SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Van magas betétkamat, de trükkös

Papszt Krisztina [cikkei] - 2013-11-07
A csökkenő MNB alapkamat mellett keresik a betétesek a jobb megoldásokat. Léptek a bankok! Nem is akármilyen csúcskamatokkal csábítják a leendő betéteseiket.

Nem mondok újdonságot: a bankok versenyeznek a betétesek, megtakarítók pénzéért.

Csúcskamatokat kínálnak, persze nem a "sima" lekötött betétre, hanem a különböző kombinált termékekre.

Kombinált megtakarítás alatt olyan megtakarítási formát értünk, amely a bankbetét mellett még legalább egy másik pénzügyi terméket is tartalmaz, amely jellemzően egy unitlinked biztosítás, TBSZ vagy egy zárt végű befektetési alap.

Néhány példa:

  • Gránit Bank Tartós Betét
  • K&H Mix Betét
  • OTP HozamDuó Megtakarítás
  • OTP GenerációDuó ZICCER
  • CIB Classic Betét

Ezeknek a megtakarításoknak a  lényege, hogy egy nagyon rövidtávú lekötésre kiemelkedően magas kamatot fizetnek, de ezért cserébe elvárják, hogy egy nagyobb összeget hosszú távon is "leköss". Ilyen betéteknél érdemes jól átgondolnod, hogy valóban megéri-e számodra hosszú időre elhelyezni a pénzed, hiszen a betét feltörésével a kamatokat is elveszítheted.

Az akciós kamat forintosítva csak kis összeget jelent, hiszen rövidtávra adják a pénzintézetek.

Szóval, van magas kamat, de akciós és trükkös! Légy résen!

Fotó: renjith krishnan - FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja