SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szép hazai tájak - Eger

Kókai Kata [cikkei] - 2006-06-22
A borairól méltán híres hazai nagyváros számtalan programot, látványosságot tartogat. Hazánk egyik gyöngyszeme, mely egy egyszerű kirándulás, de több napos nyaralás során is remek kikapcsolódási lehetőséget biztosít.

Az egri minaret

Az apró utcák kereszteződésében álló minaret igazi, ritka látványosság hazánkban. A majd egy évszázados török uralom egyik emlékhelye, mely naponta ötször hívta imára a hívőket. Alsó felét az iszlámra jellemző minták díszítik, az eredeti fakupola azonban már nem látható az építményen, hosszú évekkel ezelőtt megsemmisült egy tűz következtében. A minaret a ’70-es években került felújításra, s akkor nyerte el végleges, ma is látható formáját.

Nagypréposti palota

A Fellner Jakab által tervezett palota az 1700-as évek végén épült Egerben. A palotát gróf Batthyányi Ignác káptalani nagyprépost építtette, azonban az ő élete során nem fejezték be a munkálatokat, így utódja, Dobronyay Miklós felügyelete alatt készült el a vár. Ma is megtekinthető, azonban eredeti funkciója helyett könyvtárként működik.

Eger és a bor

Eger hazánk egyik leghíresebb borvidéke, s ha jó időben látogatunk el a városba, akár borfesztiválokon is részt vehetünk. A város mintegy évezrede foglalkozik bortermeléssel. Olyan kiváló italokkal ajándékozták már meg a borkedvelőket, mint az Egri Bikavér, az Egri Leányka, vagy éppen a Debrői Hárslevelű.

A rendszerváltozást követően az egri borvidék hatalmas fejlődésen ment át. Jelentősen növekedett a szőlőültetvények területe, s az egyre újabb borászatok létrejöttével a borok minősége is javult. Ha Egerben szeretnénk tölteni szabadidőnket, mindenképpen látogassunk el a borospincékbe.

 

Kikapcsolódás a családdal

Azoknak sem kell félniük, akik kisgyermekkel látogatnak hazánk bortermő vidékére, hiszen számtalan látnivaló és program várja az ide látogatókat egész nyáron. Az egri termálfürdőben gyermekmedence, élményfürdő és nagy méretű csúszda nyújt kikapcsolódást, az 1997 óta működő Egri Galéria pedig kortárs képző- és iparművészeti kiállításokkal várja a műkedvelőket.

Az egykori érseki pincerendszer külön látványosság. A város alatt épült mintegy 3 km hosszúságú pincerendszert 1947 óta nem használták, s ennek következtében nagy része életveszélyessé vált. A nyolcvanas években felújították, az elégtelen szigetelésnek köszönhetően azonban cseppkőképződmények alakultak ki.

A sötét, de gyönyörű pincerendszer, a minaret, s az élményfürdő mellett számtalan múzeum is nagyszerű kikapcsolódási lehetőséget nyújt. A Csillagászati Múzeum, a Bormúzeum, s a Dobó István Vármúzeum az egész család számára remek programot biztosít.

Eger - egy nap nem elég

Eger rengeteg látványossága, az öreg borpincék, múzeumok sora szinte lehetetlenné teszi, hogy egyetlen hétvége alatt megismerjük a várost. Éppen ezért érdemes egyszer hosszabb időre is ellátogatni ide. A nyaralás nem igényel különösebb előkészületet, Egerben mindent megtalálunk ami modern, s ami régi. Szállodák, magánszálláshelyek és ifjú szállók sokasága között válogathatunk
.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja