SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Párkapcsolati krízisek - Hogyan jöttünk ki jól?

www.pszichologusok.hu szakértői [cikkei] - 2008-04-15
Megjelent a párkapcsolati terapeuta pár, Baktay Miklós és Baktay Zelka új könyve a Saxum Kiadó gondozásában az Élet dolgai sorozatban. Címe: Párkapcsolati krízisek - Hogyan jöttünk ki jól?

A párkapcsolat velejárói a konfliktusok. A konfliktusok halmozódása krízishez vezethet.
A szerzőpár szlogenje: krízis pedig van, a kérdés: hogyan jövünk ki belőle jobban, mint ahogy belementünk? Az esetek nagy részében úgy, hogy jobban jövünk ki egymással.
Szakszerűbben: nagyobb felületen alakítunk ki közös identitást.
Egyszerűbben: többször mondjuk én helyett azt, hogy mi.

A szerzők egyik erőssége, hogy az okokkal csak annyiban foglalkoznak, amennyiben feltárásuk segít a megoldásban, a továbblépésben. Ebből következik másik erősségük: a hibák helyett az eredeti jószándékot igyekeznek megtalálni.



Terápiás gyakorlatukban és könyvükben egyaránt kerülik a kész mintákat - arra törekszenek, hogy egyedi és kreatív megoldások felkutatását támogassák. A miért nem megy? helyett úgy teszik fel a kérdést: mi kell ahhoz, hogy menjen?

A könyvet azoknak is ajánljuk, akik szakmai szempontból érdeklődnek az új generációs pszichológia párkapcsolat-felfogása iránt.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja