SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nagyszerű ötlet! Sátorkereső alkalmazás segíti a fesztiválozók életét

Kercsó Dorottya [cikkei] - 2017-07-21
Igen bosszantó dolog éjszaka, elemlámpával keresgélni a sok egyforma sátor között a sajátunkat a fesztiválon, és rendkívül kellemetlen, amikor folyamatosan másokhoz nyitunk be véletlenül, vagy ők nyitnak be hozzánk. A technika fejlődése azonban ezt a problémát is megoldani látszik.

A Tent Finder alkalmazás segítségével rögzíthetjük sátrunk GPS koordinátáit, így akár több órányi céltalan bolyongástól szabadíthatjuk meg magunkat egy-egy esti koncert után. A Boutique Camping nevű cég fejlesztésével egyéb helyszíneket – például a legközelebbi mosdót – is könnyen megtalálhatjuk.

Az alkalmazás egy iránytűvel is fel van szerelve, összehangolható a barátaink térképével, ráadásul ingyenes. Egyelőre csak iPhone-on elérhető, de a fejlesztők reményei szerint hamarosan Androidos készülékeken is futni fog.

A Tent Finder megalkotói azokról sem feledkeztek el, akik először fesztiváloznak, ezért bizonyos dolgokban még gyakorlatlanok. Található rajta egy útmutató a sátor felállításáról és leszedéséről, valamint időjárás-előrejelző.
 

Egyéb hasznos alkalmazások fesztiválozás során

Számos egyéb olyan applikáció érhető el, amelyek nélkül lehet ugyan fesztiválozni, ám az életünket nagyban megkönnyítik. Ha kamasz gyerekünk már szeretne ilyen helyekre menni, fontoljuk meg az alább bemutatott alkalmazások némelyikének telepítését a telefonjára, és reméljük, hogy használatukkal nagyobb biztonságban lesz.

Barátkereső (Find My Friends)
Egyszerűen létre kell hozni hozzá egy fiókot, azután meghívni az ismerőseinket. Ezáltal megszabadulhatunk azoktól a bosszantó és félelmetes óráktól, amikor egyedül bolyongunk több ezer ismeretlen között, mert a tömeg elsodort a társaságunktól.

Zenefelismerő (Shazam)
Annak az idegesítő érzésnek a kivédésére, amikor pontosan tudjuk, hogy az éppen játszott zeneszámot ismerjük, de nem akar eszünkbe jutni a címe.

Telekocsi-kereső (BlaBlaCar)
Összeköti azokat, akiknek szabad ülőhelyük van az autójukban azokkal, akik fuvarra várnak. Az útiköltséget természetesen összedobják, így mindenki jól jár. Sokkal kényelmesebb megoldás, mint a mosdónak préselődve izzadni egy félnapos vonatúton.

Csomagolás segítő (PackMeApp, Stowe)
Segít, hogy csak a legszükségesebbeket vigyük magunkkal a fesztiválra, azok közül azonban semmi ne hagyjunk otthon. Egy kamasz – életkori sajátosságai miatt – talán jobban hisz egy mobilos alkalmazásnak, mint az anyukájának.

Több alkalmazás egyszerre (Victorinox)
Egy app számos funkcióval. Található benne navigáció a barátaink vagy a sátrunk megtalálására, és az időjárást is nyomon követhetjük a segítségével.

Fotó: ali halit diker / FREEIMAGES

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja