SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Áldatlan éjszakák - Áldott állapotban álmatlanul

Családinet [cikkei] - 2005-05-04
Sok várandós kismama panaszkodik arról, hogy nehezen alszik el, vagy ha éjszaka W.C.-re kell mennie, vagy a baba mocorgása a pocakban felébreszti, órákig nem tud visszaaludni. Mit tehetünk ilyenkor?

Ha nehezen tudunk elaludni, igyekezzünk úgy alakítani a nap végét, hogy az már kicsit rákészülés legyen a pihenésre. Tudatosan lassítsunk a tempón, felkavaró hírek vagy filmek helyett olvassunk inkább olyan könyvet, amelynek hangulata nyugtatóan hat a lelkünkre.

Talán meglepően hangzik, de az álmatlanság egyik leggyakoribb oka az éhség. Nyugtalannak érezhetjük magunkat, talán egy kis hányingerünk is van, de azt a várandósságra fogjuk, és ha érzünk is enyhe éhséget, már túl fáradtak vagyunk ahhoz, hogy felkeljünk és elbotorkáljunk a konyháig, ahol találnánk valami kedvünkre valót. Jó megoldás ilyen esetekre, ha tartunk az ágyunk mellett egy banánt, egy kis mandulát, mazsolát vagy bármi mást, amit szívesen elmajszolunk, amikor legédesebb álmunkból kisbabánk jókora rúgására riadunk.

Álmatlanságunk, nyugtalanságunk egy másik oka a kalciumhiány lehet. A már előbb említett mandula mellett a brokkoli, mindenféle babok, a cékla, a répalé, a hal és természetesen a tejtermékek a leghasznosabb kalciumforrások. De ételeink mellett gyógyfüvekkel is növelhetjük e fontos ásványi anyag bevitelét kamillából, eperlevélből, csalánból, gyermekláncfűből készült gyógyteák segítségével.

A tejről manapság megoszlanak a vélemények és vannak, akik nehezen emésztik, de aki szereti, annak jóleshet lefekvés előtt egy pohár meleg tej "megbolondítva" egy csipet fahéjjal. Tudnunk kell viszont, hogy a koffeint tartalmazó ételek, italok (kávé, csokoládé) akadályozzák a kalcium felszívódását.



Egy kellemes fürdő is feloldhatja a napi feszültségeket. A fürdő vizébe tehetünk kamillából vagy levendulából készült főzetet vagy 5-10 csepp levendula illóolajat, mert ezek kellemesen lazító hatású gyógynövények. Ha fokozni szeretnénk az élvezeteket, fürdés közben iszogathatunk is kedvenc nyugtató teánkból, relaxálhatunk a kádban gyertyafénynél szívet melengető zenére, vagy elmerülhetünk kisbabánk mocorgásának ritmusaiban. Engedjük, hogy a víz elmossa minden feszültségünket és így mire ágyba kerülünk testünk, lelkünk kész lesz a jóleső pihenésre.
Hoppál Bori

forrás: www.szuleteshete.hu
 
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja