SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Téli kirándulás a hóban, apróságokkal

Fürst Melinda [cikkei] - 2009-01-15
Igaz hogy január közepét írjuk és még nem nagyon láttunk havat, reméljük ez a tél nem múlik el nélküle.
A kicsiknek önfeledt szórakozást nyújt a fehér csoda, a biztonsági szabályok betartásával remek időtöltés a hóember építés, szánkózás, hógolyózás.
Téli kirándulás a hóban, apróságokkal

Fontos szempont, hogy hosszas gyaloglásra még nem kapható a kisgyerek, inkább tervezzünk rövidebb utakat. Csak pár órára gondoljunk, a délutáni alvás előttire vagy  utánira, így a napi ritmus töretlen marad. A pelenkázás is könnyebben megoldható, ha rövidebb időre tervezünk, vagy előre tájékozódunk, hogy hol található erre alkalmas  épület, mellékhelység.

Szeles időben ne kiránduljunk, nem élvezetes a piciknek, mínusz 10 fok alatt pedig csak egy óra javasolt a szabadban. Ha a kirándulóhelyre autóval megyünk, a pici le tud  ülni és meg tud melegedni.

Babakocsit nem érdemes vinni, a hóban úgysem tudunk vele közlekedni. Célszerű beszerezni egy háti hordozót, ha még nincs. Menet közben beleültethetjük pihenni a picit, ha elfáradt, de kis idő múlva vegyük ki, hogy a vérkeringés megélénküljön. Ha szánkóval megyünk, fontos hogy ne ücsörögjön végig a pici, miközben húzzuk. Csalogassuk le időnként egy kis szaladgálásra, hógolyózásra vagy építsünk hóembert. Séta közben szedhetünk kavicsokat a szemeknek, gomboknak, és ágakat a kezeknek.
Remek varázslatot csinálhatunk egy sárgarépával, ami különös módon mocorog a kabátujjunkban, a kicsi kíváncsian belekukucskálva megtalálhatja, hogy ebből legyen hóemberünk orra.

Vihetünk magunkkal magokat, almát vagy szalonnadarabot amelyeket otthagyhatunk a madaraknak, de csak akkor ha van madáretető. Ha nem tudjuk biztosítani, hogy folyamatosan legyen eleség a madaraknak, inkább ne tegyük ki a magokat, mert a madarak visszajárnak.

Ha tópartra megyünk, amelynek a felszíne befagyott, csak akkor menjünk rá, ha meggyőződtünk arról, hogy a jég elég vastag, elbír már minkek. A vágott lék közelébe ne menjünk, bármennyire is érdekesnek találja a gyermek. Ha csemeténk nagyobb már és korcsolyázik, a fejvédőt ne felejtsük otthon.

Vigyünk magunkkal termoszban teát, és elindulás előtt kenjük be az arcocskát zsíros krémmel, a hideg levegő hamar kiszárítja a bőrt, ami később fájni fog. Délután négy óra után hirtelen csökken a hőmérséklet, hamar besötétedik így érdemes hazaindulni. Pótzokni, kesztyű mindig jó, ha van nálunk, ha indulunk haza ellenőrizzük a kis lábakat,  cseréljünk zoknit, ha szükséges.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja