SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Téli kirándulás a hóban, apróságokkal

Fürst Melinda [cikkei] - 2009-01-15
Igaz hogy január közepét írjuk és még nem nagyon láttunk havat, reméljük ez a tél nem múlik el nélküle.
A kicsiknek önfeledt szórakozást nyújt a fehér csoda, a biztonsági szabályok betartásával remek időtöltés a hóember építés, szánkózás, hógolyózás.

Fontos szempont, hogy hosszas gyaloglásra még nem kapható a kisgyerek, inkább tervezzünk rövidebb utakat. Csak pár órára gondoljunk, a délutáni alvás előttire vagy  utánira, így a napi ritmus töretlen marad. A pelenkázás is könnyebben megoldható, ha rövidebb időre tervezünk, vagy előre tájékozódunk, hogy hol található erre alkalmas  épület, mellékhelység.

Szeles időben ne kiránduljunk, nem élvezetes a piciknek, mínusz 10 fok alatt pedig csak egy óra javasolt a szabadban. Ha a kirándulóhelyre autóval megyünk, a pici le tud  ülni és meg tud melegedni.

Babakocsit nem érdemes vinni, a hóban úgysem tudunk vele közlekedni. Célszerű beszerezni egy háti hordozót, ha még nincs. Menet közben beleültethetjük pihenni a picit, ha elfáradt, de kis idő múlva vegyük ki, hogy a vérkeringés megélénküljön. Ha szánkóval megyünk, fontos hogy ne ücsörögjön végig a pici, miközben húzzuk. Csalogassuk le időnként egy kis szaladgálásra, hógolyózásra vagy építsünk hóembert. Séta közben szedhetünk kavicsokat a szemeknek, gomboknak, és ágakat a kezeknek.
Remek varázslatot csinálhatunk egy sárgarépával, ami különös módon mocorog a kabátujjunkban, a kicsi kíváncsian belekukucskálva megtalálhatja, hogy ebből legyen hóemberünk orra.

Vihetünk magunkkal magokat, almát vagy szalonnadarabot amelyeket otthagyhatunk a madaraknak, de csak akkor ha van madáretető. Ha nem tudjuk biztosítani, hogy folyamatosan legyen eleség a madaraknak, inkább ne tegyük ki a magokat, mert a madarak visszajárnak.

Ha tópartra megyünk, amelynek a felszíne befagyott, csak akkor menjünk rá, ha meggyőződtünk arról, hogy a jég elég vastag, elbír már minkek. A vágott lék közelébe ne menjünk, bármennyire is érdekesnek találja a gyermek. Ha csemeténk nagyobb már és korcsolyázik, a fejvédőt ne felejtsük otthon.

Vigyünk magunkkal termoszban teát, és elindulás előtt kenjük be az arcocskát zsíros krémmel, a hideg levegő hamar kiszárítja a bőrt, ami később fájni fog. Délután négy óra után hirtelen csökken a hőmérséklet, hamar besötétedik így érdemes hazaindulni. Pótzokni, kesztyű mindig jó, ha van nálunk, ha indulunk haza ellenőrizzük a kis lábakat,  cseréljünk zoknit, ha szükséges.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja