SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Unod már a bankbetétet?

Papszt Krisztina [cikkei] - 2010-12-03
Szeretnéd jelentősen növelni megtakarításaid hozamát?

Itt a megoldás!! Ezt megteheted, ha tartós befektetési számlán helyezed el a pénzed, és fegyelmezetten nem nyúlsz hozzá öt évig.

trezorTBSZ számlát nyitnod akkor is jó lehetőség, ha szívesen kipróbálnád már az értékpapír befektetéseket. A TBSZ Neked is való! Neked, aki nem vagy bennfentes a befektetések világában.

A TBSZ lényege, hogy megtakarítások kapcsán ösztönöz az öngondoskodásra és hosszú távú gondolkodásra. Varázsszó: a jelentős adókedvezmény. Ha 3 évig nem veszel ki pénzt a TBSZ számládról, akkor a következő év elejétől érvényes 16%-os kamat- és árfolyamnyereség-adó helyett csak 10% adót kell fizetned. 2010-ben 20% a kamatadó, az árfolyamnyereség adó pedig 25%, de ha Te most nyitsz TBSZ számlát, akkor az idei évi adók alól is mentésséget szerezhetsz.

Ha 5 évig bent tartod a pénzed, teljes egészében mentesülsz az adófizetés alól. Ha úgy alakul, hogy mégis szükséged lenne a Tartós Befektetési Számlán tartott pénzed egy részére, akkor sincs baj. Ebben az esetben annyi történik, hogy a számla elveszti az adókedvezményét, és ugyanúgy kezd el viselkedni, mint egy normál befektetés.

Kiknek lehet hasznos a TBSZ? (Tartós Befektetési Szerződés)

  • Ha biztos vagy benne, hogy 5 évig tudod nélkülözni megtakarított pénzedet.
  • Ha nem vagy biztos benne, hogy 5 évig tudod nélkülözni a pénzt, hiszen bármikor kiszállhatsz, csak az adókedvezményt veszted el
  • Ha most készülsz befektetni a félretett pénzedet
  • Ha már van betéted
  • Ha már van befektetési alapod

Már az adókedvezmény miatt is érdemes új számlát nyitod. Ha eddig csak bankbetétben tartottad a megtakarításod, s nem merészkedtél ki a más lehetőségek felé. Ez jó lehetőség, hogy kipróbáld az értékpapírok világát, hiszen a nyereségükhöz az adókedvezménnyel az állam is hozzájárul. 3-5 éves időtávon már jó esélyed van a betéteknél magasabb hozamra, ha értékpapírokba fekteted pénzed.


Ha 3 év már eltelt a megtakarítási időszakból, akkor eldöntheted, hogy a befektetésed mekkora részét szeretnéd pénzzé tenni a 10%-os, kedvezményes adó megfizetése mellett. Ha a 3. megtakarítási év után, de az 5. év előtt van szükséged a befektetett pénzedre, akkor szintén 10%-os adót kell fizetned a kamat illetve hozam után, azonban a teljes befektetést kénytelen leszel felszámolni.

Ahhoz, hogy TBSZ számlát nyiss, minimum 25 ezer forintos megtakarításra van szükséged, amit készpénzben kell befizetned. December 31-ig további megtakarításokat tehetsz a számládra, így az év végéig befizetett teljes összeg fog hozamot termelni a következő 3-5 évben. Jövő év januárjától az idén megnyitott számlákra további pénzt már nem helyezhetsz el. DE!!! Jövőre is nyithatsz újabb számlát és a 2011 évközben gyűlő pénzedre az adókedvezmény 2011-ben is érvényesíthető lesz, viszont a 3-5 éves várakozási időszak 2012. január 1-től kezdődik majd az új számlád esetében. Még egy fontos információ: a TBSZ számla örökölhető.

Kétféle TBSZ számlát nyithatsz. Az egyikből bankbetétbe tudsz befektetni, a másikon elhelyezett pénzből pedig értékpapír befektetéseket tudsz megvalósítani. A két számla között nincs átjárás, egyikről a másikra menet közben nem tehetsz át pénzt, és egy évben egy pénzintézetnél csak egy-egy ilyen típusú számlát nyithatsz. Akkor érdemes több szolgáltatónál is TBSZ számlát nyitnod, ha nem vagy biztos benne, hogy a 3., vagy az 5. év végéig bent tudod tartani a pénzed. Ha az egyiket kénytelen leszel a 3. év lejárta előtt kivenni, akkor még mindig marad olyan számlád, amellyel elérheted az adókedvezményt.

Azt is fontos tudnod, hogy az év végével csak a felhalmozási időszak ér véget, a befektetésekről később is dönthetsz, hiszen a befektetési portfóliódat a futamidő alatt átrendezheted, befektetési jegyet, részvényt, kötvényt bármikor vehetsz, vagy eladhatsz. Nem kell kapkodnod!!!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja