SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szőrtelenítés terhesség alatt

Családinet [cikkei] - 2011-12-16
A hasad egyre nagyobb és már alig látod a lábaidat, nem is beszélve a szőrtelenítésükről! A terhességgel járó hormonális változások miatt, találhatsz szőrt a has vagy mellbimbók körül vagy más nem kívánt helyeken. Ha nem szőrtelenítesz terhesség alatt, a felesleges szőr általában kihullik szülés után.

Hosszabb ideig tartó eltávolításra: Gyantázás

Tapasztalhatod, hogy a bőröd másképp reagál a gyantázásra terhesség közben, mint előtte. A bőröd érzékenyebbé válhat; bőrnyugtató és fertőtlenítő testápoló használata a gyantázás előtt és után csökkentheti az égető, szúró érzést. Ezenkívül megelőzheti a fertőzéseket, csökkentheti az irritációt és a bőr vörösségét gyantázás után.

Legjobb konzultálni az orvosoddal mielőtt gyantázásba kezdesz. Lehetnek különleges okai annak, hogy a gyantázás nem javasolt számodra. Egyes kismamák könnyebbnek és hatékonyabbnak találják a gyantázást a szőrtelenítő krémeknél.

Kevésbé fájdalmas szőrtelenítés: Szőrtelenítő krémek


A legfőbb aggodalmat a szőrtelenítő krémekre vonatkozóan, az olyan aktív összetevők jelentik, mint a bárium-szulfid por és a kalcium-tioglikolát. Nincs bizonyíték arra, hogy veszélyesek, de a biztonságosságukat sem igazolták.

Mint bármilyen más kozmetikai szert, először ezt is csak egy kis folton kell kipróbálni, hogy lásd, hogyan reagál a bőröd. A krémben lévő vegyszerek, amint oxigénnel érintkeznek, különböző szagokat bocsátanak ki, amelyek kellemetlenek lehetnek és ritka esetekben allergiás reakciókhoz vezethetnek. Fontos odafigyelni, hogy jól szellőző szobában tartózkodj, és jól időzítsd a krém használatát, hogy megelőzd az égéseket.

Alkalmi szőrtelenítésre: Borotválás

Noha, nem a legkönnyebb módszer terhesség alatt, a borotválás mindig a legolcsóbb és legkényelmesebb lehetőség. Használj jó minőségű hidratálót mindennap, hogy a bőröd puha és rugalmas legyen borotváláskor. Az E-vitamint tartalmazó hidratálók lelassították a szőr növekedését egyes nőknél. Mikor legközelebb boltba mész, nézd meg az összes nagyszerű illatú és színű borotvakrémet és vegyél egy különleges pengét!

Fotó:
Kahless the unforgettable: Mrs.Gulliver in Entenhausen (Entenrennen IV)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja