Őszi arcápolás természetes anyagokkal, kismamáknak.
Kismamaként is figyelni kell bőrünkre, amely igaz, hogy ebben az időszakban sokkal telítettebb, de bőrtípustól függően akadhatnak problémák.
Száraz bőr esetén a megemelkedett ösztrogén szint miatt sajnos még szárazabbá válik a bőr. Hidratálással, éjszakai krém használatával javíthatunk az állapotán, és ehhez nem is szükséges a méregdrága kozmetikumokat megvenni.
Saját magunk készíthetünk kozmetikumokat, pakolásokat, így legalább biztosak lehetünk annak összetevőiben és nem kerül bele allergiát okozó mesterséges tartósító, állagjavító adalék, szín- és illatanyag.
Az arctonikot kiválthatjuk grapefruit levével, arcbőrtípusnak megfelelő bőrradírt is csinálhatunk, de heti 2 alkalomnál többet ne radírozzuk bőrünket ebben az évszakban.
Száraz bőrre nádcukrot keverjünk össze mézzel, ez elég finom szemcsés, fél percig dörzsöljük az arcbőrt.
Zsíros bőr esetén keverjünk egy kis élesztőt össze langyos tejjel, hogy krémes állagú legyen, ezt kenjük fel az arcunkra. Száradás után dörzsöljük le, az élesztő jótékony hatással van a pattanásokra, pakolásként is funkcionál.
Normál, kevert bőr esetén pár evőkanál joghurtot keverjünk össze nádcukorral, szintén fél percig dörzsöljük vele az arcbőrt.
Ha száraz a bőrünk, remek hidratáló pakolást készíthetünk uborkából, vagy paradicsomból.
Reszeljünk le egy kevés uborkát, a levét szűrjük le, majd keverjük össze egy felvert tojásfehérjével. Az uborka nyugtat és tisztít, 10-15 percig meleg kendő alatt fejti ki a hatását.
Ha a paradicsomos pakolást választjuk, akkor turmixoljunk össze 2 db paradicsomot, egy evőkanál tejszínt és zabpelyhet. Ebben az esetben csak 5 percig hagyjuk arcunkon - serkenti a vérkeringést.
Zsíros bőrre almából, vagy grapefruitból készült pakolást tehetünk. Vigyázzunk, hogy ne legyen karcolás, pattanás a bőrünkön, mert magas a gyümölcsök savtartalma, így ebben az esetben nagyon csíphet. 5-8 percnél tovább ne hagyjuk a bőrön.
Facsarjunk ki a grapefruitból egy teáskanálnyi levet, keverjük össze ugyanennyi oliva olajjal, és egy tojás sárgájával.
Almapakolás esetén egy almát pürésítsünk az üvegreszelőn, majd keverjük össze egy evőkanál kefirrel.
Normál bőrre avokádóból vagy papayából készült pakolást tehetünk, melyet összekeverünk egy evőkanál mézzel.
Ezt a pakolást is csak 5 percig hagyjuk fenn, ha allergiásak vagyunk a mézben található propoliszra, akkor semmiképpen ne használjuk.
Kevert bőrtípus esetén tejalapú pakolást használhatunk. Fél doboz kefirt, vagy joghurtot keverjünk össze zabliszttel fele-fele arányban, hogy krémes állagot kapjunk. A tejtermékek B vitamin-tartalma jótékony hatású a bőrre.
Arckrémet készíthetünk szintén házilag, illat- és színezékmentes gyógyszertári krémbe kevert gyógynövényekkel, eredeti illóolajokkal.
Száraz bőrre kövirózsa, palástfű, orvosi ziliz használható.
Zsíros bőrre a csalán, cickafark, ibolya.
Normál bőr esetén a kakukkfű és a kamilla tisztít, élénkít, fertőtlenít.
A rózsa és a levenedula bőrnyugtató hatású.
Elkészítés előtt azonban mindenképp tájékozódjunk a gyógynövények hatásairól, és bőrtípusunkról.
Parlagfű allergia esetén vegyük figyelembe, hogy keresztreakciók léphetnek fel, ha paradicsomot, uborkát használunk, a paradicsom nem javasolt még feketeüröm, nyírfa, vagy fűfélék allergiája esetén sem.
Közösségi hozzászólások: