SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhesség hétről hétre - 25. hét

Dr. Sápy Tamás [cikkei] - 2009-11-27
Terhesség hétről hétre: huszonötödik hét. Hogyan fejlődik a kisbabám? Hogyan változik a testem? Hogyan változik az életem?

Válaszd ki azt a terhességi hetet, ami érdekel: 

12345678910111213
1415161718192021222324252627
28293031323334353637383940


 

Magzat fejlődése

Terhesség hétről hétre - 25. hét
A magzat a terhesség huszonötödik hetében

A kicsi ezen a héten már 700-900 gramm és kb. 30 centi hosszú a feje búbjától a lábujja hegyéig. Bár még elég soványka, és a bőre is „pár számmal nagyobb”, amíg fel nem töltődnek a zsírraktárak, - a csemete már kezdi kitölteni a rendelkezésére álló helyet az anyaméhben. Minden eltelt héttel erősebbnek és erősebbnek érzed gyermeked rugdosását, böködéseit, - kb. egy hónap múlva a legerősebben, - ahogy a pici növekszik és egyre kevesebb helye van bármiféle korábbi mutatványára, csak izeg-mozog, fészkelődik.



Testem változásai

Terhesség hétről hétre - 25. hét

A test változásai a huszonötödik hétenA félidős ultrahangvizsgálaton az orvos a placentád helyzetét is megfigyeli. Azoknál a nőknél, akiknek a méhlepénye teljesen vagy részben elzárja a méhnyakhoz vezető kijáratot, ott a szülés során erős vérzés léphet fel, ami veszélyes lehet, mind az anya, mind a gyermeke számára. Szerencsére a most lent mutatkozó placenták 90%-a szépen felvándorol a méh felső felébe a harmadik trimeszter során. Ha a tiéd mégis lenn maradna, a terhességed utolsó heteiben gyakran ellenőrizni fogják, és ha a helyzet továbbra sem változik, akkor császármetszést fognak javasolni.
 



Életem változásai

Terhesség hétről hétre - 25. hét

Sok tapasztalt anyuka azt javasolja, hogy amíg csak lehet, ne mond el a már meglévő kisgyermekednek a testvérke érkezését. De a pici jövevény egyre több félreérthetetlen jelét adja jelenlétének, amikor a vastag fürdőköpenyeden keresztül is látható, ahogy rúgkapál. Itt az ideje, hogy felfedd a nagy titkot, és elmond a gyermekednek, ha még nem tetted meg eddig. Csemetéd reakciója a személyiségétől, kedvétől és persze a korától függően más és más lehet. Próbáld bevonni, amennyire lehetséges a testvérke körüli teendők tervezgetésébe, kezdve a bölcsőbe való játékok keresgélésén át (természetesen a segítőnek is jár valami ajándék!), egészen a picurka megfelelő nevének megtalálásáig.



Teendők a 25. héten

Terhesség hétről hétre - 25. hét

1. Köss élet- és fogyatékossági biztosítást vagy aktualizáld a már meglevő biztosításodat. Add hozzá a kiválasztott gyámságot a végakaratodhoz.
2. Tájékozódj a választott kórházban elérhető esetleges alternatív szülési módokról.
 



Heti tipp

Terhesség hétről hétre - 25. hét

Csökkentsd a gyomorégés tüneteit azzal, hogy változatossá teszed az ételeket, amiket eszel, és azt, ahogyan elfogyasztod őket. Napi három nagyobb étkezés helyett étkezz napi öt-hat alkalommal, és fogyassz kisebb adagokat. Ha kevesebb étel van a pocakodban, azt könnyebben tudod majd megemészteni. Kerüld a zsíros, sült ételeket, amiket nehezebb megemészteni, valamint a fűszeres, savanykás vagy szénsavas ételeket és italokat. Próbálj inkább az étkezések között inni és nem az étkezések közben, hogy elkerüld a hasad túlterhelését. A lefekvés előtti néhány órában már ne egyél, ezzel megelőzheted az alvás közbeni emésztési zavarokat. Ha a felsorolt tanácsok egyikével sem sikerül enyhíteni a panaszokat, kérdezd meg az orvosod véleményét valamilyen recept nélkül kapható gyógyszer szedéséről. A gyomorsav-semlegesítők (antacidium) szedése általában nem jár kockázattal a terhes nők számára, ráadásul néhányuk még hozzáadott kalciumot is tartalmaz, amivel kiegészítheted a napi kalciumbeviteled.



A terhesség további heteiről a következő helyeken olvashatsz még:
Első trimeszter hetei - Második trimeszter hetei - Harmadik trimeszter hetei

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja