SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Terhesség hétről hétre - 24. hét

Dr. Sápy Tamás [cikkei] - 2009-11-27
Terhesség hétről hétre: huszonnegyedik hét. Hogyan fejlődik a kisbabám? Hogyan változik a testem? Hogyan változik az életem?

Válaszd ki azt a terhességi hetet, ami érdekel: 

12345678910111213
1415161718192021222324252627
28293031323334353637383940


 

Magzat fejlődése

Terhesség hétről hétre - 24. hét
A magzat a terhesség huszonnegyedik hetében

A magzatellátó rendszer fontos pillére a köldökzsinór, mely életfontosságú kapcsolatot jelent a magzat és a placenta között. Fut benne két artéria és egy hatalmas véna, születéskor a hossza meghaladhatja a 120 centit is. Félpercenként táplálékban és oxigénben gazdag vér indul el a placentától a magzat felé a vénán keresztül, majd onnan a két artérián tér vissza. Ez az ügyes rendszer biztosítja a baba folyamatos táplálék- és oxigénellátását, és különíti el a baba és a mama vérét.



Testem változásai

Terhesség hétről hétre - 24. hét
 

A test változásai a huszonegyedik hétenRégen úgy gondolták, hogy a terhesség előrehaladtával mindenfajta testmozgás, torna, csak árthat a magzatnak. Ma már tudjuk, hogy épp az ellenkezője igaz! Könnyű, mértékletes gyakorlatok, - a terhes torna javíthatja a vérkeringésedet, megfelelő mennyiségű oxigénnel látva el csemetéd. Ráadásul a rendszeresen végzett gyakorlatok segíthetnek abban, hogy jobban aludj, lecsökkentik a visszeresség, a hátfájás és egyéb, a terhesség középső és utolsó szakaszában jelentkező kellemetlen tünetek megjelenésének kockázatát.
 

 



Életem változásai

Terhesség hétről hétre - 24. hét

Az hogy bölcsőt veszel a kicsinek, vagy nyitsz egy számlát neki, hogy félretehess a tanulmányaira - ez mind pénzbe kerül. Egy gyermek vállalása bizony anyagi terhekkel is jár. Kérdezd meg családod, barátaid azon tagjait, akik kisgyermeket nevelnek, hogy mi mindent kell beszerezned a pici érkezéséig, mire kell figyelned, esetleg mire kell félretenned a későbbiekben. Biztos akad náluk pár olyan dolog, amit már kinőttek a gyerekek, vagy már nem használnak: babakocsi, kiságy, babaruha, vagy babakád, amit szívesen felajánlanak, jelentősen csökkentve a beszerzendő holmik költségeit. Beszéld át a pároddal anyagi lehetőségeiteket, hogy találjatok egy mindhármatok számára elfogadható megoldást.



Teendők a 24. héten

Terhesség hétről hétre - 24. hét

1. Kezdd el tervezni a gyerekszobát.
2. Vizsgáltasd meg magad terhességi cukorbetegségre (gesztációs diabetes).
3. Ha később majd bölcsődébe szeretnéd adni a picit, mert visszamész dolgozni, tudd meg, hogy a lakóhelyeden lévőbe érdemes-e már várandósan feliratkoznod.

 



Heti tipp

Terhesség hétről hétre - 24. hét

Mostanában valószínűleg nehezebben megy az alvás, és ahogy a pocakod növekszik, van rá esély, hogy a helyzet tovább romlik. Ha álmatlansággal küzdesz, próbálj ki néhány természetes ellenszert, mint pl. a meditáció, egy pohár meleg tej lefekvés előtt, vagy - ha az orvosodnak nincs kifogása ellene -, tornázz annyit, hogy fáradtabb legyél a lefekvés idejére.



A terhesség további heteiről a következő helyeken olvashatsz még:
Első trimeszter hetei - Második trimeszter hetei - Harmadik trimeszter hetei

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja