SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Méhlepény csokibonbon - fura nasi kismamáknak

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2018-03-16
Napjainkban egyre nagyobb divat a celebek - és átlagemberek - körében, hogy a szülést követően megeszik saját méhlepényüket. Egy anyuka igazán találékony módot talált, mellyel hódolhat ennek a hóbortnak.

Az állatvilágban normális és természetes, hogy az anyák a szülést követően elfogyasztják a placentát, miután kicsinyeik köldökzsinórját elrágták. Ennek nem csak az a haszna, hogy a ragadozókat ne vonzza oda a hússzag, hanem fontos hormonális és fiziológiai segítséget ad az anyaállatnak, hogy a tejtermelés beinduljon, mivel a méhlepény telis tele van szülési hormonokkal, vitaminokkal és tápanyagokkal is, mely létfontosságú az ellés során kimerült nőstény számára.
Régen azok az asszonyok, akik ezt tették, gonosznak, boszorkánynak számítottak, modern korunk azonban újra felfedezni látszik ezt az eljárást. Hívei szerint az emberre is hasonlóan jó hatást gyakorol a méhlepény elfogyasztása, segíti a tejtermelést és csökkenti a szülés utáni depresszió esélyét is. Néhány sztár lelkes szószólója a kezdeményezésnek, például January Jones, vagy Kardashianék.

Mielőtt elképzelnénk a Trónok Harcából híressé vált lószív evős véres jelenetet, természetesen ízlésbarátabb megoldások születtek azoknak az anyukáknak, akik szeretnének erre az útra lépni. Nyugaton erre már egész iparág épült, vannak szakemberek, akik a méhlepény tartósítására, fogyaszthatóvá tételére szakosodtak, van aki kapszulát készíttet belőle, de léteznek méhlepényszakácsok is.

Egy anyuka most egészen egyedi módot választott saját méhlepényének elfogyasztására: csokoládé bonbonokat készíttetett belőle egy szakemberrel. A folyamatot és az első kóstolás pillanatát is bemutatja a videó, melyet erről készítettek; ebben az édesanya azt is kiemeli, milyen fontos, hogy szakavatott kezek készítsék elő a placentát. A méhlepényt előbb többféle eljárással teljesen kiszárítják, majd finom porrá őrlik. Ezt a port keverik sütialap porba, illetve olvasztott csokoládéba, és a megfelelő formázást követően kész is a méhlepény bonbon. A videó végén az anyuka - rajzfilmfigurássá torzítva ugyan - elégedettnek látszik, miután megízlelte a saját testéből készült finomságot.

Te megkóstolnál ilyen édességet?

Indexkép: facebook

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

A ferde testhelyzetben való alvás előnyei

A ferde testhelyzetben való alvás egy enyhén döntött fekvőfelület révén hasznosítja a gravitációt. Az ötlet nem újkeletű: bizonyos állatfajok és már az ókori egyiptomiak is felismerték, hogy a fej kissé megemelt helyzete sokszor előnyösebb. A modern tudomány pedig megerősíti, hogy a 3,5-5 fokos szöggel megemelt ágy segítheti a jobb alvást, a regenerációt és a méreganyagok eltávolítását.

Életmentés-Elsősegély Egészségügyi vészhelyzetben

Az elsősegélynyújtás és az életmentő beavatkozások kapcsán gyakran felmerül a kérdés, hogy "Miért kellene ezt tudnom? Nem vagyok egészségügyi szakember!" Erre a válasz egyszerű: a váratlan események nem válogatnak szakmai háttér vagy felkészültségi szint szerint.

Szaunában pihentek a szülők, miközben gyermeküket újraélesztették a siklósi fürdőben

Sokk és döbbenet uralkodott el a siklósi fürdőben, amikor egy 6 éves kisfiút kellett újraéleszteni - szülei eközben éppen a szaunában tartózkodtak. A majdnem tragédiába torkolló eset a Siklósi Hírek beszámolója szerint komoly következményeket vonhat maga után.

Fiatal édesanya tragédiája: agyvérzés következtében hunyt el a szülés után

Megdöbbentő tragédia rázta meg a nyíregyházi közösséget: egy 22 éves kismama életét vesztette nem sokkal gyermeke születése után. Az eset körülményeit jelenleg is vizsgálják a hatóságok és az egészségügyi szakemberek.​

Évente 5 ezren halnak meg itthon vastagbélrákban, pedig szűréssel megelőzhető lenne a betegség (VIDEÓVAL)

Ugrásszerű növekedést mutat az utóbbi évtizedekben a vastag- és végbéldaganatok száma: Magyarországon mintegy kilencezer új vastagbéldaganatot diagnosztizálnak évente, és ez a második leggyakoribb halált okozó daganatos betegség, amely évente mintegy ötezer ember életét követeli. A már kialakult daganat felismerése mellett a betegség meg is előzhető az időben elvégzett vastagbéltükrözéssel (kolonoszkópia), és a daganatos elfajulásra hajlamos polipok eltávolításával. A Semmelweis Egyetem legújabb oktatóvideója azt mutatja be, hogyan kell a vizsgálatra felkészülni, mi történik a vastagbéltükrözés során, és mire kell számítani azt követően.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja