Nyaralás, gyerekekkel
Gyakorlott nyaralók már kívülről fújják a listát. Mégis, kisgyermekkel nem árt jó előre eltervezni, hol töltjük a nyarat, mit viszünk magunkkal, és mi az amire oda kell figyelni. Belföldi út esetén egyszerűbb a helyzet, könnyebben találhatunk baba- és családbarát szálláshelyeket, külföldön azonban, ha nem vittünk magunkkal mindent, nehezebb az egyes árucikkek beszerzése. Gondolnunk kell a gyermekek étkezésére is.
A tőlünk keletebbre fekvő országok többségének konyhája a gyermekek számára szinte ehetetlen menüt takar. Gondoljunk csak a kínai, erős ételekre, vagy az indiai, fél kiló sáfránnyal megbolondított csirkére. Ha magunk szeretnénk megoldani az étkezést, érdemesebb apartmant választani, ha azonban az éttermet választjuk, fontos áttekinteni a cél ország szakácskönyvét, így már gyakorlottan választhatunk gyermekeink számára is ehető ételeket.
Ha az anyuka még szoptatja gyermekét, kevesebb problémája akad a gyermek étkeztetésével. Szerencsére ma már a reptereken is létezik olyan, kisebb szoba, melyben az anyuka nyugodtan megetetheti gyermekét, vagy bepelenkázhatja. Érdemes beszerezni egy hordozókendőt, mely több funkciót is elláthat. Először is, a szülők nyugodtan ellátogathatnak múzeumba, kirándulhatnak, a mobilitásban nem akadályozza őket a babakocsi. Másodsorban azonban szoptatás alkalmával is hasznos segítség lehet a kendő, mely mögé "el lehet bújni".
A legnehezebb dolguk talán azoknak a szülőknek van, akik bölcsődés korú gyermekkel utaznak. A nagyobbacska gyermekeket már elég nehéz lenne háton cipelni, a hosszú, megterhelő kirándulásokat, egész napos városnézéseket azonban nem minden apróság szereti - és bírja energiával. Mindenképpen érdemes olyan programokat szervezni, melynek során a gyermek is kipihenheti magát.
Amit érdemes betartani:
· Ha külföldre utazunk, mindig nézzünk utána, milyen védőoltásokra lehet szükség, és milyen veszélyek leselkedhetnek egy gyermekre (pl. nem javasolt a csapvíz fogyasztása, egyes ételek minősége kifogásolható).
· Mindig legyen kéznél ital, lehetőleg szénsav- és cukormentes, ami jól oltja a szomjat.
· Sebtapasz, lázmérő mindig legyen a gyermekkel utazóknál.
· Ha autóval utazunk, és a gyermek gyomra nem bírja a közlekedési eszközöket, utazás előtt kérjünk a gyermek orvosától, vagy gyógyszerésztől megfelelő hányáscsillapítót.
· Hosszú út esetén érdemes pihenőket beiktatni, főleg meleg időben.
· Ha gyermekkel utazunk, soha ne kapcsoljuk nagy fokozatra a klímát. Helyette rakjunk vizes kendőt a nyakára, csuklójára (felnőtteknél is kiváló), s lehetőség szerint árnyékoljuk le a gyermek oldalán lévő ablakot.
· Mindig tartsunk magunknál megfelelő faktorszámú napolajat.
· Kisgyermekkel délelőtt, vagy késő délután napozzunk, óvva őt a közvetlen, erős napfénytől.
Közösségi hozzászólások: