SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szép magyar tájak- Hollókő

Kókai Kata [cikkei] - 2007-07-13
Palócföld éke, s egyben hazánk egyik legszebb vidéke, mely a várak kedvelőinek, s a kirándulni vágyóknak is szebbnél szebb élményeket tartogat.

Első ránézésre Hollókő sem tűnik másnak, mint a csodálatos, zöld kis falvak bármelyike. Különlegessége azonban a falu fölé magasodó, hatalmas vár, a kanyargós, csodaszép kis utcák, s maga a táj hangulata. Hollókő magán viseli a palóc építészeti stílus jellegzetességeit, s házai merőben eltérnek a megszokottól. Immár 15 éve a világörökség része, s az egyik legnépszerűbb turisztikai célpont. A vár, a jellegzetes palóc épületek, a számtalan kiállítás, s a festői környezet mindenki számára csodálatos kikapcsolódási lehetőséget biztosít.

Családosok számára ideális környezet, a gyermekek a kirándulásban, s a különböző programokban is örömüket lelik. Kisebb gyermekkel, babakocsival nehezebb lehet a közlekedés, hiszen rengeteg helyen nincs aszfaltozott út és járda. A színes lovagi játékok a legkisebbeknek is nagyszerű kikapcsolódási lehtőséget biztosítanak, természetesen sportbabakocsival, esetleg etetőszékkel és összehajtható kisággyal érdemes készülni az útra.

Jellegzetes templom

Aki járt már Hollókőn, annak emlékezetében valószínűleg leginkább a falu közepén álló jellegzetes templom ragad meg. Az eredeti, középkori templom a törökök hadjáratai idején megsemmisült, ma azonban egy XIX. Században épült vályogtemplom áll a helyén. Gúlasisakos fatornya nem csak varázslatosan széppé, de egyedivé és feledhetetlenné és teszi.

Hollókői vár



Hollókő egyik legcsodálatosabb építménye a különleges jó állapotban megmaradt vár, mely ma is sok látogatót vonz. A középkori hegyi várak jellegzetes stíluselemeit hordozza magán, s ma is népszerű látványosság. A látogatók nem csak az építészeti stílussal, de a lovagi élettel is megismerkedhetnek az ünnepi várjátékok idején.

Az ünnepi játékok idején kívül számtalan más látványosságnak is részesei lehetünk. Rengeteg kiállítás várja az ide látogatókat, melynek során évszázadokkal ezelőtti korokat, öltözködési stílusokat ismerhetnek meg.

Nyitva tartás: minden nap 10-17:30-ig

A váron, s a templomon kívül csodálatos környezet, számtalan kézműves bolt és vendéglő várja az ide látogatókat.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja