SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Utazás kisállattal - az állatorvos tanácsai

Dr. Zöldi Tamás [cikkei] - 2017-07-25
A nyaralás háziállataink szempontjából korántsem számít mindig örömteli eseménynek.

Az első dilemma: Magunkkal vigyük-e kedvencünket vagy sem? A kérdésre adott válasz nagyban függ a megválasztott úti céltól és az utazás módjától. Legkönnyebb helyzetben a saját nyaralóba igyekvők vannak, akik gépkocsival utaznak. Ők nyugodt szívvel vihetik magukkal kedvenc kutyájukat, cicájukat, papagájukat.

Jó tudni, hogy a gépkocsi utazás nem veszélytelen dolog. A kutyák hőszabályozása nagyon rosszul tűri a felhevült autóban való hosszabb utazást. Álljunk meg gyakran, hogy kutyánk el tudja végezni szükségleteit, a magunkkal vitt tiszta, friss ivóvízzel gyakran kínáljuk meg! Utazás előtt célszerű koplaltatni, hogy elkerüljük a hányingert, hányást.   


Fotó: James Jordan / flickr

A szállodába, panzióba igyekvők lehetőségei korlátozottabbak, bár ma már egyre több turisztikai vállalkozás ismeri fel a „kutyás” ügyfelekben rejlő üzleti lehetőséget. Nem árt jó előre tisztázni, hogy a leendő vendéglátók fel vannak-e készülve állatok fogadására!

Ha külföldi úti célt választunk, tájékozódjunk állatorvosunknál az adott ország állategészségügyi előírásairól, a szükséges oltásokról, hogy ne a határról kelljen visszafordulnunk.

Az Európai Unió tagállamaiba kisállat útlevéllel és érvényes veszettség elleni oltással tudjuk kivinni kedvencünket.

Ha mediterrán vidékre, Dél- Európába készülünk kedvencünkkel, utazás előtt konzultáljunk állatorvosunkkal a szükséges óvintézkedésekről, hiszen ott olyan kórokozók is előfordulhatnak, amelyekkel szemben speciális intézkedésekre van szükség.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES
 

Mit tegyünk, ha semmiképp nem tudjuk magunkkal vinni állatunkat?

Gondozását feltétlenül bízzuk olyan személyre (családtagra, szomszédra), aki ismeri kedvencünket és lehetőleg jó viszonyban vannak egymással. Részletesen tájékoztassuk az étkezési és egyéb szokásairól, esetleges betegségeiről. A kezelő állatorvos nevét és telefonszámát is feltétlenül adjuk meg, aki baj esetén hívható. Ha nincs ilyen személy a környezetünkben, állatpanzióban helyezhetjük el kedvencünket.

Mielőtt panzióba adjuk kedvencünket, célszerű személyesen meggyőződnünk a tartási körülményekről, higiéniáról.


Fotó: namla namla / FREEIMAGES

Nyaralásunk csak úgy lesz gondtalan, ha kedvencünket is jó körülmények között, biztonságban tudjuk. 

Fotó: ralphvaessen / pixabay

Dr. Zöldi Tamás


Dr. Zöldi Tamás
Kisállatgyógyász szakállatorvos

Elérhetőségeim:
Rendelő: Szent Bernát Pestimrei Kisállat-ambulancia
E-mail: info@szentbernat.hu
Honlap: http://www.szentbernat.hu
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja