SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Téli kirándulás a hóban, apróságokkal

Fürst Melinda [cikkei] - 2009-01-15
Igaz hogy január közepét írjuk és még nem nagyon láttunk havat, reméljük ez a tél nem múlik el nélküle.
A kicsiknek önfeledt szórakozást nyújt a fehér csoda, a biztonsági szabályok betartásával remek időtöltés a hóember építés, szánkózás, hógolyózás.

Fontos szempont, hogy hosszas gyaloglásra még nem kapható a kisgyerek, inkább tervezzünk rövidebb utakat. Csak pár órára gondoljunk, a délutáni alvás előttire vagy  utánira, így a napi ritmus töretlen marad. A pelenkázás is könnyebben megoldható, ha rövidebb időre tervezünk, vagy előre tájékozódunk, hogy hol található erre alkalmas  épület, mellékhelység.

Szeles időben ne kiránduljunk, nem élvezetes a piciknek, mínusz 10 fok alatt pedig csak egy óra javasolt a szabadban. Ha a kirándulóhelyre autóval megyünk, a pici le tud  ülni és meg tud melegedni.

Babakocsit nem érdemes vinni, a hóban úgysem tudunk vele közlekedni. Célszerű beszerezni egy háti hordozót, ha még nincs. Menet közben beleültethetjük pihenni a picit, ha elfáradt, de kis idő múlva vegyük ki, hogy a vérkeringés megélénküljön. Ha szánkóval megyünk, fontos hogy ne ücsörögjön végig a pici, miközben húzzuk. Csalogassuk le időnként egy kis szaladgálásra, hógolyózásra vagy építsünk hóembert. Séta közben szedhetünk kavicsokat a szemeknek, gomboknak, és ágakat a kezeknek.
Remek varázslatot csinálhatunk egy sárgarépával, ami különös módon mocorog a kabátujjunkban, a kicsi kíváncsian belekukucskálva megtalálhatja, hogy ebből legyen hóemberünk orra.

Vihetünk magunkkal magokat, almát vagy szalonnadarabot amelyeket otthagyhatunk a madaraknak, de csak akkor ha van madáretető. Ha nem tudjuk biztosítani, hogy folyamatosan legyen eleség a madaraknak, inkább ne tegyük ki a magokat, mert a madarak visszajárnak.

Ha tópartra megyünk, amelynek a felszíne befagyott, csak akkor menjünk rá, ha meggyőződtünk arról, hogy a jég elég vastag, elbír már minkek. A vágott lék közelébe ne menjünk, bármennyire is érdekesnek találja a gyermek. Ha csemeténk nagyobb már és korcsolyázik, a fejvédőt ne felejtsük otthon.

Vigyünk magunkkal termoszban teát, és elindulás előtt kenjük be az arcocskát zsíros krémmel, a hideg levegő hamar kiszárítja a bőrt, ami később fájni fog. Délután négy óra után hirtelen csökken a hőmérséklet, hamar besötétedik így érdemes hazaindulni. Pótzokni, kesztyű mindig jó, ha van nálunk, ha indulunk haza ellenőrizzük a kis lábakat,  cseréljünk zoknit, ha szükséges.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

"Ez egy csoda, hogy ő itt van" - Gryllus Dorka nem számított rá és észre sem vette, hogy 47 évesen újra babát vár

Gryllus Dorka, a népszerű színésznő őszintén mesélt családi életéről és váratlan terhességéről Kadarkai Endre "Nőszintén" című műsorában. A most 52 éves színésznő elárulta, hogy 47 évesen, amikor már lemondott a gyermekvállalás lehetőségéről, hatalmas meglepetésként érte, hogy ismét babát vár.

Tragédia Győr mellett: Gyógyíthatatlan beteg volt a gyermek, akivel az anyja a vonat elé lépett

Győr közelében, Ménfőcsanak mellett egy 41 éves nő végzetes döntést hozott: péntek este karjában hároméves kisfiával egy száguldó vonat elé lépett. A környékbelieket sokkolta az eset, amelyet egyesek szerint az anya kétségbeesése váltott ki, mivel gyermeke gyógyíthatatlan betegséggel küzdött. Az asszony vélhetően tudatosan választotta ki a helyszínt, ahol a vonatok nagy sebességgel haladnak, és ahol nem maradt esély a túlélésre.

Tragédia Tatabányán: öngyilkos lett egy általános iskolás diák

A rendőrség közigazgatási eljárás keretében nyomozást indított az ügy kivizsgálása érdekében.

Élelmiszerek, amelyek felerősíthetik a menopauza tüneteit

A táplálkozás nagy jelentőségű lehet a menopauza tüneteinek enyhítésében, a csontritkulás, a hízás és más negatív egészségi következmény mérséklésében. De nemcsak arra érdemes figyelni, mi legyen a tányéron, hanem arra is, mit érdemes elkerülni. Imre Noémi, a Nőgyógyászati Központ dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember Msc ez utóbbi témáról beszél.

Most érdemes kivizsgáltatni a pollenallergiát!

Akár már februárban is jelentkezhetnek a szezonális pollenallergia tünetei, de még nem késő, hogy kivizsgáltassuk magunkat. A szezont a mogyoró virágzása nyitja, majd azt követi az éger, a kőris, a nyír, a nyár és a tölgy. A bőrön végzett úgynevezett prick-tesztet érdemes a tünetmentes időszakban és az antihisztamin készítmények szedése előtt elvégeztetni - mondja dr. Kraxner Helga, a Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika adjunktusa.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja