SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Méhlepény csokibonbon - fura nasi kismamáknak

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2018-03-16
Napjainkban egyre nagyobb divat a celebek - és átlagemberek - körében, hogy a szülést követően megeszik saját méhlepényüket. Egy anyuka igazán találékony módot talált, mellyel hódolhat ennek a hóbortnak.

Az állatvilágban normális és természetes, hogy az anyák a szülést követően elfogyasztják a placentát, miután kicsinyeik köldökzsinórját elrágták. Ennek nem csak az a haszna, hogy a ragadozókat ne vonzza oda a hússzag, hanem fontos hormonális és fiziológiai segítséget ad az anyaállatnak, hogy a tejtermelés beinduljon, mivel a méhlepény telis tele van szülési hormonokkal, vitaminokkal és tápanyagokkal is, mely létfontosságú az ellés során kimerült nőstény számára.
Régen azok az asszonyok, akik ezt tették, gonosznak, boszorkánynak számítottak, modern korunk azonban újra felfedezni látszik ezt az eljárást. Hívei szerint az emberre is hasonlóan jó hatást gyakorol a méhlepény elfogyasztása, segíti a tejtermelést és csökkenti a szülés utáni depresszió esélyét is. Néhány sztár lelkes szószólója a kezdeményezésnek, például January Jones, vagy Kardashianék.

Mielőtt elképzelnénk a Trónok Harcából híressé vált lószív evős véres jelenetet, természetesen ízlésbarátabb megoldások születtek azoknak az anyukáknak, akik szeretnének erre az útra lépni. Nyugaton erre már egész iparág épült, vannak szakemberek, akik a méhlepény tartósítására, fogyaszthatóvá tételére szakosodtak, van aki kapszulát készíttet belőle, de léteznek méhlepényszakácsok is.

Egy anyuka most egészen egyedi módot választott saját méhlepényének elfogyasztására: csokoládé bonbonokat készíttetett belőle egy szakemberrel. A folyamatot és az első kóstolás pillanatát is bemutatja a videó, melyet erről készítettek; ebben az édesanya azt is kiemeli, milyen fontos, hogy szakavatott kezek készítsék elő a placentát. A méhlepényt előbb többféle eljárással teljesen kiszárítják, majd finom porrá őrlik. Ezt a port keverik sütialap porba, illetve olvasztott csokoládéba, és a megfelelő formázást követően kész is a méhlepény bonbon. A videó végén az anyuka - rajzfilmfigurássá torzítva ugyan - elégedettnek látszik, miután megízlelte a saját testéből készült finomságot.

Te megkóstolnál ilyen édességet?

Indexkép: facebook

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja