel meghalt a kislányunk, mielőtt még megszületett volna.

Én azt gondolom, hogy ennek nem feltétlenül kellett így történnie! 
 
Nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy amikor a Szent Imre kórházból erős  vérzéssel 25-26 hetes babával a hasában a páromat átszállították a Schöpf-Mérei Kórházba, akkor miért kellett több mint négy órát várni a  mentőre, hogy a Budapest Főváros szívében levő egyik kórházból, egy alig  10  percnyi távolságra levő szintén a Főváros szívében levő másik kórházba  átvigyék.  Mindezt olyan színvonalú gépjárművel, amelynek komfortfokozata megegyezik  egy platós teherautóéval. 
 
Szintén nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy a gyermeküket váró anyákat,  beleértve a veszélyeztetett terheseket és a megműtött nőket, emberi fekvésre alkalmatlan ágyakra fektetik. 
 
Megítélésem szerint a Schöpf-Mérei Kórházban nem tettek mindent azért,  hogy  ezt a tragédiát elkerüljék. 

Nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy a páromat nem nyilvánították  veszélyeztetett terhesnek. Annak ellenére sem, hogy a terhessége alatt  többször vérzett, ráadásul az első gyermekünk súlyos fejlődési  rendellenességekkel született, és erről a kezelést végző orvosok is  tudtak,  ezért ezt a terhességet mindenképpen veszélyeztetett terhességnek kellett  volna kezelni. 
 
Nem tudom elfogadni azt a tényt, hogy páromat, aki 2005. június 15-én  hajnali öt órakor vérzett, nem ultrahangozták meg, és ultrahangon nem nézték meg sem őt sem a babát, egy olyan kórházban, amely az egyik legjobban  felszerelt koraszülöttes kórház. A kezelést végző orvos a szerda hajnali  vérzésre, a rákövetkező hét hétfői napját jelölte meg, mint az ultrahangos  vizsgálat időpontját. Annak ellenére, hogy a kórház mozgó ultrahanggal is  rendelkezik. 
 
Számomra nyilvánvaló, hogy a baba halálában közrejátszott az, hogy 2005.  június 17-én, amikor párom délután kettőtől nagyon erősen vérzett,  ráadásul  friss vér volt a vizeletében, ami kifejezetten veszélyt jelent, akkor  hiába  értesítettük a nővéreket, egyetlen egy orvos sem vizsgálta meg órákon  keresztül. Az orvosa annak ellenére, hogy értesítették a vérzésről  eltávozott a kórházból. 
A méhszáj vizsgálatát az ügyeletes orvos végezte el, mivel párom Szent  Imre  kórházhoz tartozó nőgyógyászát felhívtam, és megkérdeztem tőle, hogy  természetes állapot-e, hogy egy négy órája vérző nőt nem vizsgál meg  orvos. 
Nyilvánvaló, hogy a Doktor Úr érdeklődésének köszönhető, hogy az ügyeletes  orvos a Schöpf-Mérei Kórházban megvizsgálta a páromat.  Mindez délután hat, hét óra körül lehetett. Ekkor még a baba élt.  Ultrahangos vizsgálat, azonban még ekkor sem történt. A párom a vizsgálat  után valamilyen infúziót kapott.  A később görcsös fájdalmai lettek. Ennek következtében került a műtőbe.  Itt  konstatálták, hogy a baba meghalt. Este 10-kor vették ki császármetszéssel  a  halott gyermekünket. 


A baba 1500 grammos volt. Gyönyörű szép. Soha sem fogom elfelejteni. Arca  szakasztott a kisebbik bátyáé, és vonásai az édesanyáé. Mindig elönt a  könny  amikor eszembe jut. 
 
Soha nem fogom megbocsátani, az orvosoknak, hogy nem végezték el az  ultrahangos vizsgálatot, és négy órán keresztül mindenféle vizsgálat  nélkül  a gyermekemet és a szerelmemet hagyták szenvedni.. Akkor is csak külső  ráhatásra csináltak valamit. A gyerek halálának okaként a vékony  köldökzsinórt és a méhlepény leválását nevezte meg az orvos. Véleményem  szerint, ezt egy időben elvégzett ultrahangos vizsgálaton észlelni lehetet  volna. Így egy időben végrehajtott császármetszéssel a gyermekünk  megmenthető lett volna. Minderre az idő bőven rendelkezésre állt.
 
Természetesen előfordulhat, hogy a kislányunk ennek ellenére meghal. De az  orvosok megítélésem szerint, közel sem tettek meg mindent a tragédia  elkerüléséért. Véleményem szerint, ez a tragédia nem következett volna be,  ha olyan mentalitású orvosok és személyzet kezeli a páromat, mint  amilyeneket megismertünk a HIETE Szabolcs utcai Kórházában a Koraszülött  Osztályon, a Kardiológiai Intézetben, illetve a SOTE I. számú Gyermek  Klinikájának Sebészetén. Örökké hálás leszek ez utóbb említett intézmények  dolgozóinak elsőszülött fiam meggyógyításáért. Az Isten áldja meg Őket!
 
De soha sem fogom megbocsátani a Schöpf-Mérei Kórház azon dolgozóinak,  akik  többet tehettek volna a kislányom életéért, és nem tették meg azt, ami  megítélésem szerint a kötelességük lett volna. 
 
Soha nem fogok megbocsátani önmagamnak sem, hogy két kicsi gyermekemmel,  miért jöttem el a kórházból miután a nővéreknek szóltunk, abban a  hiszemben,  hogy jön az orvos és megvizsgálja a vérzés okát. Hát nem jött. Ha tudom,  hogy bunkó tahó üvöltöző állatnak kellett volna lennem, hogy a vizsgálatot  elvégezzék. Akkor most primitív tahónak tartanának sokan. De élne a  kislányom. 
 
Thierry Ferenc 
Kelt: Budapesten, 2005. június 18-án

Ezt a levelet azért írtam, hogy mással ne történjen meg ugyanez. 
Tanuljanak  belőle! Ne bízzanak abban, hogy jön az orvos és segít! Nem minden orvos  jön.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja