SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hajápolás terhesség alatt

Családinet [cikkei] - 2011-12-27
Hajápolást firtató kérdések gyakran merülnek fel várandós kismamákban. A legtöbb kezelés vegyszerek és festékek használatával jár, amelyek biztonságosságát illetően bizonytalanok egyesek.

Veszélyesek a hajápoló szerek, ha terhes vagyok?

A gyártók gyakran változtatják meg a hajápoló szerek összetételét és sok különböző vegyszert használnak a termékeikhez. Ezeknek a vegyszereknek nem ellenőrzik a terhességre kifejtett hatásukat, így kevés információ érhető el ezekre vonatkozóan. Valószínűleg a hajápoló szereknek csak egy kis része szívódik fel a bőrön keresztül és jut be a nő szervezetébe. Ez a csekély mennyiség feltehetően nem elég ahhoz, hogy gondokat okozzon a babának. A semlegesítő oldat, amelyet a tartós kezelésekkor alkalmaznak, irritálhatja a fejbőrt és a test más részeit, azonban csak elenyésző mennyiség jut be a szervezetbe.

Veszélyt jelentenek a hajfestékek várandósan?

Az Amerikai Szülészeti és Nőgyógyászati Testület (ACOG) szerint a hajfestékek biztonságosak, mivel nagyon kis részük szívódik fel a bőrön keresztül. Ennek ellenére fontos, hogy óvatosak legyünk, ezért a legtöbb orvos nem ajánlja a hajfestést a terhesség első 3 hónapjában.

Noha, a bőrön keresztüli felszívódás minimális mértékű, a legfőbb probléma a festékgőz belégzéséből ered. Az ilyen gázok káros hatással lehetnek a fejlődő magzatra. A tartós festékek ammóniát tartalmaznak, amelynek erős, szúrós szaga van. Az ajánlás szerint az ammóniát tartalmazó hajfestékek használata kerülendő. A féltartós festékeket biztonságosabbnak tartják a kismamák számára. Ilyenek a növényi eredetű festékek, például a henna is
.
Mivel bánjak óvatosan, ha vegyszerekkel kezelem a hajam?
A következő biztonsági tanácsok követése ajánlott:

  • Vedd fontolóra a hajad festésének, szőkítésének, kiegyenesítésének elhalasztását a második harmadig.
  • A kezelés jól szellőző helyiségben történjen.
  • Ne hagyd a vegyszereket a fejeden a szükségesnél hosszabb időre.
  • Öblítsd ki vízzel a hajadat a kezelés után.
  • Használj kesztyűt a vegyszerek használatakor.
  • Kövesd a termék dobozán található utasításokat.
  • Próbáld ki a vegyszert egy kis folton először, hogy megtudd, allergiás vagy-e rá.
  • Soha ne fesd be a szemöldökeidet vagy szempilláidat! Ez duzzanathoz vagy fertőzéshez vezethet.

Mit tegyek, ha kozmetikusként dolgozom?

A kockázatokat a munkakörülmények, munkaórák száma, a vegyszerek használata jelenti. A megfelelő munkakörülmények nagyon fontosak. Ezekhez tartozik a jól szellőző helyiség, a kesztyűk viselése és az evés, ivás kerülése a munkaterületen. Ezek az elővigyázatosságok csökkentik a vegyszerek által okozott veszélyeket.

Biztonságos a haj kezelése szoptatás közben?

Valószínűtlen, hogy bármilyen vegyszer is eljutna az anyatejig, mivel annyira kevés szívódik fel a bőrön keresztül.

 

A különböző hajkezelések közül alább olvasható néhány:

  • Színezés - színezéshez ideiglenes, féltartós és tartós festékeket használnak.
  • Dauerolás  - tartós hullámokat alakít ki a hajban, két oldat segítségével. Az első oldattól lesz hullámos a haj, a második pedig egy semlegesítő, rögzítő oldat.
  • Szőkítés - Hidrogén-peroxidot használnak hozzá.
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja