SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kullancsinvázió várható!

Családinet [cikkei] - 2005-03-30
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is meggyorsítja.

Mielőtt erdőbe - mezőbe kirándulásokat szervezünk vagy sétákat teszünk a szabadban, érdemes informálódni a kullancs által elszenvedhető betegségekről.

Már most is napjában több telefonhívás érkezik az Orpheus Állatvédő Egyesület információs telefonjára, mely állat és ember kárára bekövetkezett kullancscsípés kapcsán kér felvilágosítást.      

A meleg és nedves közeg a kullancsok szaporodásának kedvez. Nem csak az erdőkben, ligetekben, de a települések belterületein, így például a belvárosi utcákon is szép számmal megtalálhatóak lehetnek a kullancsok.

Mi a teendő kullancscsípés esetén?  

Fontos megjegyezni, hogy kb. csak minden ezredik kullancs fertőzött a Lyme-kór vagy az esetlegesen jelentkező babesia-fertőzés vírusával, tehát a kullancs csípés ténye nem egyenlő a megbetegedés lehetőségével!

A kullancsot mihamarabb el kell távolítani. A parazita eltávolítás módjára nincs egyértelműen jó módszer. A lényeg, hogy lehetőleg ne nyomjuk össze a rovar potrohát! Így nem "fecskendezzük" magunkba (vagy háziállatunkba) annak tartalmát. Érdemes szakemberre (orvosra) bízni az eltávolítást!

Csípést követő 48 órán belül védőoltást (passzív immunizálás) kérhetünk orvosunktól, de ez minden esetben egyéni mérlegelést kíván.

A megelőzés

A betegség megelőzésének biztos (szinte 100%-os) módja a megelőző védőoltás sorozat. (Aktív immunizálás). Léteznek emellett riasztószerek is. Ezzel kapcsolatban is kérjük ki háziorvosunk, állatunkkal kapcsolatban pedig az állatorvos ajánlását.

Orpheus Egyesület

www.zug.hu

www.sinter.hu

Adó 1% az állatvédelemre: 18464654-1-06,

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja