SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyógytornász által vezetett terhestorna

Fenyvesi Ildikó [cikkei] - 2008-06-09
A terhestorna fontos részét képezi a szülésre felkészülésnek. A betöltött 12. héttől - orvosi engedéllyel - kezdhetünk terhestornára járni. A tornát tulajdonképpen a terhesség végéig lehet folytatni. Az utolsó hetekben javasolni szoktuk a szülésre felkészítő órán való részvételt. A terhestornán kívül érdemes látogatni azon kórház előadásait, illetve szülésre felkészítő óráit, ahol szülni fogunk.
Gyógytornász által vezetett terhestorna

Minden kismamának fontos, hogy részt vegyen terhestornán, mert bár a terhesség nem betegség, a női test igen nagy változásokon megy keresztül, és a terhestorna segíti a megfelelő fizikai és mentális egyensúly megtartását.

Melyek ezek a változások:

1. A hormonháztartás megváltozik, ezáltal hangulatingadozások jelentkezhetnek, érzékenyebbé válunk.
2. Szintén a hormonháztartás megváltozása miatt olyan anyagok képződnek, melyek lazítják az ízületi szalagokat, a tokot, ezáltal az ízületeink lazábbak lesznek, így túlzott megterheléskor nagyobb a sérülés veszélye.
3. A terhesség alatt fokozatosan nő a kismama testsúlya, mely mind nagyobb és nagyobb terhelést ró az ízületekre és a keringésre - ilyenkor kialakulhat bokasüllyedés, derékfájás, csípőfájdalom illetve fáradékonyabbak lehetünk
4. Ahogy a hasunk és a melleink növekednek a gerinc görbületei is változnak - a deréktájon lévő homorulat egyre nagyobb lesz, a hátunknál lévő domborulat is nő, ezért a nyakunkat előretoljuk. A másik lehetőség, hogy annyira bebillentjük a medencénket, hogy a deréktáji homorulatunkat elsimítjuk és így az összes többi görbület is laposabb lesz. Egyik variáció sem jó, ezeket próbáljuk elkerülni.


5. Ezen változások mindegyike a következő problémához vezet: megváltozik a súlypont, így a kismama egyensúlya is változik és ügyetlenebbek, botladozósabbak lehetünk. Nagyon oda kell figyelni hova lépünk, mert sokkal könnyebben eleshetünk ilyenkor.

Mit csinálunk a terhestornán?

Az első és legfontosabb dolog, hogy egy kis mozgást viszünk mindennapi életünk rohanó sodrába. A terhestornán nincs ugrálás, nincs kemény izomerősítés, viszont nyugodt, viszonylag lassú mozdulatokból álló, egész testet átmozgató tornát végzünk. Itt lazíthatunk, feltöltődhetünk, és a terhesség okozta hát, illetve derékfájdalmakat is csökkenteni tudjuk. Találkozunk más kismamákkal, akikkel meg tudjuk osztani tapasztalatainkat, esetleges kételyeinket és egy-egy új tippet, trükköt is tanulhatunk egymástól. Ami talán a kismamáknak a legfontosabb a terhestornán, hogy olyan légzéstechnikákat tanulunk, melyeket a vajúdás, illetve a szülés alatt használni tudnak. Figyelmet fordítunk arra is, hogy sokszor bedagad a kezünk, lábunk. Ennek megoldására keringésjavító, úgynevezett Vénás tornát tanulunk. Odafigyelünk a gátizmokra és egy kis intimtornát is beiktatunk a gyakorlatok közé.

Végül fontos még azt megjegyeznem, hogy a terhestorna gyógytornász által vezetett, így a megtanult gyakorlatokat otthon is bátran végezhetjük.

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja