SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyaralás, gyerekekkel

Kókai Kata [cikkei] - 2005-04-27
Sokan olyan megfontoltak, hogy már hónapokkal indulás előtt összeírják az úti csomag tartalmát, mások viszont az utolsó pillanatban dobálnak be mindent a bőröndbe.

 

Gyakorlott nyaralók már kívülről fújják a listát. Mégis, kisgyermekkel nem árt jó előre eltervezni, hol töltjük a nyarat, mit viszünk magunkkal, és mi az amire oda kell figyelni. Belföldi út esetén egyszerűbb a helyzet, könnyebben találhatunk baba- és családbarát szálláshelyeket, külföldön azonban, ha nem vittünk magunkkal mindent, nehezebb az egyes árucikkek beszerzése. Gondolnunk kell a gyermekek étkezésére is.

 

A tőlünk keletebbre fekvő országok többségének konyhája a gyermekek számára szinte ehetetlen menüt takar. Gondoljunk csak a kínai, erős ételekre, vagy az indiai, fél kiló sáfránnyal megbolondított csirkére. Ha magunk szeretnénk megoldani az étkezést, érdemesebb apartmant választani, ha azonban az éttermet választjuk, fontos áttekinteni a cél ország szakácskönyvét, így már gyakorlottan választhatunk gyermekeink számára is ehető ételeket.

 

Ha az anyuka még szoptatja gyermekét, kevesebb problémája akad a gyermek étkeztetésével. Szerencsére ma már a reptereken is létezik olyan, kisebb szoba, melyben az anyuka nyugodtan megetetheti gyermekét, vagy bepelenkázhatja. Érdemes beszerezni egy hordozókendőt, mely több funkciót is elláthat. Először is, a szülők nyugodtan ellátogathatnak múzeumba, kirándulhatnak, a mobilitásban nem akadályozza őket a babakocsi. Másodsorban azonban szoptatás alkalmával is hasznos segítség lehet a kendő, mely mögé "el lehet bújni".

 

A legnehezebb dolguk talán azoknak a szülőknek van, akik bölcsődés korú gyermekkel utaznak. A nagyobbacska gyermekeket már elég nehéz lenne háton cipelni, a hosszú, megterhelő kirándulásokat, egész napos városnézéseket azonban nem minden apróság szereti - és bírja energiával. Mindenképpen érdemes olyan programokat szervezni, melynek során a gyermek is kipihenheti magát.

 

Amit érdemes betartani:

 

·        Ha külföldre utazunk, mindig nézzünk utána, milyen védőoltásokra lehet szükség, és milyen veszélyek leselkedhetnek egy gyermekre (pl. nem javasolt a csapvíz fogyasztása, egyes ételek minősége kifogásolható).

·        Mindig legyen kéznél ital, lehetőleg szénsav- és cukormentes, ami jól oltja a szomjat.

·        Sebtapasz, lázmérő mindig legyen a gyermekkel utazóknál.

·        Ha autóval utazunk, és a gyermek gyomra nem bírja a közlekedési eszközöket, utazás előtt kérjünk a gyermek orvosától, vagy gyógyszerésztől megfelelő hányáscsillapítót.

·        Hosszú út esetén érdemes pihenőket beiktatni, főleg meleg időben.

·        Ha gyermekkel utazunk, soha ne kapcsoljuk nagy fokozatra a klímát. Helyette rakjunk vizes kendőt a nyakára, csuklójára (felnőtteknél is kiváló), s lehetőség szerint árnyékoljuk le a gyermek oldalán lévő ablakot.

·        Mindig tartsunk magunknál megfelelő faktorszámú napolajat.

·        Kisgyermekkel délelőtt, vagy késő délután napozzunk, óvva őt a közvetlen, erős napfénytől.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja