SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Áldatlan éjszakák - Áldott állapotban álmatlanul

Családinet [cikkei] - 2005-05-04
Sok várandós kismama panaszkodik arról, hogy nehezen alszik el, vagy ha éjszaka W.C.-re kell mennie, vagy a baba mocorgása a pocakban felébreszti, órákig nem tud visszaaludni. Mit tehetünk ilyenkor?

Áldatlan éjszakák - Áldott állapotban álmatlanul

Ha nehezen tudunk elaludni, igyekezzünk úgy alakítani a nap végét, hogy az már kicsit rákészülés legyen a pihenésre. Tudatosan lassítsunk a tempón, felkavaró hírek vagy filmek helyett olvassunk inkább olyan könyvet, amelynek hangulata nyugtatóan hat a lelkünkre.

Talán meglepően hangzik, de az álmatlanság egyik leggyakoribb oka az éhség. Nyugtalannak érezhetjük magunkat, talán egy kis hányingerünk is van, de azt a várandósságra fogjuk, és ha érzünk is enyhe éhséget, már túl fáradtak vagyunk ahhoz, hogy felkeljünk és elbotorkáljunk a konyháig, ahol találnánk valami kedvünkre valót. Jó megoldás ilyen esetekre, ha tartunk az ágyunk mellett egy banánt, egy kis mandulát, mazsolát vagy bármi mást, amit szívesen elmajszolunk, amikor legédesebb álmunkból kisbabánk jókora rúgására riadunk.

Álmatlanságunk, nyugtalanságunk egy másik oka a kalciumhiány lehet. A már előbb említett mandula mellett a brokkoli, mindenféle babok, a cékla, a répalé, a hal és természetesen a tejtermékek a leghasznosabb kalciumforrások. De ételeink mellett gyógyfüvekkel is növelhetjük e fontos ásványi anyag bevitelét kamillából, eperlevélből, csalánból, gyermekláncfűből készült gyógyteák segítségével.

A tejről manapság megoszlanak a vélemények és vannak, akik nehezen emésztik, de aki szereti, annak jóleshet lefekvés előtt egy pohár meleg tej "megbolondítva" egy csipet fahéjjal. Tudnunk kell viszont, hogy a koffeint tartalmazó ételek, italok (kávé, csokoládé) akadályozzák a kalcium felszívódását.



Egy kellemes fürdő is feloldhatja a napi feszültségeket. A fürdő vizébe tehetünk kamillából vagy levendulából készült főzetet vagy 5-10 csepp levendula illóolajat, mert ezek kellemesen lazító hatású gyógynövények. Ha fokozni szeretnénk az élvezeteket, fürdés közben iszogathatunk is kedvenc nyugtató teánkból, relaxálhatunk a kádban gyertyafénynél szívet melengető zenére, vagy elmerülhetünk kisbabánk mocorgásának ritmusaiban. Engedjük, hogy a víz elmossa minden feszültségünket és így mire ágyba kerülünk testünk, lelkünk kész lesz a jóleső pihenésre.
Hoppál Bori

forrás: www.szuleteshete.hu
 
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja