SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hogyan és mibe fektessünk?

Ivicz Veronika [cikkei] - 2011-04-26
A mai pénzügyi helyzet nagy változáson megy keresztül. Ma már a csapból is az folyik, megtakarításokra van szükség. Az emberek pénzügyi ismerete sajnos eléggé hiányos, ami érthető hisz, sehol nem tanították, az információk megszerzése pedig nem könnyű...

A reklámokban elhangzanak vonzó kamatok. Tegyük bankbetétbe? Vagy válasszunk más megoldást? Átgondolt befektetési formákkal gondoskodhatunk gyermekünkről, saját magunkról.

Ezt a kérdést még magam sem vettem komolyan évekkel ezelőtt. Történt velem egy olyan dolog ami bizony elég jelentős kiadást követelt. Szerencsémre volt hová nyúlnom. Nem banki hitel, nem kölcsön. Amit évek alatt félretettem az segített. Nem keletkezett adósság, a tőkém lett kevesebb. Ezt majd az adott helyzetben pótolom.

A másik nagy kérdés a nyugdíj. A hírekben elhangzott, fogyunk szépen. Vajon ki biztosítja számunkra a megélhetést idős korunkban?

Örömömre szolgál, hogy fiatalok is keresnek, ajánljak nekik valamit. A saját példám veszem mindig elő. Sőt a befektetéseim eredményeit is megmutatom. Sikerült találnom egy olyan formát, ami igazán jó. Immár 2 komoly szerződéssel rendelkezem.

Elmondok egy példát. Szó szerint sírva hívott fel egy kedves ügyfél,  aki sajnos dolgozott több helyen is. Kiderült, hogy nincs bejelentve, ami már önmagában is baj, de a legnagyobb probléma az számára, hogy nem tudja tovább folytatni a megtakarítását. Arról nem beszélve, hogy ahol dolgozott, közölték vele, a bérét sem fizetik ki. Nem volt szerződése. A tulajdonos mondta, mehet bárhová Ö bizony nem fizet.



Átnéztük a befektetését, - megjegyzem nem 1 évig takarékoskodott, a szerződés már a 11 évet töltötte be -. Már tudtam, miben tudok segíteni. Amit félrerakott abból komoly összeget vehet ki. Igaz a tőke csökkent, de a család megélhetése addig biztosított, míg újra talál munkát. Tudja folytatni a megtakarítást is.

Ezek amik örömet szereznek munkám során.

Nem egy új szerződést akartam vele kötni. Megoldottam egy helyzetet. Pontosítva: együtt tettük ezt, mert komolyan vette, hogy az évek során bizony  jönnek olyan dolgok, amiket előre nem látunk.

Az én szerződésem nem titkos. Magamnak kerestem egy jót. Ezt szoktam ajánlani. Persze nem húzok mindenkire "azonos pólót". Kérdezgetve kiderítem, vajon mire lenne szüksége, mit tart fontosnak?

Ebben kívánok segítséget nyújtani.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja