SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Téli kirándulás a hóban, apróságokkal

Fürst Melinda [cikkei] - 2009-01-15
Igaz hogy január közepét írjuk és még nem nagyon láttunk havat, reméljük ez a tél nem múlik el nélküle.
A kicsiknek önfeledt szórakozást nyújt a fehér csoda, a biztonsági szabályok betartásával remek időtöltés a hóember építés, szánkózás, hógolyózás.

Fontos szempont, hogy hosszas gyaloglásra még nem kapható a kisgyerek, inkább tervezzünk rövidebb utakat. Csak pár órára gondoljunk, a délutáni alvás előttire vagy  utánira, így a napi ritmus töretlen marad. A pelenkázás is könnyebben megoldható, ha rövidebb időre tervezünk, vagy előre tájékozódunk, hogy hol található erre alkalmas  épület, mellékhelység.

Szeles időben ne kiránduljunk, nem élvezetes a piciknek, mínusz 10 fok alatt pedig csak egy óra javasolt a szabadban. Ha a kirándulóhelyre autóval megyünk, a pici le tud  ülni és meg tud melegedni.

Babakocsit nem érdemes vinni, a hóban úgysem tudunk vele közlekedni. Célszerű beszerezni egy háti hordozót, ha még nincs. Menet közben beleültethetjük pihenni a picit, ha elfáradt, de kis idő múlva vegyük ki, hogy a vérkeringés megélénküljön. Ha szánkóval megyünk, fontos hogy ne ücsörögjön végig a pici, miközben húzzuk. Csalogassuk le időnként egy kis szaladgálásra, hógolyózásra vagy építsünk hóembert. Séta közben szedhetünk kavicsokat a szemeknek, gomboknak, és ágakat a kezeknek.
Remek varázslatot csinálhatunk egy sárgarépával, ami különös módon mocorog a kabátujjunkban, a kicsi kíváncsian belekukucskálva megtalálhatja, hogy ebből legyen hóemberünk orra.

Vihetünk magunkkal magokat, almát vagy szalonnadarabot amelyeket otthagyhatunk a madaraknak, de csak akkor ha van madáretető. Ha nem tudjuk biztosítani, hogy folyamatosan legyen eleség a madaraknak, inkább ne tegyük ki a magokat, mert a madarak visszajárnak.

Ha tópartra megyünk, amelynek a felszíne befagyott, csak akkor menjünk rá, ha meggyőződtünk arról, hogy a jég elég vastag, elbír már minkek. A vágott lék közelébe ne menjünk, bármennyire is érdekesnek találja a gyermek. Ha csemeténk nagyobb már és korcsolyázik, a fejvédőt ne felejtsük otthon.

Vigyünk magunkkal termoszban teát, és elindulás előtt kenjük be az arcocskát zsíros krémmel, a hideg levegő hamar kiszárítja a bőrt, ami később fájni fog. Délután négy óra után hirtelen csökken a hőmérséklet, hamar besötétedik így érdemes hazaindulni. Pótzokni, kesztyű mindig jó, ha van nálunk, ha indulunk haza ellenőrizzük a kis lábakat,  cseréljünk zoknit, ha szükséges.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja