SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Nyaralás, gyerekekkel

Kókai Kata [cikkei] - 2005-04-27
Sokan olyan megfontoltak, hogy már hónapokkal indulás előtt összeírják az úti csomag tartalmát, mások viszont az utolsó pillanatban dobálnak be mindent a bőröndbe.
Nyaralás, gyerekekkel

 

Gyakorlott nyaralók már kívülről fújják a listát. Mégis, kisgyermekkel nem árt jó előre eltervezni, hol töltjük a nyarat, mit viszünk magunkkal, és mi az amire oda kell figyelni. Belföldi út esetén egyszerűbb a helyzet, könnyebben találhatunk baba- és családbarát szálláshelyeket, külföldön azonban, ha nem vittünk magunkkal mindent, nehezebb az egyes árucikkek beszerzése. Gondolnunk kell a gyermekek étkezésére is.

 

A tőlünk keletebbre fekvő országok többségének konyhája a gyermekek számára szinte ehetetlen menüt takar. Gondoljunk csak a kínai, erős ételekre, vagy az indiai, fél kiló sáfránnyal megbolondított csirkére. Ha magunk szeretnénk megoldani az étkezést, érdemesebb apartmant választani, ha azonban az éttermet választjuk, fontos áttekinteni a cél ország szakácskönyvét, így már gyakorlottan választhatunk gyermekeink számára is ehető ételeket.

 

Ha az anyuka még szoptatja gyermekét, kevesebb problémája akad a gyermek étkeztetésével. Szerencsére ma már a reptereken is létezik olyan, kisebb szoba, melyben az anyuka nyugodtan megetetheti gyermekét, vagy bepelenkázhatja. Érdemes beszerezni egy hordozókendőt, mely több funkciót is elláthat. Először is, a szülők nyugodtan ellátogathatnak múzeumba, kirándulhatnak, a mobilitásban nem akadályozza őket a babakocsi. Másodsorban azonban szoptatás alkalmával is hasznos segítség lehet a kendő, mely mögé "el lehet bújni".

 

A legnehezebb dolguk talán azoknak a szülőknek van, akik bölcsődés korú gyermekkel utaznak. A nagyobbacska gyermekeket már elég nehéz lenne háton cipelni, a hosszú, megterhelő kirándulásokat, egész napos városnézéseket azonban nem minden apróság szereti - és bírja energiával. Mindenképpen érdemes olyan programokat szervezni, melynek során a gyermek is kipihenheti magát.

 

Amit érdemes betartani:

 

·        Ha külföldre utazunk, mindig nézzünk utána, milyen védőoltásokra lehet szükség, és milyen veszélyek leselkedhetnek egy gyermekre (pl. nem javasolt a csapvíz fogyasztása, egyes ételek minősége kifogásolható).

·        Mindig legyen kéznél ital, lehetőleg szénsav- és cukormentes, ami jól oltja a szomjat.

·        Sebtapasz, lázmérő mindig legyen a gyermekkel utazóknál.

·        Ha autóval utazunk, és a gyermek gyomra nem bírja a közlekedési eszközöket, utazás előtt kérjünk a gyermek orvosától, vagy gyógyszerésztől megfelelő hányáscsillapítót.

·        Hosszú út esetén érdemes pihenőket beiktatni, főleg meleg időben.

·        Ha gyermekkel utazunk, soha ne kapcsoljuk nagy fokozatra a klímát. Helyette rakjunk vizes kendőt a nyakára, csuklójára (felnőtteknél is kiváló), s lehetőség szerint árnyékoljuk le a gyermek oldalán lévő ablakot.

·        Mindig tartsunk magunknál megfelelő faktorszámú napolajat.

·        Kisgyermekkel délelőtt, vagy késő délután napozzunk, óvva őt a közvetlen, erős napfénytől.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja